Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dodatkowe audio do yamaha rx-v459

17 Maj 2019 20:41 126 6
  • Poziom 3  
    Witam chciałbym podlączyć dodatkowy wzmacniacz do mojeje yamahy rx-v459 lecz nie wiem gdzie to podłączyć. Dodam że wzmacniacz jest dwukanałowy podłączany dwoma kablami chinch a końcówka którą mam podlączyc do yamahy może być każda. Tylko niech ktoś mi powie jak to podłączyć, odrazu mówie że wyjście subwoofera nie wchodzi w grę bo wychodzą tam niskie tony. Myślałem jeszcze żeby przerobić to gniazdo słuchawkowe tak aby wyprowadzić z niego kable na tył i żeby audio leciało z gniazda słuchawkowego i z samego amplitunera.
  • Poziom 19  
    Uszkodzisz gniazdo a może wzmacniacz.
  • Poziom 3  
    No to jak mam to inaczej podłączyć może jest jakieś gniazdo którego nie dostrzegam. Wrzucam instrukcje obslugi.
  • Poziom 32  
    Możesz powiedzieć w jakim celu chcesz podłączyć dodatkowy wzmacniacz?

Z instrukcji wynika ,że wszystkie gniazda są to gniazda wejściowe, oprócz głośnikowych i gniazda słuchawkowego.

Moim zdaniem bez ingerencji w amplituner nie ma możliwości podłączenia dodatkowego wzmacniacza.

A co do gniazda słuchawkowego to nie wiadomo skąd jest brany sygnał i w konsekwencji możesz uszkodzić wzmacniacz.
  • Poziom 3  
    Chce podłączyć dodatkowy wzmacniacz ponieważ będe grał tym sprzętem na dyskotece a nie będe katował samego amplitunera przez tyle godzin. Więc chyba zostaje rozdzielić aux na dwie częsci i podlączyc do wzmacniacza i amplitunera.

Dodano po 16 [minuty]:

Podłaczyłem wzmacniacz do amplitunera poprzec wyscie audio out rec lecz amplituner sie podglasza osobno i wzmacniacz osobno
  • Poziom 4  
    Amplituner sprawny?
  • Poziom 3  
    Tak wszystko sprawne