logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault Laguna 3 2.0 dci 2011 - Ryzyko awarii silnika przy 2 tys. obrotów

tommy8721 21 Maj 2019 18:31 12237 6
REKLAMA
  • #1 17973008
    tommy8721
    Poziom 9  
    Posty: 36
    Ocena: 22
    Witam serdecznie. Nie wiem już co dalej robić . Problem dotyczy Laguny 3 2.0 Dci. Auto przy próbie przyśpieszania wywala czerwony komunikat "ryzyko awarii silnika " i jeśli przekroczę 2 tys obrotów zgaśnie. W warsztacie zregenerowali wtryski gdyż przelewały , jednak problem nie ustał. Później wymieniono regulator ciśnienia na pompie i dalej bez zmian. Wyrzuciłem ponad 2 tys bez rezultatu. Przed regeneracja wtrysków interfejs pokazywał problem z ciśnieniem. Teraz komputer czysty ale nic to nie zmieniło. Proszę serdecznie o pomoc, jakiekolwiek podpowiedzi co robić dalej. Dodam że to model z 2011 r. ze 130 km silnikiem .
  • REKLAMA
  • #2 17973036
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17767
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6650
    Jak wywala komunikat to widzi usterkę. Czym to czytane jest,?
  • REKLAMA
  • #3 17973041
    tommy8721
    Poziom 9  
    Posty: 36
    Ocena: 22
    no problem w tym że po podłączeniu problem tkwił w regulatorze ale jest od wczoraj nowy....
  • REKLAMA
  • #4 17974347
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17767
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6650
    tommy8721 napisał:
    Teraz komputer czysty
    Jak pokazuje komunikat to nie bardzo. Jest reakcja elektroniki musi byc usterka.
  • REKLAMA
  • #5 17974635
    carrot
    Moderator Samochody
    Posty: 8442
    Pomógł: 1311
    Ocena: 3577
    Cytat:
    no problem w tym że po podłączeniu problem tkwił w regulatorze ale jest od wczoraj nowy.

    A edc nim steruje ?, podłącz żarówkę 21W do wtyczki regulatora i obserwuj przy dodawaniu gazu
  • #7 19757462
    AdamPazdy
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 3
    Witam, u mnie wystąpił ten sam problem, w pierwszym dniu pojawienia komunikatu renia odmówiła posłuszeństwa 3 razy (silnik zgasł, tryb awaryjny) po dłuższej jeździe problem ustąpił do następnego i znowu problem powrócił, decyzja mogła być tylko jedna,wizyta w warsztacie, diagnoza - regulator ciśnienia, ale to co pokazuje komputer nie zawsze jest przyczyną,u mnie skończyło się na wymianie oringow w układzie paliwowym, koszt 120 zł, renia hula jak ta lala

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z Renault Laguna 3 2.0 dci z 2011 roku, który przy próbie przyspieszania generuje komunikat "ryzyko awarii silnika" i gaśnie po przekroczeniu 2000 obrotów. Po regeneracji wtryskiwaczy i wymianie regulatora ciśnienia problem nadal występuje. Inni uczestnicy dyskusji sugerują, że komunikat wskazuje na usterkę, a diagnoza może być myląca. W jednym przypadku wymiana oringów w układzie paliwowym rozwiązała problem. Użytkownik prosi o dalsze wskazówki dotyczące diagnostyki i naprawy.
REKLAMA