Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 6, układ u2 - Iphone 6, po wylutowaniu układu u2, zerwane pady

25 May 2019 16:42 465 6
  • Level 3  
    Witam jestem nowy, może to odpowiedni dział, jeżeli nie to proszę przenieść na odpowiedni. I przepraszam z góry.

Telefon miał taki przypadek że został zalany, i po sprawdzeniu wyszło że układ u2 jest uszkodzony w widocznym stopniu.

Podczas wy lutowania, zostało uszkodzonych 6 padów. ( na siłę nie wylutowywałem tego układu-z wyczuciem)
    EDIT: Zapomniałem dodać iż po wylutowaniu były przepalone pady na płycie(po wyczyszczeniu), za to na starym układzie żadnego nie było.

Co można zrobić w takiej sytuacji żeby to odratować.
  • Level 38  
    Witam.
    Zamieść wyraźne zdjęcie pokazujące brakujące połączenia - będzie można zweryfikować, czy są one konieczne do działania nowego układu, czy są to pady NC.
    Pozdrawiam
  • Level 3  
    Chętnie bym dał zdjęcia, ale sprawdzałem to na zwykłym mikroskopie, bez podłączenia pod monitor.
    Mogę jedynie pokazać rysunek które pady są uszkodzone.

EDIT: tak wygląda uszkodzenie od strony płyty, dodam że są widoczne dziury i widoczna jest otoczka miedziana wokół tych zerwań.
    Iphone 6, układ u2 - Iphone 6, po wylutowaniu układu u2, zerwane pady
  • Level 12  
    Z tego się przecież nie da nic odczytać.. Z której strony jest pad nr1?
  • Level 3  
    RafalB wrote:
    Postępujesz tak jak ja tutaj, im więcej padów tym trudniej

Link

Bardzo fajnie pokazane jak to naprawić ale obawiam się że nie będę w stanie tego zrobić gdyż na płycie układ ten jest głębiej wycięty i nie wiem do jakiego stopnia to może być bardziej uszkodzone.
    A nie posiadam takiego mikroskopu jaki ty posiadasz jak to zrobić i poprawić, tylko zwykły który jest dość nie wygodny w tego typu zabawach.
  • Level 3  
    RafalB wrote:
    Postępujesz tak jak ja tutaj, im więcej padów tym trudniej

Link

Bardzo fajnie pokazane jak to naprawić ale obawiam się że nie będę w stanie tego zrobić gdyż na płycie układ ten jest głębiej wycięty i nie wiem do jakiego stopnia to może być bardziej uszkodzone.
    A nie posiadam takiego mikroskopu jaki ty posiadasz jak to zrobić i poprawić, tylko zwykły który jest dość nie wygodny w tego typu zabawach.

Dodano po 7 [godziny] 50 [minuty]:

Problemu nie rozwiązałem niestety. Dlatego zamykam.
    Za późna reakcja na sytuację.