Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co jest powodem niskiego uploadu po zmianie dostawcy internetu?

pipafkolor 28 May 2019 09:32 270 16
    pipafkolor
    Level 4  
    Cześć

Mały wstęp: temat w takiej kategorii dlatego że panowie co neta podłączali powiedzieli że to wina sprzętu, co mi wydaje się dziwne.

Mój sprzęt ma około 7 lat, wszystko zawsze śmigało jak należy. Niedawno się przeprowadziłem, nowe łącze i dalej wszystko cacy. zostałem zmuszony do zmiany dostawcy, zmieniłem z polecenia na systel - światłowód i tu pojawia się problem.
    Problem taki że do sieci przez wifi podłączone są 3 urządzenia i 1 przez kabel. Mój komputer który wcześniej pobierał i wysyłał jak należy teraz pobiera ale wysyłać już nie wysyła. Reszta urządzeń działa w tej sieci poprawnie, speedtesty potwierdzają.
    na moim sprzęcie download 235 Mbps, upload 0.20 Mbps. Zmieniałem kabel na nowy.
    Panowie co podłączali po kilku testach na telefonach i laptopach i po tym jak posprawdzali coś na moim kompie doszli do wniosku że to wina sprzętu.
    Strony internetowe zamulają strasznie a o graniu w cokolwiek przez neta nie mam co myśleć.
    Jak to jest możliwe skoro dotychczas działało sprawnie?
    Jak mogę ten problem rozwiązać?
    User removed account
    Level 1  
    pipafkolor
    Level 4  
    Windows 10
    RAM 4GB
    Procesor AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
    Grafika NVIDIA GeForce GTX460 768Mb
    Dysk ST500DM0 02-1BD142 SCSI
    Karta Sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller

Router Huawei EchoLife HG8245Q2 GPON
    User removed account
    Level 1  
    pipafkolor
    Level 4  
    Płyta główna ASUS MSQ M4N68T - MV2(B)
    User removed account
    Level 1  
    pipafkolor
    Level 4  
    Zaktualizowane, dalej tak samo.
    Jeszcze parę dni wstecz internet od innego dostawcy działał normalnie ale nie był to światłowód.
    Na windows 10 śmigam ładnych parę lat i nie było problemów.
    pipafkolor
    Level 4  
    reset karty sieciowej gotowy
    komendy w cmd też
    FRST utworzył dwa pliki tekstowe, to są te logi?

upload speed czasami wskakuje do 3.4 potem spada do 0.2 ciagle to samo
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    tzok
    Moderator of Cars
    Czy u starego dostawcy używałeś tego samego routera? Komputer który sprawia problemy, to rozumiem że ten podłączony po kablu? Czy u poprzedniego dostawcy miałeś łącze ponad 100Mbps, albo inaczej - miałeś połączenie FastEthernet czy GigabitEthernet? Spróbuj przełączyć kartę sieciową w tryb 100Mbps Full Duplex i zobacz jak to wpłynie na upload (oczywiście download zwolni do ok 98Mbps).
    pipafkolor
    Level 4  
    u starego dostawcy był inny router, dali mi ten bo podłączyli światłowód
    tak ten na kablu ma problem
    jakie miałem łącze, n ie wiem, nie interesowałem się tym bo wszystko działało i taki był net jak się wprowadziłem

poklikałem trochę w ustawieniach karty sieciowej, spróbowałem 100Mbps full dublex wynik: download 16,47 upload 6,11
    ustawienie autoneg for 100HD dało wynik down 89,80 up 74,84
    natomiast autoneg for 100FD down 93.95 up 90,02

czy z tymi ustawieniami wiążą się jakieś nieprzyjemności?
    tzok
    Moderator of Cars
    Spore ograniczenie pasma, bo łącze masz pewnie 300Mbps, zatem powinno to chodzić w 1000Mbps/1Gbps. Ale skoro obniżenie prędkości pomaga to jest problem z karta albo kablem.
    pipafkolor
    Level 4  
    Wg umowy mam 200
    Ustawienia 1000Mbps czy 1Gbps nie są dostępne a na auto negotiation jest 230/0
    kabel dzisiaj zmieniłem na nowy....
    jeżeli karta ma tyle co komputer tj. 7 lat możliwe jest że ma ograniczenie tzn. nie ogarnia większej prędkości jak należy?