Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SMV50E30EU/24 nie pobiera wody .

18 Lut 2020 09:06 282 4
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie bardziej doświadczonych kolegów .
    Mam problem ze zmywarką Bosch SMV50E30EU/24 . Mianowicie po włączeniu zmywarki słychać pompę odpompowującą wodę potem następuje krótka przerwa i włącza się na chwilę pompa obiegowa myjąca i znowu przerwa . Przechodzi do mycia ( załącza na dłużej pompę myjącą ) lecz słychać że idzie to na sucho ponieważ nie puściło wody . Poi chwili zaczyna piszczeć i włącza się symbol kranika .
    Sitko w dopływie czyste . Filtr w środku zmywarki czysty .

A teraz najlepsze . Doszedłem do tego metodą prób że po wyłączeniu zasilania na bezpieczniku po drugiej przerwie na chwilkę i ponownym załączeniu zmywarka zaczyna nabierać wodę i myje już do końca :) . Normalnie przechodzi wszystkie fazy mycia , wodę grzeje odpompowuje i myje jak należy .

Używam jej już w taki sposób ponad dwa miesiące bo nie mam czasu się nią zająć . Ma ona 10 lat i nigdy nie była rozbierana i czyszczona . Z tego co czytałem to przydałoby się okresowe czyszczenie układu wodnego . Chcę się za to zabrać i tu moja prośba na co zwrócić uwagę . Które elementy jakoś dokładnie sprawdzić .
    Może ktoś się spotkał z podobnym problemem . Może to jakiś czujnik lub zawór który po wyłączeniu zasilania się oszukuje . Sytuacja jest powtarzalna za każdym myciem . Ta zmywarka w ten sposób wariuje już ze 2 lata . Kiedyś wystarczyło dwa trzy razy trzasnąć drzwiami , ruszała i znowu miesiąc był spokój . Teraz bez wyłączenia zasilania nie wystartuje .

Pozdrawiam i liczę na cenne porady .

• Poziom 39  
    marekpok napisał:
    Z tego co czytałem to przydałoby się okresowe czyszczenie układu wodnego .

Okresowe mycie to min. raz na 6 miesięcy - 12 miesięcy w zależności od intensywności mycia.
    Czyszczenie sprzętu AGD raz na 10 lat wygląda tak jakby człowiek mył się raz na 5 lat i narzekał, że choruje.
    W instrukcji obsługi zawarte są wyczerpujące informację na temat mycia i konserwacji sprzętu.
    Jak ruszyła to zamiast kopać leżącego kupiłbyś środek do mycia i konserwacji (od-kamienienia) i wymył zmywarkę w środku.
  • Poziom 3  
    No właśnie tego nie napisałem. Przynajmniej raz do roku była czyszczona preparatem finisch do czyszczenia zmywarek. Chodziło mi o to, że nie była rozbierana i czyszczona. Jedna z tego co czytałem w niektórych zakamarkach układu wodnego lubi zbierać się syf, który ciężko usunąć.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam.
    Twój opis wskazywał by na błąd e24 czyli pompa myjąca już dogorywa .

Pozdrawiam maniek475.
  • Poziom 3  
    Poniżej zdjęcie płaszcza wodnego i jest w jednym miejscu mocno brudny. Ten czarny kolor czy to może mieć wpływ Pompa obiegowa po włączeniu też rzęzi.
    Zmywarka Bosch SMV50E30EU/24 nie pobiera wody .
    Mam pompę z innej zmywarki jezeli spasuje to ją podmienię i zobaczymy, ale ten płaszcz też by się przydało wyczyścić, ale jak to zrobić?
    Edit.
    Wymieniłem pompę i wyczyściłem ten płaszcz na tyle ile się dało i zmywarka ruszyła od razu. Pompa chodzi cichutko tamta stara aż klekotała więc chyba to była przyczyna, ale jaki to ma związek niech mi ktoś wytłumaczy? Czy ona jakieś podciśnienie musi zrobić zanim zmywarka puści wodę? Stara mieliła, mieliła aż zaczynała piszczeć i kranik się pojawił. Ta nowa wystarczy, że ruszy i od razu leci woda. Ciekawe...
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    Zobaczymy jak długo jeszcze pochodzi.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003