Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes sprinter 516 (906) - błąd 2306-2 , 51a5

dziecielewski 13 Jun 2019 17:43 6942 5
 • #1
  dziecielewski
  Level 9  
  Witam! Posiadam mercedes sprinter 2009r 150 km 2.2 , Zapala mi sie kontrolka esp, zbyt niski poziom oleju chek, po podłączenia skanera wyskakuje mi bład 2306-2 napięcie zasilania czujników za niskie i 51a5 sygnał can wartość pedału gazu nieprawidłowy. Błędy się kasują i jakiś czas jest dobrze , niema jakiejś prawidłowości raz na tydzień raz na dwa tygodnie zapalają si te kontrolki. Ja gaszę auto i zapalam i wszystko ok jedzie dalej. Posiłkując się forum wyczytałem że trzeba sprawdzić wiązkę sterownika silnika jej podłączenie tak zrobiłem kostki wyczyszczone , nie pomogło , podmieniłem pedał gazu nie pomogło , podmieniłem czujnik na filtrze powietrza nie pomogło. Wyczytałem sprawdzić napięcie 5v tylko kiedy mam to zrobić gdy błąd znika po zgaszenie i ponownym zapaleniu auta , to jest chyba jakiś chwilowe zwarcie któregoś czujnika ?? z góry dziękuje za podpowiedz
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  To dosyć popularna usterka w tych silnikach. Kilka czujników ma to samo źródło napięcia i jakiekolwiek obciążenie/zwarcie na tej linii powoduje błędy nawet na czujnikach nie będących powodem usterki.
  dziecielewski wrote:
  Wyczytałem sprawdzić napięcie 5v tylko kiedy mam to zrobić gdy błąd znika po zgaszenie i ponownym zapaleniu auta , to jest chyba jakiś chwilowe zwarcie któregoś czujnika ??

  Niekoniecznie musi to być usterka czujnika - może to być uszkodzenie wiązki. I nie jest tak, że "błąd znika po wyłączeniu zapłonu". Po wyłączeniu zapłonu to gaśnie kontrolka, a błąd najprawdopodobniej istnieje tylko przez sekundę i związku z tym jego namierzenie jest dosyć kłopotliwe.
  dziecielewski wrote:
  kostki wyczyszczone

  Które kostki? Jedną z sygnalizowanych przyczyn jest zły kontakt na pinach wtyczek na sterowniku silnika.
 • #3
  dziecielewski
  Level 9  
  Kostki w sterowniku dokładnie wyczyściłem i spryskałem kontaktem , to był pierwszy mój etap.
 • #4
  dziecielewski
  Level 9  
  Witam!
  Uszkodzony był czujnik różnicy ciśnienia dpf, auto naprawione. pozdrawiam
 • #5
  maniek99999
  Level 1  
  Witam, mam identyczny problem ze sprinterem, czy ESP również zgasło po zmianie tego czujnika róznicy ciśnień DPF? chodzi o ten czujnik o nr OEM 0281006214 ?
 • #6
  dziecielewski
  Level 9  
  Witam! Wszystkie kontrolki zgasły, tak to jest ten czujnik. Troszkę trzeba powalczyć żeby go wydostać. Pozdrawiam