Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 94 - Dołożenie klimatyzacji

piotr840710 21 Jun 2019 18:06 1050 10
    piotr840710
    Level 11  
    Witam panowie i panie. Chcę dołożyć do Scani 94 z 2002 r. klimatyzację nie postojową tylko zwykłą. Montował już ktoś?przewody do podłączenia sprężarki są pod kabiną ale dalej już trochę brakuje tzn. Przewodów do presostatu i termostatu. Ma ktoś może jakiś schemat instalacji klimy? Auto fabrycznie nie posiadało klimatyzacji
    kamcio_20
    Level 16  
    Jak nie mialo klimy to musisz wymienic ten caly przod plastilowy co wklada sie filtr kabinowy bo z klima ma zamykanie obiegu wewnetrznego a u ciebie tego nie ma pasek od altrtnatora musi byc inny i chyba rolka posrednia z wieloklinem najlepiej to jakbys gdzies ze zlomu zlapal dawce i przekladal po koleji to niby prosty uklad ale dolozyc go bedzie ciezko tez nie wiadomo czy jest instalacja jakby co to mam podstawe pod sprezarke od 114 bo zdejmowalem ten uklad
    piotr840710
    Level 11  
    Dawce mam ze szrotu. Najbardziej obawiam się elektryki. Z wymianą instalacji w kabinie byłoby dużo zabawy i wolałbym dołożyć brakujące kable.
    kamcio_20
    Level 16  
    Zrob prosta instalacje do sterowania sprezarka normalny przelacznik z przekaznikiem czujnik cisnienia wykozystaj jako lacznik ktory jak ma cisnienie to daje prad na reszte instalacji regulacje temp bedziesz poprostu dodawac cieple powietrze z fabrycznego ogrzewania tak mniej wiecej dziala klimatyzacja manualna
    qruq03
    Level 15  
    Jak dolozy czujnik zamarzania parownika to bedzie mial na prawdę fabryczna instalacje. Nie da sie kupic gdzieś uzywanego systemu w calosci? Polecam jedynie osuszacz kupic nowy..
    kamcio_20
    Level 16  
    W ciezarowce zmienic instalacje to trzeba rozbierac kabine do zera wiec zrob tak jak mowilem i bedzie chodzic bo klimatyzacja chodzi praktycznie sama bez zadnej instalacji tylko zasilanie na sprzeglo czyli 2 kable przekaznik i przelacznik
    piotr840710
    Level 11  
    Dzięki panowie. Jak zamontuje i uruchomię to się odezwe
    piotr840710
    Level 11  
    Dziękuję szaman108 znowu mi pomogłeś. Właśnie o coś takiego mi chodziło.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Myślę że się to zamknie kosztem tak jak w każdym innym przypadku ok 2000rbh + gaz + fanty. A np. do kombajnu czy ciągnika za używane części też trzeba ok 1000 do 2000 zł wybulić.
    piotr840710
    Level 11  
    Dokładnie. Na szrocie zawołał gość za cały zestaw 2000 zł do tego gaz i moja robota.