Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz mikroprocesorowy... jaki wybrać do budowy diy

17 Lip 2019 00:01 312 6
  • Poziom 21  
    Ave. Chodzi mi po głowie zbudowanie zasilacza regulowanego w zakresie 3-20V 0.5-3A z ograniczeniem prądowym bo lm317(po tuningu) troche mnie nie zaspokaja już... Zastanawiałem się nad zasilaczem z http://www.electronics-lab.com do tego voltomierz/amperomierz z elfly.pl ale sporo ludzi na niego narzeka(na zasilacz)... Przeglądałem też inne konstrukcje z EDW, EP i z internetów... zawsze ktoś coś wymyślił żeby daną konstrukcje "zminusowac"...

Tak wiec pytanie do was... macie jakiś działający projekt o tych parametrach i czy się podzieli dokumentacja...

P.S. Przepraszam administracje jeśli nie trafiłem z działem
  • PCBway
  • Poziom 40  
    Zasilacz z www.electronics-lab.com + woltomierz/amperomierz ma mikrokontrolery, to nie jest zasilacz mikroprocesorowy.To jest zasilacz mikroprocesorowy.
    Link
  • PCBway
  • Poziom 21  
    Ok, przyznaje się do winy, źle tytuł sformułowałem i niedokładnie określiłem swoich wymagań dla zasilacza :
    - parametry: jak pisałem wyżej
    - wyświetlanie ustawionych parametrów na LCD 2x16 znaków
    - procesor: atmega8 lub inny z rodziny Atmega
    - sprawdzony i przetestowany w "boju"
  • Poziom 21  
    A ile jest kolega w stanie przeznaczyć na budowę takiego zasilacza? Ja akurat jestem w trakcie projektowania zasilacza 2 kanałowego z tym, że on do tych tanich nie będzie należał
  • Poziom 21  
    -XantiO- napisał:
    A ile jest kolega w stanie przeznaczyć na budowę takiego zasilacza? Ja akurat jestem w trakcie projektowania zasilacza 2 kanałowego z tym, że on do tych tanich nie będzie należał

Im taniej tym lepiej. A na serio, kosmicznych parametrów on nie musi mieć, 1 kanał wystarczy, 2 to w raju bym był,
    chodzi też o czas złożenia / stopień skomplikowania, bo mało wolnego czasu mam i żebym go nie składał pół roku, ale kto wie, może jakby to było coś ciekawego to i bym parę groszy wydał i wolny czas poświęcił. Jaki przybliżony koszt?
  • Poziom 21  
    Póki co mam tylko full wypas opcji zrobiony kosztorys i tam to są już wartości w okolicach 1500zł.
    Nie mniej ucinając kilka rzeczy takich jak procesor aplikacyjny z komunikacją po lanie i USB to pewnie da się zejść poniżej 500zł. Uwy maks 50V / Iwy maks 5A. Poczekaj tak do końca miesiąca to porobię zmiany do wersji lajt co każdy sobie będzie mógł bez problemu złożyć. W wersji full wypas będzie FPGA więc nie każdemu to przypasuje.

Jakoś po 25 lipca założę temat w dziale DIY budowa. Wyczekuj jeśli jesteś zainteresowany :)
  • Poziom 26