Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera S-video bądź RGB przemysłowa.

11 Sie 2019 09:57 135 19
  • Poziom 10  
    Witam. Poszukuję kamery na złącze S-video bądź RGB, aby uzyskać lepszy obraz na magnetowidzie SVHS. Jedyne co znalazłem to kamery na BNC, do których nie znalazłem konwertera na S-video bądź SCART. Macie może jakiś pomysł kamery do 100zł, zapewniającej lepszy obraz niż CVBS i dającej się podłączyć do S-video?

• Poziom 43  
    Coś kiepsko szukałeś, przejściówek z BNC na RCA chociażby jest masa cała.
    Przecież CVBS ma ograniczoną ilość linii, jak więc ma być lepszy obraz?

• Poziom 43  
    SuperKablek napisał:
    Nie mówię że na RCA tylko na S-Video. Czytanie ze zrozumieniem.

To sobie kup przejściówkę.
    Kamery przemysłowe nie występują w wersji z wtykiem S-Video.
    Wersje z wyjściem CVBS to rozdzielczość 960 x 576 - więc chyba wyższa niż S-Video, zgadza się???
  • Poziom 10  
    Tak.
    Jednakże rozdzielczość SVHS... tutaj dochodzimy do sedna sprawy.
    Czy adapter cvbs - svideo zapewniłby lepsze kolory i JAKOŚĆ, niż cvbs?
    Poza tym są te systemy tvi i tak dalej - można z bnc jakos zrobic. Tylko jak - teraz pytanie. Bo mój magnetowid nie ma wejścia bnc. A jakbym użył adaptera na rca? A jakbym użył na antenowe?

• Poziom 43  
    Nic innego niż CVBS czy też S-Video nie podłączysz do magnetowidu, zapomnij o TVI, CVI, AHD - to zupełnie inne standardy nie mające z czystym analogiem za wiele wspólnego.
    Zamiast kombinować z "adapterem" podłącz normalnie poprzez przejściówkę BNC-RCA i tyle, o antenowym możesz zapomnieć(no chyba że podłączysz do kamery modulator a to mija się z celem).

• Poziom 43  
    Masz zamiar zapisywać obraz z kamery na kasecie?

• Poziom 43  
    Więc czy to będzie CVBS czy S-Video to wszystko jedno z powodu rozdzielczości samego VHS.

• Poziom 43  
    400 linii vs 240linii VHS - na tym różnice się kończą.
  • Poziom 10  
    Wikipedia napisał:
    [...]Format S-VHS (Super-VHS) opracowany na bazie VHS, zapisujący jednak sygnał wideo na wyższej częstotliwości, a więc kompatybilny z VHS tylko w jedną stronę. Oznacza to, kasety nagrane w S-VHS można odtwarzać jedynie na magnetowidach S-VHS, lub specjalnie w tym celu zaprojektowanych magnetowidach VHS, natomiast kasety VHS można odtwarzać na wszystkich magnetowidach i odtwarzaczach VHS i S-VHS. Sygnał w magnetowidach S-VHS na wyjściu rozdzielony jest na dwie składowe: luminancję (informacja o jasności) i chrominancję (informacja o kolorze), dzięki czemu barwy są lepiej reprodukowane a rozdzielczość przewyższa 400 linii. W formacie S-VHS standardowo dźwięk zapisywany jest na poziomie hi-fi. Najwyższej klasy modele 7-głowicowe posiadają dodatkową głowicę kasującą (4 video + 2 audio + 1 flying erase head). [...]

Dodano po 2 [minuty]:

Poszukuję więc rozwiązania które zapewni mi wyższą jakość obrazu i rozdzielczość na SVHS, a nie takiego, które NIBY ma te swoje 960x576, a w praktyce rozdzielczości normalnego VHS nie przewyższa. Na swojej skórze przekonałem się o lepszości SVHS i takiej też jakości szukam. Może byc BNC, jednakże podłączywszy pod gniazdo CVBS magnetowidu SVHS czy jakosc nie będzie taka sama, jak na zwykłym vhs?

• Poziom 43  
    Dotrze do Ciebie w końcu?
    Kamera ma 960linii, podłączając ją nawet za pomocą przejściówki z RCA na S-Video nie uzyskasz więcej niż na RCA! Dlaczego? Choćby dlatego e nie będziesz miał osobnych sygnałów chrominancji i luminancji.
    Naoglądałeś się jakichś g... na YT i 50 tematów o tym.

• Poziom 43  
    Kiedyś pewnie w studiach telewizyjnych zanim przeszli na cyfrowe.
    W tv przemysłowej nie pamiętam bym kiedykolwiek takie widział.

• Poziom 43  
    Bez sensu i nic nie zmieni, poza tym wyciągnij RGB ze złącza D-SUB...

• Poziom 43  
    SuperKablek napisał:
    Przecież to jest rgb.

Ta, to wyciągnij sobie sygnał na SCART...
    SuperKablek napisał:
    Skoro nic nie zmieni to jak ludzie podłączają te kamery poprzez hdmi.

Jakie podłączają przez HDMI??? Poprzez REJESTRATOR co najwyżej z wyjściem HDMI.
    SuperKablek napisał:
    Można i zrobić z tego rgb.
    Tylko nie wiem jak.

Nie wiesz jak ale wiesz że można...może odpuść i nie bierz się za rzeczy których nie rozumiesz.