Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczenia rozdzielni sn i słupów.

13 Sie 2019 22:14 189 8
  • Poziom 2  
    Oznaczenia rozdzielni sn i słupów. Witajcie ostatnio chodząc po okolicy zauważyłem takie oznaczenia na rozdzielniach średniego napięcia Nie mam pojęcia co one oznaczają Czy ktoś może mi pomóc Oznaczenia rozdzielni sn i słupów. Oznaczenia rozdzielni sn i słupów. chodzi o te żółte tablice
  • Specjalista elektryk
    wojk19 napisał:
    Nie mam pojęcia co one oznaczają
    Są to po prostu numery inwentaryzacyjne. Ich odpowiedniki są w dokumentacji - papierowej i też elektronicznej.
    Gdy ktoś potrzebuje jakieś informacje o danym obiekcie, to nie szuka "słupa u Kowalskiego za stodołą obok wychodka przy granicy z Nowakiem w Pcimiu Dolnym", tylko wpisuje "BDD 141398".
  • Poziom 2  
    Tak dziękuję ale chodzi mi sam ten skrót BDD. Nigdzie nie mogę znaleźć jak to rozszyfrować. Z początku po swoich przemyśleniach myślałem że BDD to Będzińska Dystrybucja Docelowa ale to raczej nie to...
  • Specjalista elektryk
    wojk19 napisał:
    Z początku po swoich przemyśleniach myślałem że BDD to Będzińska Dystrybucja Docelowa ale to raczej nie to...
    Dlaczego tak Cię zafrapowało owe BDD? A jakby na początku było 244, czyli według kolejności liter w alfabecie, bo tak akurat sobie ktoś to pokrętnie wymyślił? Miałbyś jeszcze grubszą zagwozdkę do rozwikłania... :D
  • Poziom 22  
    Owo BDD, to Oddział Będzin, Region Dąbrowa Górnicza.
  • Specjalista elektryk
    haderach napisał:
    Owo BDD, to Oddział Będzin, Region Dąbrowa Górnicza.
    To chyba byłoby BDG...
  • Poziom 22  
    BD - Będzin, D - Dąbrowa Górnicza ;)
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź.spotkałem się jeszcze z oznaczeniem BDJ. To będzie znaczyło zapewne Będzin Jaworzno.