Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-LINK DWR-118 - Prędkość wifi na 2,4 Ghz

14 Sie 2019 11:03 165 10
  • Poziom 2  
    Witam,

mam router D-LINK DWR-118 podłączony jako ap do routera nokia od Inea, mam 300Mbps internet i na wifi z dlinka mam kolo 54Mbps na 2,4 i 100Mbps na 5 ghz. Pytanie jak zrobic zeby na 2,4 była wieksza predkosc czy tego juz nie zmienia i musze laczyc sie do 5 ghz czy da sie ustawic zeby 5 ghz było szybsze.

• Poziom 43  
    Jakie karty sieciowe w urządzeniach?
    Dodatkowo
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html
  • Poziom 37  
    Archsen napisał:
    Witam,

mam router D-LINK DWR-118 podłączony jako ap do routera nokia od Inea, mam 300mbit internet i na wifi z dlinka mam kolo 54 mb na 2,4 i 100 na 5 ghz. Pytanie jak zrobic zeby na 2,4 była wieksza predkosc czy tego juz nie zmienia i musze laczyc sie do 5 ghz czy da sie ustawic zeby 5 ghz było szybsze.

Wyprowadzić się na pustynie gdzie nie ma sąsadów z WiFI. Wtedy na 2.4 dobijesz do 100mbit/s może nawet ciut więcej. Ale nigdy nie osiągniesz więcej niż 150.
  • Poziom 13  
    m.jastrzebski napisał:
    Archsen napisał:
    Witam,

mam router D-LINK DWR-118 podłączony jako ap do routera nokia od Inea, mam 300mbit internet i na wifi z dlinka mam kolo 54 mb na 2,4 i 100 na 5 ghz. Pytanie jak zrobic zeby na 2,4 była wieksza predkosc czy tego juz nie zmienia i musze laczyc sie do 5 ghz czy da sie ustawic zeby 5 ghz było szybsze.

Wyprowadzić się na pustynie gdzie nie ma sąsadów z WiFI. Wtedy na 2.4 dobijesz do 100mbit/s może nawet ciut więcej. Ale nigdy nie osiągniesz więcej niż 150.

Powoli. Nie pałujmy z pustynią ;)

Czym Autor to sprawdza? Bo mi to mocno wygląda na urządzenie 5n z jedną anteną :/
  • Specjalista Sieci, Internet
    Archsen napisał:
    D-LINK DWR-118 podłączony jako ap do routera nokia
    Archsen napisał:
    100Mbps na 5 ghz
    Którym portem? Tam są chyba 3 porty 100 Mb/s i 2 gigabitowe (WAN i jeden LAN).
  • Poziom 2  
    Witam, już pisze jak to wygląda, przesyłam konfigurację routera nokia oraz jak są kable połączone miedzy routerem nokia(który jest dawca internetu) a routerem d-link. W routerze nokia praktycznie nic nie mogę zmienić;/

zastanawiam się czy kabel nie ogranicza mnie do 100Mbitów (5Ghz) bo nie można nawet ustalić który port w routerze nokia jest jakiej prędkości.

w zasięgu 5Ghz są może z 3-4 sieci i na różnych kanałach więc nie nachodzą na siebie.
    dośle potem jak wygląda konfiguracja z d-linka.

D-LINK DWR-118 - Prędkość wifi na 2,4 Ghz D-LINK DWR-118 - Prędkość wifi na 2,4 Ghz D-LINK DWR-118 - Prędkość wifi na 2,4 Ghz D-LINK DWR-118 - Prędkość wifi na 2,4 Ghz D-LINK DWR-118 - Prędkość wifi na 2,4 Ghz
  • Poziom 13  
    Czyli zaczynamy od tego że kolega robi sobie drugi routing. Pytanie czy umyślnie czy przypadkowo?

Ja nadal ciekaw jestem czym są robione te testy prędkości. Czy to nie problem bardziej urządzenia "odbiorczego"
  • Poziom 43  
    @Archsen
    Ale moment - dla tv w routerze Nokia jest tryb mostu na porcie LAN4 a na pozostałych portach LAN1, 2, 3 tryb routingu?
    Wyżej na fotce widzę, że tryb bridge można (?) też ustawić na pozostałe porty.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Pewny nie jestem ale czy nie ma co najmniej dwóch wersji tego DWR118? Starszy z portami 100Mb/s no i nowszy AC1200 z portami 1000Mb/s.
    @Archsen - sprawdź jakie masz tam porty czy aby one nie ograniczają prędkości do 100Mb/s tak jak piszesz.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Może @matek451 coś powie w tym temacie?

crashbit napisał:
    Ja nadal będę się upierał przy najprostszych rozwiązaniach.
    Niech autor wepnie się do portu GELAN w d-link i sprawdzi na kablu prędkość

To powinien zrobić na samym początku - pomiary.