Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w grach.. - Gdy włączę jakąś grę, to nie ma dźwieku

17 Sie 2019 05:31 177 18
  • Poziom 4  
    Siema, mam problem, ponieważ w windows/youtube etc mam normalnie dzwiek wszystko jest okej, jak odpale jakas gre to slysze tylko takie stukanie/buczenie co jakis czas i musze zresetowac komputer zeby dzwiek byl w ogole w windowsie, prosze bardzo o pomoc

spec:
    i5 3570
    msi h61-p20 (g3)
    8gb ram ddr3 kingston hyperx 1600mhz
    gtx 660ti asus

*karta dzwiekowa zaintegrowana*
  • Admin grupy komputery
    Sterowniki audio zaktualizowane?
  • Poziom 4  
    Sterowniki pobrałem teraz nowe ze strony producenta płyty głównej dalej to samo, np Forza horizon 4 w intro jest głos, dalej już nie ma dźwięku w całym kompie, jest tylko jakieś stukanie z lewej do prawej słuchawki, to nie wina słuchawek sprawdzałem też na głośnikach
  • Admin grupy komputery
    Jaki system operacyjny?
  • Poziom 4  
    Opiszę jeszcze raz problem, na yt, Spotify, Windows wszystko śmiga, odpalam fortnite/Forza horizon 4(każda grę) i w czasie ładowania gry są szumy, dźwięk znika na całym kompie(do czasu restartu kompa) i jest takie stukanie od lewej do prawej słuchawki jakieś szumy cały czas aż do restartu kompa. Bardzo prosiłbym o pomoc bo nie da się grać :/

Dodano po 1 [minuty]:

Karta dźwiękowa to zwykła Integra w płycie, i do wejścia na słuchawki podłączone głośniki słuchawki też próbowałem
  • Poziom 4  
    enhanced napisał:
    Prosto po restarcie odpalasz gre i ten sam efekt? Jakieś ustawienia w panelu od dzwiękówki masz jak 5.1 czy inne bzdury?
    po restarcie to samo jest, o co chodzi dokładnie z tymi ustawieniami?
  • Poziom 30  
    Wyłącz kartę dźwiękową której nie używasz (karta graficzna(przez hdmi), czy płyta główna (mini jack)).
    Wyłącz mix stereo, oraz wrzuć screeny z managera urządzeń (rozwiń pytajniki i audio). Jeśli to coś da ustaw używane urządzenie na domyślne.
  • Poziom 4  
    enhanced napisał:
    Powstawiaj screeny jakbyć coś tam zmieniał przypadkiem.
    nie rozumiem ciebie, po prostu przeczytaj to wyżej zawsze jak odpalam jakąś grę to słychać tylko stukanie i szumy, wyłączam grę i już nie ma dźwięku w całym kompie, po restarcie dzwiek jest tylko ze jak odpale grę to znów go nie ma

Dodano po 18 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/5057678300_1566053545.png tutaj macie menedzer urzadzen, wylaczylem tamte pozostale od nvidi etc, dalej to samo..

Dodano po 2 [minuty]:

drobok napisał:
    Wyłącz kartę dźwiękową której nie używasz (karta graficzna(przez hdmi), czy płyta główna (mini jack)).
    Wyłącz mix stereo, oraz wrzuć screeny z managera urządzeń (rozwiń pytajniki i audio). Jeśli to coś da ustaw używane urządzenie na domyślne.
    https://obrazki.elektroda.pl/5057678300_1566053545.png
  • Admin grupy komputery
    Nie wiem jak w Windows 10, ale moim zdaniem, to tam brakuje sterowników karty muzycznej (dedykowanych), a zastąpione są systemowymi.
  • Poziom 4  
    Instalowałem sterowniki ze strony płyty głównej
  • Admin grupy komputery
    Zaktualizuj DirectX.
    Sprawdź podgląd zdarzeń i zawarte w nim błędy związane z grami lub dźwiękiem.
  • Poziom 4  
    Nic nie dało, robię reinstal Windowsa, dam znać jak będzie dalej..
  • Poziom 4  
    Dalej to samo, czy to może być przez procesor? Gdy procesor jest obciążony wtedy pojawia się problem z dźwiękiem, chodzi o wymagające gry np Forza horizon 4, w minecraft mam dzwiek ciągle
  • Admin grupy komputery
    Daj pełny raport sprzętu w załączniku (spakowany html) z programu Aida64.
  • Poziom 4  
    Wiem już czego to jest wina na 100% karty graficznej gdy np leci muzyka odpalam msi kombustor test karty to nagle są mega mocne szumy ogólnie karta dźwiękowa zbiera zakłócenia od karty graficznej da się jakoś to naprawić?