Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung DMS400TUB - Brak możliwości uruchomienia błąd 5e

15 Wrz 2019 10:07 129 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem ze zmywarką Samsung DMS400TUB. Na wyświetlaczu pojawia się błąd 5e. Zmywarkę rozebrałem w drobny mak, wszystko wyczyściłem, sprawdziłem pompę odpływową działa, i wyczyściłem odpływ do kanalizacji. Najpierw wyczyściłem wąż odpływowy, że zmywarki, a później skróciłem do minimum bo miałem podejrzenia, że jest powodem awarii.

Jeżeli odłączę ją od napięcia i z powrotem załączę na wyświetlaczu nic się nie dzieje jedno piknięcie i po minucie błąd 5e lub załącza się program bez możliwości załączeniu sprzętu. Wyświetlacz w żaden sposób nie reaguje. Zdarza się, że po kilku od łączeniach i załącznikach od napięcia zmywarka ruszy.
    Proszę o pomoc lub wskazanie możliwych rozwiązań.
  • Szafy Rack
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Hello !
    "5E ”drainage error:

"This is probably one of the most common Samsung Dishwasher DTCs. In the majority of the literature, Samsung recommends that you check for drainage pipe breakage. I've seen some drainage pipes cause this problem, but usually the drainage pipe or drain pump housing is clogged with debris.

If there is an air gap at the top of the sink, first check the air gap cleaning trap. Quick and easy to do. Remove the top cap and remove the small cleaner from the center of the air gap. Clean the inside of the waste. If the air gap is dirty, it has saved a lot of work. This is the easiest way to check for a 5E error. The second simplest check is to remove the drain hose from the landfill and place it in a bucket. Start the dishwasher and let it run to see it. Often the waste can get clogged in the sink below the sink. This is another quick and easy test. Now that these two suspects have been ruled out, we know the problem is in the dishwasher and not in the house's plumbing. Samsung Dishwashers use an additional drain pump. These drainage pumps are separate from the washing motor assembly. The pump is on the right. Unfortunately, the dishwasher must be removed from the bottom of the cabinet to check the pump. The auxiliary drain pump is a 110 V pump with a small impeller inside the housing. Small objects such as glass, seeds, etc. are routed through the system to the pump housing. Inside the foreign object, the impeller of the drain pump basically jumps. Make sure you have turned off the power and disconnect the circuit breaker from the dishwasher. The auxiliary drain pump is mounted on the plastic oil sump assembly with a locking tab. All you have to do is push the tab down and unscrew the pump housing. The pump will shut off so you can enter the impeller. You may have a floating restriction, so check the inside of the sump assembly after the pump is off.

I think more than 50% of the time the issue is air gap. The other 50% of the drain pump time is clogged or faulty."
    Varga Janos
    Cytat:
    Witaj !
    Błąd drenażu „5E”:

„Jest to prawdopodobnie jeden z najczęstszych kodów DTC dla zmywarki Samsung. W większości literatury Samsung zaleca sprawdzenie, czy nie doszło do pęknięcia rur drenażowych. Widziałem niektóre rury drenażowe powodujące ten problem, ale zwykle rura drenażowa lub obudowa pompy spustowej jest zatkany gruzem.

Jeśli w górnej części zlewu znajduje się szczelina powietrzna, najpierw sprawdź pułapkę do czyszczenia szczeliny powietrznej. Szybki i łatwy do zrobienia. Zdejmij górną pokrywkę i usuń mały środek czyszczący ze środka szczeliny powietrznej. Wyczyść wnętrze odpadów. Jeśli szczelina powietrzna jest brudna, zaoszczędziło to dużo pracy. Jest to najprostszy sposób sprawdzenia błędu 5E. Drugim najprostszym sprawdzeniem jest usunięcie węża spustowego ze składowiska i umieszczenie go w wiadrze. Uruchom zmywarkę i pozwól jej się uruchomić. Często odpady mogą się zatkać w zlewie pod zlewem. To kolejny szybki i łatwy test. Teraz, gdy wykluczono tych dwóch podejrzanych, wiemy, że problem tkwi w zmywarce do naczyń, a nie w kanalizacji domowej. Zmywarki Samsung używają dodatkowej pompy spustowej. Te pompy odwadniające są oddzielone od zespołu silnika myjącego. Pompa znajduje się po prawej stronie. Niestety zmywarkę należy wyjąć z dolnej części szafy, aby sprawdzić pompę. Pomocnicza pompa spustowa jest pompą 110V z małym wirnikiem wewnątrz obudowy. Małe przedmioty, takie jak szkło, nasiona itp. Są kierowane przez system do obudowy pompy. Wewnątrz ciała obcego wirnik pompy spustowej w zasadzie przeskakuje. Upewnij się, że wyłączyłeś zasilanie i odłączyłeś wyłącznik automatyczny od zmywarki. Pomocnicza pompa spustowa jest zamontowana na zespole miski olejowej z tworzywa sztucznego za pomocą klapki blokującej. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć zaczep i odkręcić obudowę pompy. Pompa wyłączy się, aby można było wejść do wirnika. Możesz mieć ograniczenie pływające, więc sprawdź wnętrze zespołu studzienki po wyłączeniu pompy.

Wydaje mi się, że ponad 50% przypadków stanowi luka powietrzna. Pozostałe 50% czasu pompy spustowej jest zatkane lub wadliwe. ”
    Varga Janos
  • Szafy Rack
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.