Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki programator polecacie do programowania pamięci?

cinko 20 Wrz 2005 13:32 71229 133
  • #1 20 Wrz 2005 13:32
    cinko
    Poziom 22  

Jaki programator polecacie do programowania pamięci.
    Jakich programów używacie.

0 29
  • #2 23 Wrz 2005 09:41
    kolo
    Poziom 20  

Ja mam i polecam JetProg firmy Elnec. Niesamowity kombajn do programowania prawie wszystkiego. Gorąco polecam. Jesli chodzi np. o układy 27C4001 to chyba jest programatorem co je najszybciej programuje.

0
  • #3 29 Wrz 2005 20:35
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja zbieram kase na eClips, ale i na Erice znajomi nie narzekaja.

Pozdrawiam Sadek

0
  • #4 29 Wrz 2005 21:13
    elektryk
    Poziom 42  

kolo napisał:
    Ja mam i polecam JetProg firmy Elnec. Niesamowity kombajn do programowania prawie wszystkiego.
    Podpisuje się rękoma i nogami pod tym, ten sprzęt bije wszystko, używam kilka razy pożyczyny i mam taki w pracy i nigdy jeszcze nie zawiódł. Lista obsługiwanych układów powala na kolana, oprogramowanie jest bardzo ergonomiczne, a szybkość programowania i testowania zaskakująco duża.

0
  • #5 29 Wrz 2005 21:42
    gamid
    Poziom 17  

jedyny i nie ma lepszych na rynku jak Labprog rozbudowany i non stop aktualizacje,co do Erica to szmelc,testowałem 2 i moj kolega ze Sosnowca musielismy zwrócic bo jak sie okazało to nowoczesne kompy ich nie widzą a ponadto problem ze zwrotem kasy,wiec kolego jak masz zamiar pracowac i to duzo to tylko Labprog

0
  • #6 03 Paź 2005 13:04
    Zuchan
    Poziom 15  

gamid napisał:
    jedyny i nie ma lepszych na rynku jak Labprog rozbudowany i non stop aktualizacje,co do Erica to szmelc,testowałem 2 i moj kolega ze Sosnowca musielismy zwrócic bo jak sie okazało to nowoczesne kompy ich nie widzą a ponadto problem ze zwrotem kasy,wiec kolego jak masz zamiar pracowac i to duzo to tylko Labprog

Kompy widzą Ericę i to nowoczesne, warunkiem jest możliwość ustawienia w BIOSI-e portu LPT z opcją ECP. Jesli jest to w kompie możliwe to reszta hula jak ta lala i cena bardzo przystępna. Używam tego sprzętu juz 3 lata i nie narzekam.

0
  • #7 08 Paź 2005 10:20
    czarek236
    Poziom 17  

Napewno macie racje co do tych programatorów,ale nie uwzględniliście Polskiej produkcji mówie tu o Versa prog,tak samo jak i pozostałe jest bardzo wielofunkcyjne ,no może troszke wolniejsze ale czy to jest aż tak bardzo ważne,jest bardzo prosty w obsłudze,i oczywiście w języku polskim oprogramowanie,zapewne inne maja inne zalety jak ten ,ale ja jestem za polskim produktem w razie co jest mozliwość naprawy i wymiany doświadczeń związanych z tymże programatorem.pozdrawiam wszystkich.

0
  • #8 11 Paź 2005 12:57
    isiek78
    Spec od drukarek

Witam. Piszecie tu o dobrych programatorach, a mam pytanie co sądzicie na temat Willema? To będzie mój pierwszy programator i ma mi starczyć na jakiś czas do programowania biosów, potem jak się dorobie to kupię co lepszego.

0
  • #9 12 Paź 2005 11:01
    penio
    Poziom 17  

pomysl nad epsilon tanszy i lepszy

0
  • #11 04 Lis 2005 10:30
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Ja osobiście używam LabTool 48. Mam go od paru lat i nigdy nie było problemów z żadnymi kościami. Wkładam w podstawkę i programuję.
    Kosztowało mnie to trochę ale się opłaciło. Nie muszę co chwile wymieniać urządzenia i brak kłopotów z serwisem. Działa od początku perfekcyjnie.
    Przeszedłem przez rózne etapy progamatorów i dopiero ten mnie zadowolił :)

0
  • #12 04 Gru 2005 11:45
    ficek
    Poziom 11  

Witam
    A co sądzicie o programatorze Vi-Lab 8Mb produkcji chyba ACS?
    Pozdrawiam

0
  • #13 20 Gru 2005 22:06
    bash111
    Poziom 11  

Ja rowniez poszukuje jakis tani programator.
    Mysle ze kupie Willema tylko nie wiem ktora wersje wybrac.

Programator potrzebuje do programowania BIOS z plyt glownych w komputerac. Wiem ze nowe plyty maja biosy PLCC32 ale niektore pod
    3,3v a inne pod 5v a starsze plyty maja biosy DIP

Czy programator Willem pozwoli mi zaprogramowac wiekszosc biosow ??
    A jesli tak to ktory model Willema wybrac (nie planuje programowac nic poza biosami)?

0
  • #14 21 Gru 2005 12:19
    isiek78
    Spec od drukarek

Ja jeszcze nie kupilem, brak czasu... hehe, ale wezme willema 5.1 dobra cena i czesto sa nowe softy do niego.

0
  • #15 21 Gru 2005 15:37
    kolo
    Poziom 20  

Willem to nie programator tylko zlepek jakiegoś dziadostwa niedopracowanego, same z nim problemy !!! znajomy go ma ale układy programuje u mnie na JetProgu firmy Elnec. Co tanie to drogie ...

0
  • #16 28 Gru 2005 01:38
    penio
    Poziom 17  

jak juz pisalem wczesniej wybierz epsilona
    http://www.epsilon.com.pl/cgibin/shop?show=prog

softowo zgodny z willem bez zadnych zworek i badziewi wykonanie profesjonal smd cena duzo mniejsza i wiekszosc przejsciowek i podstawek za grosze, uzywam go do programowania fleshy i super sobie radzi nie ma zadnych problemow, jesli tylko biosy cie interesuja to jest dobry wybór

0
  • #17 28 Gru 2005 10:41
    tomekzen
    Poziom 13  

Witam
    Polecam willema w nowej wersji z www.programatory.com
    (jesli mowimy o tanim programatorze )
    Ma mozliwosci programowania w nowym sofcie .
    Pozdrawiam

0
  • #18 08 Sty 2006 16:47
    zue
    Poziom 12  

A czy ktoś wie gdzie można kupić w Polsce Orange 3 programmer?

0
  • #19 11 Sty 2006 15:55
    MSElektronik
    Poziom 12  

mam SEEprog firmy elnec i jest super stabilny i jedyny eeprom jaki
    nie mogę zaprogramowac to s2100 pioniera odczytac ok ale nie posiada zapisu pozdrawiam i kosztuje 540zł z przesylka w cyfronika
    pozdrawiam.MSE.

0
  • #20 11 Sty 2006 18:18
    -Jawor-
    Poziom 12  

Cytat:

mam SEEprog firmy elnec i jest super stabilny i jedyny eeprom jaki
    nie mogę zaprogramowac to s2100 pioniera odczytac ok ale nie posiada zapisu

Może dlatego:
    "This chip is serial EPROM and is programmable only once."

Informacja z programu Elneca do obsługi ich programatorów.

0
  • #21 12 Sty 2006 21:23
    MSElektronik
    Poziom 12  

This chip is serial EPROM and is programmable only once.
    Selected programmer is not capable to provide a high voltage, required for programming, therefore only read operation is supported by this programmer. Please, use some of universal programmers (LabProg+ or above) if you want to program this chip.
    dla scisłosści ,dodam pdfa..dla zainteresowanych...

0
  • #22 23 Sty 2006 21:56
    misiek^
    Poziom 2  

Jak nie chcesz mieć kłopotów nie kupuj willema ... Zwłaszcza do pamięci serii 93cXX, po z czytaniu błednym pamięci ( a pamięć może sie juz wtedy uszkodzić) może byc tylko płacz i zgrzytanie zębow ... jak sie wysypie licznik albo immo..... lepiej zainwestować od razu w lepszy i niestety droższy i bardziej markowy... oplecam min. ERICA....

0
  • #25 29 Sty 2006 10:03
    Devilo
    Poziom 10  

Gwarantuje Ci, że za tą cene nic lepszego nie znajdziesz. Owszem, Willem jak Willem, zawsze były z nim problemy, jednakże znaczną większość pięknie programuje. Profesjonalny programator to wydatek n-krotnie większy. Willem 5.3 jest jak najbardziej wporządku, a już niedługo nowa wersja się pojawi, Willem 5.3 AT (będzie programował układy AT89xxx, czyli Willem i MSC51 w jednym), najpóźniej w połowie lutego się ukaże na stronie producenta www.telwis.pl , z tego co mi wiadomo, cena będzie bez zmian. Dam znać, jak się ukaże, będziecie o tym poinformowani jako pierwsi :))

pozdrawiam serdecznie
    Artur

0
  • #26 06 Lut 2006 06:29
    bobeer
    Poziom 28  

Pare miesiecy temu czytalem ten temat i postanowilem kupic prog od epsilona
    Musze stwierdzic ze byl to bardzo udany zakup.
    Jesli chodzi o stosunek uzytecznosci do ceny to naprawde w tym przypadku bardzo wysoki.
    Programowalem nim glownie flash w tsop plcc i dip.
    jeszcze sie nie zdazylo zeby byly jakies problemy z popularnymi ukladami w tych obudowach.
    Wymienne plytki/adaptery, oraz ich niska cena to ogromna zaleta tego produktu.
    Wszystko bardzo spojnie wykonane w smd.
    Oczywiscie architektora programatora jest w pelni zgodna z willemem i taki tez soft go obsluguje.

0
  • #27 08 Lut 2006 10:33
    ic_735
    Poziom 15  

Witam

Również polecam programator firmy Epsilon
    Universal Flash Programmer Ver. 6.03 - obecna wersja
    Dość prosty układ profesjonalnie wykonana płytka. Zgodny programowo z Willem'em. Wg mnie jest to oparte na EzoFlash.
    Do programowania w zależności od potrzeb wpina się odpowiedni adapter.
    Programator nie posiada obudowy.
    Koszt programatora z jednym adapterem to około 100zł.
    http://www.epsilon.com.pl/cgibin/shop?show=prog#ezo

Nigdy nie miałem z nim problemów. Programuje najczęściej kostki pamięci Flash 29Fxxx 49Fxxx. (biosy płyt głównych , pamięć DVD Emperor III).

Daleko mu (a nawet bardzo) do wypasionych, fabrycznych, rasowych programatorów. Jednak jest prosty, tani, i niezawodny. Robi to co powinien - odczytuje, programuje, weryfikuje, czyści układy pamięci.

Pozdrawiam

0
  • #28 08 Lut 2006 16:00
    Devilo
    Poziom 10  

Panowie (i Panie jeśli są) ... już jest! - nowa wersja Willem'a 5.3AT firmy Telwis, która programuje również układy AT89xxx. Dodatkowo kilka drobnych udoskonaleń w porównianiu do wersji 5.3 i 5.3 Premium.

bezpośredni link do strony producenta: http://www.telwis.pl/index.php?cPath=22_24

pozdrawiam
    Artur

0
  • #29 15 Lut 2006 20:48
    vsymod
    Poziom 10  

Programator ERICA jest bardzo dobrym programatorem. Wszystko ustawiamy programowo, bez żadnych zworek i przejściówek, co jest denerwujące w tańszych programatorach.
    Ale... dopóki się nie zepsuje. Po 3 latach programator zepsuł się, serwis fabryczny wziął kasę za naprawę (podobno został wymieniony procesor główny), a efektu brak, zachowuje się tak jak przed naprawą. Jaki z tego wniosek, trzeba kupować najtańszy sprzęt aby nie było żal wyrzucić jak się zepsuje.

0
  • #30 27 Lut 2006 12:57
    Tomu$
    Poziom 13  

vsymod napisał:
    Programator ERICA jest bardzo dobrym programatorem. Wszystko ustawiamy programowo, bez żadnych zworek i przejściówek, co jest denerwujące w tańszych programatorach.
    Ale... dopóki się nie zepsuje. Po 3 latach programator zepsuł się, serwis fabryczny wziął kasę za naprawę (podobno został wymieniony procesor główny), a efektu brak, zachowuje się tak jak przed naprawą. Jaki z tego wniosek, trzeba kupować najtańszy sprzęt aby nie było żal wyrzucić jak się zepsuje.

Eric'ki nie znam - ale to chyba ten sam producent (ACS Elektronik) co PS32 jaki posiadam...
    Niestety - programator (po 2 serwisach) nadal nie programuje mi połowy scalaków które programuje mi kilka razy tańszy Universal Flash Programmer z epsilon'a!
    Panowie z ACS'a - odesłali mi moje scalaki i stwierdzili że są one uszkodzone...
    Bardzo ciekawe - bo UFP je zaprogramował i chodzą sobie do tej pory (BIOS'y PC). Fakt nie ma zworek i ma ładną obudowe i podstawkę ZIF (PDIP) - ale co z tego jak nie działa... Generalnie odradzam ten programator...
    Druga sprawa - nie jest prawdą że nie trzeba przelotek!!!
    - nawet do najbardziej wypasionego programatora z ZIF'em - potrzebujesz przelotek do wszystkich innych obudów niż DIL (PDIP) - przecież TSOP'a nie wsadzisz w podtsawkę swojej Eric'ki
    a obecnie mało kto już używa scalaków w obudowach DIL - zazwyczaj pamięci w sprzęcie są w SOP lub TSOP

0
  Szukaj w 5mln produktów