Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dostęp do danych na partycji systemowej, SSD win10

07 Lis 2019 21:26 51 7
  • Poziom 3  
    Dzisiaj po aktualizacji, system nie chce sie uruchomić (reset po wyświetleniu loga windows), próby naprawy nic nie dały.
    Czy mogę uzyskać dostęp do plików z partycji systemowej podłączając dysk pod inny komputer (z windowsem) ?
    Czy po formatowaniu i zainstalowaniu windwosa na innym dysku będę miał dostęp do plików z dysku na którym był wcześniej system ?
    Dostęp do danych na partycji systemowej, SSD win10

system jest na dysku 0 partycji 2, pliki o które mi chodzi sa na pulpicie ...
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    vxp napisał:
    Czy mogę uzyskać dostęp do plików z partycji systemowej podłączając dysk pod inny komputer (z windowsem) ?
    vxp napisał:
    Czy po formatowaniu i zainstalowaniu windwosa na innym dysku będę miał dostęp do plików z dysku na którym był wcześniej system ?
    Tak, o ile dysk jest sprawny i dane nie były szyfrowane.
  • Poziom 3  
    a da sie jakoś sprawdzić to czy były szyfrowane :D , nic takiego nie uruchamiałem, ba nawet nie wiem jak to zrobić. niestety nie mogę uruchomić systemu . mam dostęp jedynie do biosa oraz niebieskiego ekranu z narzędziami naprawy który zawiera konsole poleceń < tak sie chyba to tam nazywało

dodatkowe pytanie:
    Czy konwersja PARTYCJI mbr na gpt spowoduje utratę danych na całym dysku ? czy tylko partycji ? wszędzie pisze o utracie danych z Dysku
  • Admin grupy komputery
    vxp napisał:
    nic takiego nie uruchamiałem, ba nawet nie wiem jak to zrobić
    Więc pewnie nie były.
  • Poziom 3  
    chciałbym sformatować jedną partycję dysku ale, wszędzie pisze o utracie danych z DYSKU po konwersji z mbr na gpt,
    Czy konwersja PARTYCJI mbr na gpt spowoduje utratę danych na całym dysku ? czy tylko partycji której dotyczy konwersja ?
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    vxp napisał:
    Czy konwersja PARTYCJI mbr na gpt spowoduje utratę danych na całym dysku ? czy tylko partycji której dotyczy konwersja ?
    Tak.

Skoro planujesz zmienić dysk, to w pierwszej kolejności zabezpiecz ważne dane.
  • Moderator Samochody
    Zależy który konwerter - mbr2gpt w ogóle nie powoduje utraty danych, ale już parted wymaga usunięcia wszystkich partycji. Dlaczego chcesz konwertować dysk na GPT?
  • Poziom 3  
    system windows padł, musiałem go na nowo zainstalować, bios obsługiwał +2T pamięci , nie miałem innego komputera do którego mógłbym podłączyć dysk i przekopiować dane, a aby zainstalować system musiałem mieć czysta partycje lub partycje gpt.

wstawiłem inny dysk zainstalowałem na nim system