Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Lattitude E6410 - Nie wykrywa dysku.

07 Lis 2019 23:56 153 7
  • Poziom 3  
    Witam. Posiadam laptop Dell Lattitude E6410 i po podróży odbytej z urządzeniem pojawił się problem. W laptopie przestał być widoczny dysk twardy. Podmienilem dysk na inny działający na innym sprzęcie i tak samo laptop nie wykrywa go. W BIOS informacja "disc driver none" pomimo, że dysk jest podpięty. Wcześniej nie pojawiały się tego typu problemy.

Jakieś sugestie jak mozna sprawdzić co jest przyczyną, że z dnia na dzień przestał działać poprawnie? Dodam jeszcze, że ustawienia BIOS przywróciłem fabryczne.

Jesli to problem mechaniczny? Czy to poważna usterka? Czy gra jest warta jest świeczki i zachodu by ganiać po serwisach? Jakiej ceny za naprawę mogę się ewentualnie spodziewać? Nie chciałbym się naciąć i płacić kwoty za usługę, która nie jest tego warta.

Dzięki za wszelkie informacje i pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Dell Latitude E6410 to platforma (LA-5471P)

1.Zaliczył upadek?
    2.Słychać jak pracuje ?
    3.Widzi DVD rom/lub co tam masz CD-rom _nagrywarka?
    4.Widzi Twój dysk inny laptop ??

• Poziom 8  
    Tutaj może być kilka tematów. Od problemów z mag. SATA po problemy z firmware. W większości serwisów zdiagnozują Ci to za darmo. Skoro jesteś z Krakowa to nie powinno być z tym problemu ;)
  • Poziom 3  
    Nie mieszkam w Polsce, ale to bez znaczenia i tak serwisy działają wszędzie aczkolwiek jesli miał bym sie decydować na naprawę sama to tylko w Polsce ;D.

Laptop nie zaliczył upadku, ale był przewożony samolotem w łuku barażowym wiec na jakieś wstrząsy był narażony. Owszem zabezpieczony folia bąbelkowa i w takiej postaci włożony jeszcze do torby, z zewnątrz nie ma uszkodzeń mechanicznych aczkolwiek.

Dysku z tego laptopa nie sprawdzałem w innym ale jak wspomniałem inny dysk podpięty (działający) z innego laptopa daje ten sam efekt wiec wydaje mi sie bez znaczenia.

Jest napęd DVDrw widzi go bez problemu, ba jak go wyciągam i próbuje odpalić to sie o niego upomina tak samo,

Laptop nie pracuje głośniej, czy tez nie halasuje bardziej, na pewno nie dysk z racji ze to SSD a nie talerzowy HDD. Inne podzespoły w normie jesli chodzi o te rzeczy

• Poziom 43  
    Buzzer01 napisał:
    Dysku z tego laptopa nie sprawdzałem w innym ale jak wspomniałem inny dysk podpięty (działający) z innego laptopa daje ten sam efekt wiec wydaje mi sie bez znaczenia.

Ma znaczenie.

• Poziom 43  
    Wykluczysz bądź zdiagnozujesz uszkodzenie dysku, przy okazji będziesz miał możliwość zgrania danych.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Wykluczysz bądź zdiagnozujesz uszkodzenie dysku, przy okazji będziesz miał możliwość zgrania danych.

z danymi to nie do końca bo dysk był oczyszczony, nic tam nie miałem, jesli uszkodzony to i tak nie zmienia faktu ze laptop nie czyta innych dysków.