Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 65" - skręcona matryca?

minimaxi 28 Lis 2019 17:36 1254 13
 • #1
  minimaxi
  Poziom 15  
  Witam, wieszałem siostrze nowy TV LCD 65" (mniejsza o markę) i zauważyłem, że TV jest skosowany, tzn. prawy górny róg jest położony bliżej ściany ok. 2-3cm. Sprawdziłem swoje TV i boki pokrywają się idealnie w linii.

  Wydaje mi się, że niby niewielkie zwichrowanie całego TV o 2-3 cm to poważna usterka i powinna go zwrócić. Co o tym sądzicie?
 • #2
  sosarek

  Poziom 43  
  Zdjęć, położyć frontem na płaskiej powierzchni w celu weryfikacji, poza tym matryca bez żadnych wsporników w obudowie, obudowa jak z papieru...
 • #3
  minimaxi
  Poziom 15  
  Dzięki. A ile cm nierówności może być dopuszczalne? Ponadto b. proszę o plansze testowe w celu przetestowania matryce.
 • #4
  cristal2242
  Poziom 25  
  Hej kilkanaście lat temu jeszcze jako gówniaż pracowałem w fabryce tv Sharp w tak zwanym kurniku sprawdzało się jak działa ekran ,menu itp. Przed przyjazdem do kurnika maszyna sprawdzała wymiary jezeli zwichrowanie było +- 3mm tv nie przechodził testu . To samo dotyczyło grubości obudowy, może źle tv jest zawieszony? Z takim zwichrowaniem niema mowy żeby tv opuścił fabrykę.
 • #5
  minimaxi
  Poziom 15  
  cristal2242 -myslisz podobnie jak ja :) Ale jak go postawiłem na poziomej podłodze to rzeczywiście wyurównało sie trochę i to zwichrowanie było mniejsze -może 1.5cm. Ale na wieszaku jest więcej. Wieszak solidny na 60kg a TV ma coś koło 23kg. TV z tyłu jest jakiś "miękki" i rozstawienie mocowania 300x300, czyli małe. Wygląda tak, jakby na wieszaku dodoatkowo się wichrował, z powodu bardzo słabej sztywności. Co Ty/Wy na to?
 • #6
  cristal2242
  Poziom 25  
  Stelaż porządny fakt ale co z tego jak tv z papieru :-) 23 kg to już kawał dziada. Słuchaj domyślam się że twój tv ma standardowo 4 punkty na śruby.
  Może pomyśl, żeby to wzmocnić,znaczy do tv przykręć dwa poziome kształtowniki alu 10x10mm wtedy tv rozłożył by równo mase na ksztaltownikach i dopiero to do stelażu na scianie.
 • #7
  tomasz wojcicki
  Poziom 21  
  Kupił najtanszy tv firmy krzak "mniejsza o markę" było a teraz wymagania jak do Samsunga serii 9 za 10 tysięcy w metalowej obudowie. Skąd ja to znam.
 • #8
  minimaxi
  Poziom 15  
  Problem nie jest w wieszaku, bo na stopkach jest tak samo!
  Problem w tym, że albo sprzedawca robi w bambuko, albo ten typ tak (nie zdradzę na razie marki, ale japońska). Otóż po wymianie TV, ten drugi też ma skosowanie, ale 2x mniejsze -rzedu 1-1.5cm.
  Czy tylko ja mam uprzedzenia do pionów i poziomów? W tym przypadku patrzę z boku na TV i wymagam aby ramka lewa zlewała się z ramką prawą w jednej linii. Do tej pory wszystkie TV tak u mnie miały, a tutaj już drugi ma jakby zwichrowaną matrycę -tzn. prawy górny róg jest tym razem bardziej z przodu.
 • #9
  tenap
  Spec od TV
  Cytat:
  nie zdradzę na razie marki, ale japońska


  "japońska "??

  SHARP - UMC China

  JVC - Vestel Turcja lub Haier China

  Hitachi - Vestel Turcja

  Sony - jeszcze Japan
 • #10
  minimaxi
  Poziom 15  
  No ale do rzeczy - zwracać ponownei TV, czy tym razem skręcenie matrycy ok. 1.5cm na 65 calach to norma?
 • #11
  GanCegall
  Poziom 34  
  minimaxi napisał:
  1.5cm na 65 calach to norma?

  Czepiasz się pierdołów i tyle, albo chwalisz się... :-) jakie ma znaczenie przy oglądaniu te nędzne 15mm?
 • #12
  minimaxi
  Poziom 15  
  Chwalę się?? No, no, no - chodzi o fakty, a one są takie, że do tej pory nic takiego nie spotkałem. Natomiast takie odchylenia świadczą o braku płaskości matrycy, czego nie raczyłeś zauważyć...
 • #13
  waniagog
  Poziom 16  
  minimaxi napisał:
  Witam, wieszałem siostrze nowy TV LCD 65" (mniejsza o markę) i zauważyłem, że TV jest skosowany, tzn. prawy górny róg jest położony bliżej ściany ok. 2-3cm.


  To jeszcze nic. Moje ściany w mieszkaniu odbiegają od pionu na długości 2,5metra o 8cm.

  Dodano po 3 [minuty]:

  minimaxi napisał:
  Natomiast takie odchylenia świadczą o braku płaskości matrycy, czego nie raczyłeś zauważyć...


  Czyli masz Curved, ciesz się, bo niektórzy dopłacali. :)
 • #14
  minimaxi
  Poziom 15  
  Nigdy wcześniej nie doświadczyłem żeby jeden i drugi bok TV nie pokrywały się w linii. Wygląda na to, że obecnie 1cm to norma. Zamykam.