logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW GOLF III 1.8 LPG - Falowanie obrotów na ciepłym i zimnym silniku

zumik998 30 Lis 2019 22:55 2595 14
REKLAMA
  • #1 18311740
    zumik998
    Poziom 15  
    Posty: 422
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Witam,

    Od jakiegoś czasu w golfie falują mi obroty silnika na biegu jałowym, problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie. Posiadam Instalacje gazową II generacji na sterowniku BINGO M. Na zagrzanym silniku te falowania są mniejsze, gorzej jest zaraz po pierwszym odpaleniu po nocnej przerwie.. przez pierwsze 30 sekund waha sie 1100-1300 obr/min. Wymieniłem TPS ustawiłem na zamkniętej przepustnicy na 0.25V (zgodnie z zaleceniami z innych tematów) oraz Wymieniłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej, mimo tego problem dalej występuje, załączam film który przedstawia nierówności w pracy silnika na ciepłym silniku. Bardzo bym prosił o pomoc, ewentualne wskazówki, co sprawdzić, wymienić aby to wyeliminować :)
    Z góry dziękuje



  • REKLAMA
  • #2 18311836
    ToJestNick
    Poziom 31  
    Posty: 2948
    Pomógł: 150
    Ocena: 559
    Wyczyść a jak nie pomoże to wymień silniczek krokowy.

    Moderowany przez ociz:

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2691161.html

    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

  • #3 18311855
    zumik998
    Poziom 15  
    Posty: 422
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Pół roku temu był wymieniany.
  • #4 18311859
    ToJestNick
    Poziom 31  
    Posty: 2948
    Pomógł: 150
    Ocena: 559
    zumik998 napisał:
    Pół roku temu był wymieniany.


    Co nie oznacza, że nie mógł się zepsuć ponownie ;)
  • #5 18311894
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6360
    Nie czytaj głupot o silniczku krokowym, bo czegoś takiego tam nie ma, a usterki nastawnika przepustnicy objawiają się inaczej. Na początek zdejmij na chwilę klemę i zewrzyj przewód sygnałowy sondy lambda z masą (na stałe), bądź odepnij od niej wtyczkę w ogóle - instalacje 1 i 2 generacji potrafiły być kłopotliwe z wiekiem. Jeśli to nie pomoże, będziemy myśleć dalej.
  • REKLAMA
  • #6 18316137
    zumik998
    Poziom 15  
    Posty: 422
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Odpiąłem sondę, problem zniknął , obroty są równiutkie, tylko jeszcze taka rzecz, gdy przyspieszając puszę pedał gazu i wcisnę pedał sprzęgła w krótkim odstępie czasowym to obroty ok 1,5 sekundy wiszą w jednej pozycji i dopiero spadają na ok 900, czego to może być przyczyną?
  • #7 18316298
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6360
    A zrobiłeś dokładnie to, co napisałem - konkretnie zdjąłeś na chwilę klemę?
  • #8 18316691
    zumik998
    Poziom 15  
    Posty: 422
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Nie,nie odpialem klemy. Odepne i dam znać. A dlaczego odpiecie tej sondy pomaga? Chodzi tutaj o jej zużycie?
  • #9 18316963
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6360
    zumik998 napisał:
    Chodzi tutaj o jej zużycie
    Nie o zużycie sondy tutaj chodzi, tylko o jej wskazania i niemrawość regulacji układów II-gen. LPG.
  • REKLAMA
  • #10 18317370
    zumik998
    Poziom 15  
    Posty: 422
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Odpiąłem na około godzinę klemę. Do zagrzania ( 90C) Wszystko ładnie, jak już się silnik zagrzał to mankament z tym chwilowym zawieszaniem obrotów wrócił.
  • #12 18318203
    zumik998
    Poziom 15  
    Posty: 422
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Wiesz co, nie wydaje mi się, ustawiłem Cut off który cofa attuator po opuszczeniu gazu, tylko jak puszczę pedal gazu to czuć że on nie wraca od razu, nawet jechałem z laptopem i wartosc TPS przez około sekundę się trzymała, wygląda to tak jakby nastawnik przepustnicy po opuszczeniu gazu jeszcze ok 1 sekundę trzymał ją w tym samym położeniu
  • #13 18337778
    zumik998
    Poziom 15  
    Posty: 422
    Pomógł: 25
    Ocena: 70
    Usterka usunięta - Zakupiłem na szrocie oryginalny silnik krokowy ( nastawnik przepustnicy) firmy BOSCH i wszystko wróciło do normy,obroty nie falują, nie zawieszają się..
    Wniosek.. Lepiej kupić taniej używane niż drożej nowe :)
  • REKLAMA
  • #14 18337839
    ToJestNick
    Poziom 31  
    Posty: 2948
    Pomógł: 150
    Ocena: 559
    zumik998 napisał:
    Usterka usunięta - Zakupiłem na szrocie oryginalny silnik krokowy ( nastawnik przepustnicy) firmy BOSCH i wszystko wróciło do normy,obroty nie falują, nie zawieszają się..
    Wniosek.. Lepiej kupić taniej używane niż drożej nowe :)



    Czyli miałem rację i za trafną diagnozę dostałem ostrzeżenie xD No cóż, bywa. Grunt, że udało się naprawić :)
  • #15 18337852
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6360
    ToJestNick napisał:

    Czyli miałem rację i za trafną diagnozę dostałem ostrzeżenie x
    Nie, nie miałeś racji - to że się "naprawiło", to czysty przypadek, słabo związany z prawdziwą przyczyną. Ale to trzeba wiedzieć jak ten system działa, żeby się na przyszłość nie kompromitować, z "poradami". Zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem falujących obrotów silnika w VW Golf III 1.8 z instalacją LPG II generacji na sterowniku BINGO M. Użytkownik zauważył, że obroty na biegu jałowym wahały się zarówno na benzynie, jak i na gazie, szczególnie po nocnym postoju. Po wymianie czujnika TPS i czujnika temperatury cieczy chłodzącej problem nie ustąpił. Użytkownicy zasugerowali sprawdzenie silniczka krokowego, jednak okazało się, że nie jest on obecny w tym modelu. Po odłączeniu sondy lambda obroty się ustabilizowały, ale problem z zawieszaniem obrotów po przyspieszeniu pozostał. Ostatecznie, po zakupie używanego silniczka krokowego marki BOSCH, problem został rozwiązany, a obroty wróciły do normy.
REKLAMA