Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestrator (Recorder) HikVision i dyski 10TB / 12TB

eddie_c 04 Dec 2019 09:41 291 4
    eddie_c
    Level 2  
    Zastanawiam się nad zakupem recordera HIKVISION (np. DS-7716NI-K2 / DS-7716NI-K4). Producent pisze że maksymalna wielkość dysków to 6TB. W chwili obecnej mocno potaniały dyski 10TB/12TB, za 1-2 miesiące pojawią się dyski 20TB. Lista wspieranych przez Hikvision HDD którą znalazłem jest z 2015 roku, wtedy max pojemność dysków była faktycznie 6TB.
    Czy ktoś próbował wkładać większe dyski (np. 10TB albo 12TB) do jakichś rejestratorów HIKVISION ?
    Po co mam kupować droższy dekoder np. z 4xSATA, jeżeli można wrzucić 2 dyski pojemniejsze i uzyskać tą samą pojemność.

Czy ktoś coś ? Ewentualnie może ktoś poleci recorder innej firmy gdzie włożę dysk 12TB ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    mikkel
    Level 13  
    Mam we wspólnocie rejestrator tej firmy i 7 kamer i dysk 2TB co spokojnie wystarcza na kilkanaście dni i to w dobrej jakości. Napewno potrzebujesz tak dużo?
    W rejestratorze siedzi linux i teraz nie wiadomo czy producent programowo nie ogranicza pojemności.
    Jak kupowałem kamery i nie wiedziałem jak będzie z jakością to byłem umówiony ze sprzedającym (z allegro) że sprawdzę i ewentualnie będę mógł zmienić. Może tak samo moża zrobić z rejestratorem? kupujesz dysk i sprawdzasz?
    Może wystarczy znaleźć ogarniętego dystrybutora. Ten "mój" potrafił mi podpowiedzieć co i jak. Ja bym podzwonił po tych co na allegro sprzedają.

Dodam jeszcze że ja na żadną listę wspieranych dysków nie patrzyłem. Poprostu dysk to dysk. Polecam jeszcze kupić dysk do celów serwerowych, będzie droższy ale warto, bo inaczej zwykły będzie się wykładał po jakimś czasie. Znam to z doświadczenia.
  • Eltrox Hurton
    eddie_c
    Level 2  
    OK, ale w każdej ofercie dowolnego rejestratora HIKVISION, czy to allegro czy sklep internetowy pisze "maksymalna pojemność dysku: 6TB". Jedyne co mogłem znaleźć oprócz tego co w dokumentacji, to lista dysków wspieranych (na elektrodzie), gdzie faktycznie jest max 6TB. Teraz nie wiem czy to dokumentacja i opisy wzięły się z tej listy czy odwrotnie...
    Czy potrzebuję ? Może dzisiaj nie, ale może jutro tak...
    Za rok-dwa może być tak że 80% dysków dostępnych będzie miało >6TB, tak więc po co mam kupować rejestrator który obsłuży max 6TB ?

Zadam może pytanie w inny sposób: czy ktoś montował do rejestratora dysk (jeden) większy niż 6TB ? Jeżeli tak to do jakiego ?
    mikkel
    Level 13  
    Chodziło mi o to żeby zapytać człowieka który wie więcej niż jest napisane w dokumentacji i nie jedno już przeszedł.
    Który wprost i jednoznacznie mógłby odpowiedzieć na zadane pytanie. Tylko tyle i aż tyle.
    sosarek

Level 43  
    Dlaczego nie napisz wprost do supportu Hikvision Polska z zapytaniem, przy okazji nowy FW mógłbyś wgrać.