Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Risco GTX One - odzyskanie kodu instalatora

04 Gru 2019 11:28 441 4
  • Poziom 3  
    Cześć! Przeszukałem podobne tematy ale nie znalazłem niestety odpowiedzi. Solid zamontował u mnie alarm Risco GTX One (centrala RP432). Chcę dodać do niego moduł IP (RW132IP) ale w trakcie przygotowań zauważyłem, że nie jestem w stanie wejść w menu konfiguracyjne - standardowe kody (1111, 1234, 2222) nie działają. Zakładam, że zostały zmienione przez Solid albo agencję, która przejęła ochronę po nich.

Próbowałem wykonać reset za pomocą zworek na płycie (zworka nr 2) ale najprawdopodobniej możliwość resetu jest wyłączona w ustawieniach administratora:) Czy jest jakiekolwiek inne rozwiązanie? Jakiś hard reset? Czy jest jakieś hasło, którego prawdopodobnie mógł użyć Solid?

Zakładam, że bez dostępu admin nie będę w stanie aktywować modułu IP.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Za pomocą kabelka i komputera z oprogramowaniem risco. Pod warunkiem że nie zmienili kodu komputera zdalnego.
  • OptexOptex
  • Poziom 3  
    trebor1234 napisał:
    Za pomocą kabelka i komputera z oprogramowaniem risco. Pod warunkiem że nie zmienili kodu komputera zdalnego.

Eh, kabel jakieś 70zł plus szansa niepowodzenia. Czeka mnie chyba wizyta solida, koszt 160zl. Absurd:(
  • Poziom 10  
    Próbowałeś wejść w tryb sub-instalatora kodem 2222. Wchodzisz w menu i wybierasz programowanie „wybrane” .Wpisujesz kod 2222 .Jest to programowanie sub-instalatora Fabrycznie ma takie same uprawnienia jak programowanie pełne tj. instalator. Firmy instalacyjne czasami zapominają zmienić kod sub-instalatora.
  • Poziom 3  
    Sub-instalator też zmieniony:( czekam jutro na instalatora, potem reklamacja w solidnie.