Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

falownik danfoss komunikat Failed option error 8 unknown appl opt

Piotr.PP1975 09 Feb 2020 22:33 414 7
    Piotr.PP1975
    Level 2  
    Witam mam pytanie odnośnie falownika danfoss VLT5000 po podłączeniu do zasilania falownik nie uruchamia się po odłączeniu taśmy MK103 od płyty włącza się wentylator czyli wystartował przełożyłem płytę 175Z1528 DT8/R4 z innego i wyświetlił się alarm 11 zmieniłem parametr 128 i po odłączeniu zasilania i ponowne podłączeniu nie działa żaden przycisk na panelu a komunikat na zdjęciu proszę o jakąś podpowiedz gdzie szukać usterki falownik danfoss komunikat Failed option error 8 unknown appl opt
    Zgoodie
    Level 24  
    JEsli płyta przloezona była taka sama to - Wyglada na to ze jest uruchomiona opcja w parametrach lub nie ma modułu komunikacyjnego. Ale zeby to sprawdzić proponuje reset do ustawień fabrycznych i ustawienie od początku - powinno pomoc.
    Piotr.PP1975
    Level 2  
    Tylko jak to zrobić jak żaden przycisk na panelu nie działa świeci komunikat widoczny na zamieszczonym zdjęciu
    Piotr.PP1975
    Level 2  
    Niestety po wgraniu ustawień fabrycznych nic się nie zmieniło
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Sorry ale nie zrozumiałem co kolega nakombinował z tym falownikiem?

Jakie było pierwotne uszkodzenie falownika ?
    Klawiatura działała ?
    Falownik się uruchamiał wyświetlał jakieś błędy?
    Piotr.PP1975
    Level 2  
    czyli tak falownik dostałem z rozbiórki po podłączeniu zasilania falownik nie włącza się panel nic nie wyświetla odłączyłem taśmy stycznik strzelił wentylator się włączył wziąłem całą płytę z wyświetlaczem z innego alarm 11 zmieniam parametr 128 nic parametr 620 gaśnie alarm po odłączeniu zasilania i włączeniu na nowo wyświetla się komunikat jak wyżej na zdjęciu nie działają żadne przyciski po przełożeniu płyty do dobrego i z powrotem to samo alarm 11 itd.
    hajko1
    Level 14  
    Z tego co wiem Danfossy są dość podłe, jeśli chodzi o budowę, to że wyświetla jakiś błąd nie oznacza że dokładnie to mu dolega. Jeśli przed odpięciem taśmy nie reagował, to oznacza że ma zwarcie na zasilaniu logiki, mogło pójść któreś z napięć zasilających i logika jest zasilana niewłaściwie, co powoduje że wyświetla się błąd, ale niekoniecznie on występuje. Podsumowując: trzeba zacząć od podstaw, posprawdzać napięcia zasilające, ale na schematy bym nie liczył, raczej nie do dostania.