Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Otwarłem port 25565 według instrukcji na internecie ale nie zostały otworzone.

16 Lut 2020 14:55 231 14
  • Poziom 4  
    Witam, otwarłem port 25565 tak jak pokazywana i pisało na forach, ale po sprawdzeniu port checkerem okazało się że port jest zamkięty. Procesor Intel i5 karta graficzna mx150 8gb ram laptop lenovo ideapad. W domu mam 3 routery pierwszy główny to link archer c6 drugi tl-wr841n a trzeci tl-wr940n.
  • Poziom 27  
    Tak jakby bardzo mało informacji... swoją drogą jesteś pewien, że masz publiczny adres? Wielu dostawców stosuje NAT-a lub blokuje dostęp w twoja stronę pomimo publicznego IP. Tak miałem np. z Orange LTE
  • Poziom 4  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak jestem pewien że mam publiczne ip. Otwarłem porty w ustawieniach routera i Windowsa a port ciągle jest zamknięty.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Mixeronix napisał:
    Tak jestem pewien że mam publiczne ip

Jaka usługa, jaki net, od kogo, na jakim sprzęcie?
    Mixeronix napisał:
    Otwarłem porty w ustawieniach routera i Windowsa a port ciągle jest zamknięty.

Jeśli nic z portu nie korzysta, to on zawsze będzie zamknięty.
    Pytanie jak i co przekierowałeś, na co i w jakim sprzęcie.
  • Poziom 27  
    Czy na to publiczne IP można puścić Pinga, bo mieć nie znaczy, że jest ono dostępne z zewnatrz. Co mówi dostawcą neta w tym temacie? Możesz sobie zainstalować Wireshark I sprawdzić czy coś dochodzi do kompa, na który ten port przekierowales. Pamietaj, że samo odblokowanie to za mało, trzeba to na jakiś adres przekierować. Chyba że użyłeś DMZ, ale to byłby kiepski pomysł.
  • Poziom 4  
    W temacie internetu jestem laikiem więc proszę pana żeby powiedział mi pan jak puścić tego Pinga i co zrobić z tym programem. Co to znaczy że trzeba odblokować port na ip. Nie da się tak zrobić żeby ten port był odblokowany dla wszystkich. Zależy mi na tym żeby na moje ip mogli wchodzić wszyscy bo chcę zrobić serwer gry.
    Mixeronix napisał:
    W domu mam 3 routery pierwszy główny to link archer c6 drugi tl-wr841n a trzeci tl-wr940n.
    Wszystkie trzy naraz? Jak to jest połączone?
  • Poziom 4  
    Z głównego wychodzą dwa kable do dwóch pozostałych routerów a ja jestem jednym z nich połączony
    To trzeba było od razu tak napisać!! Ter routery są w trybie router, czy access point? Poprosimy o wszystkie adresy tych routerów i komputera, bo pewnie jest podwójny NAT. Żeby nie było wątpliwości - router jako router ma przynajmniej dwa adresy - WAN i LAN, access point jeden.
  • Poziom 4  
    wszystkie są w rybie router i mam podać adresy ip wszystkich? Tak wygląda moje połączenie ale mogę podłączyć komputer do routera głównego.
  • Poziom 27  
    IP zewnętrzne, o ile masz wykupione, jest przypisane do routera głównego. Tam musisz zrobić przekierowanie na IP wan twojego i dopiero przekierowanie na twoim ma szansę dzialac
    Mixeronix napisał:
    wszystkie są w rybie router i mam podać adresy ip wszystkich?

I w jakie porty w tych routerach są wpięte przewody z tego routera głównego?
  • Poziom 4  
    Dowiedziałem się ze muszę wykupić u dostawcy port zewnetrzy