Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a4 1.8 ADR brak sterowania przekaznika pompy paliwa

16 Lut 2020 18:49 306 19
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich , jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam poważny problem z Audi a4 c5 1.8 ADR mojej kuzynki które to po powrocie z pracy rano już nie odpaliło. Auto kreci ale nie słychać pompy paliwa sprawdziłem bezpieczniki i spalony był ten pod nr 34 20A zmieniłem na dobry . I przekażniki po sprawdzeniu wszystkich zauważyłem ze podczas próby odpalania ten siwy z nr 208 w ogóle nie działa wiec zmieniłem na następny - mam dostęp do części -i dalej nic .

Dodano po 7 [minuty]:

Wiec podłączyłem pod komputer w celu przeprowadzenia diagnostyki i ku mojemu zdziwieniu nie moglem połaczyć się ze sterownikiem pojazdu, pomyślałem ze coś z moim laptopem ale od razu poszedłem do innego sprawnego auta i wszystko ok
  • Poziom 41  
    Brak zasilania ECU.Główny przekaźnik na początek sprawdź
  • Poziom 27  
    Obudowa komputera zobacz czy nie pływa wszystko.
  • Poziom 5  
    A z tą Audi w ogóle , jakby sterownik nie dostawał prądu , nie łączy się nawet z VAG TOOL 504, używam go do małej diagnostyki VW i tu pojawił się poważny problem. Okazuje się ze przekaznik 208 ma prąd bo jak na chwilke zewre styki na cewce w nim to odzywa się pompa paliwa i pojawia się napięcie na bezpieczniku 34 a tak to w ogóle tam nie ma mimo nowego bezpiecznika

Dodano po 2 [minuty]:

O kurcze ale jestem miło zaskoczony ze odezwaliście się !

Dodano po 5 [minuty]:

Ireneo mam taką drugą Audi na części tylko o innym nr sterownika tu jest pięć kostek z pinami a w ,,dawcy ,, dwie jedną duża i mniejszą i podmieniałem wszystkie przekazniki i nic

Dodano po 2 [minuty]:

Obudowa ECU szczelna w środku sucho

Dodano po 7 [minuty]:

W ciągu tych dwóch dni przewertowałem całe forum aż mnie oczy bolą, i jak na złość nikt nie miał takiego przypadku były podobne ale pomagała wymiana przekaznika a w innym przypadku zle sprawdzone bezpieczniki
  • Poziom 41  
    Zamiast podmieniać zobacz czy masz zasilanie na ECU
  • Poziom 5  
    Wszystko jakby nic sie nie stało , kręci ładnie bezpieczniki sprawdzone 2 razy, prąd na czarnym przewodzie wychodzącym z kostki stacyjki jest, napiecie na przekazniku pompy paliwa tez jest ,przewody w skrzynce i okolicy kierowcy ok tylko nie ma chol...o połaczenia z ECU
  • Poziom 41  
    Po co te fotki jak pytanie jest czy ECU ma zasilanie?
  • Poziom 5  
    Ireneo w tym sęk ze nie bardzo wiem jak to zrobić znam sie na mechanice ale z elektryką mam mniej do czynienia, powiedz mi proszę tak łopatologicznie jak to zrobić to to ogarne i dam znać. nie jak niektóre ciekawe posty ale bez rozwiązania bo ktoś opodowiedz dostał i cisza nie wiadomo czy naprawił czy nie . dowiedziałem sie czytając to wszystko z postów ze np. sterowanie odbywa sie minusem ze sterownika silnika [chyba ze czegoś nie zrozumiałem]

Dodano po 10 [minuty]:

Jak sprawdzić zasilanie ECU , próbówką czy miernikiem, od czego zacząć i w jaki sposób tego zasilania szukać ,wpisywałem oczywiście w google ale nic wartościowego nie wykopałem
  • Moderator Samochody
    Robertboczek napisał:
    Jak sprawdzić zasilanie ECU , próbówką czy miernikiem, od czego zacząć i w jaki sposób tego zasilania szukać ,wpisywałem oczywiście w google ale nic wartościowego nie wykopałem

Więc wniosek z tego taki, że zagadnienie szanownego kolegę przerasta. Przenoszę do "początkujących".

Zapytaj szanowną właścicielkę, czy zanim zgasiła auto, nie parkotało przypadkiem jakoś dziwnie. Bo jak dla mnie to masz upalony bezpiecznik, tudzież kostkę stacyjki. Co w audi akurat nie zdarzało się, ale kto wie...
  • Poziom 5  
    Tak, no z tym szukaniem zasilania ECU prawie sie poddałem ale, że często czytam różne ciekawostki na elektrodzie to postanowiłem zalogować sie i publicznie czegoć nowego się nauczyć i przy okazji skorzystają inni użytkownicy
  • Moderator Samochody
    Robertboczek napisał:
    przy okazji skorzystają inni użytkownicy
    Drugi raz wynaleźć koła się nie da, tym, bardziej że sztrucel którego rzecz dotyczy ma prawie ćwierć wieku. ECM jest zasilany z tego samego bezpiecznika co cewka WN, jej "upalenie" powoduje takie właśnie objawy, jak opisane. Tak ze proszę jeszcze raz sprawdzić bezpieczniki - nie popatrzeć czy są, tylko wyjąć każdy z osobna.
  • Poziom 5  
    Nic podejrzanego się nie działo, autko posiada ok roku śmiga nim do pracy i z powrotem, ja wymieniłem tam pare rzeczy ale to sprawy raczej mechaniczne no oprócz wentylatora w kabinie i regulatora napięcia, tez tak wnioskuje ze to jakaś pierdółka

Dodano po 8 [minuty]:

Tak to prawda ze to trupek ale jeszcze troche niech polata , żeby to nie było auto z rodziny to bym go palcem nie dotknoł bo dobrych kilka godzin spędzonych na poszukiwaniu prądu sprawdzaniu i podmienianiu bezpieczników, przekazników demontowaniu elementów tapicerki itp i ku chwale ojczyzny
  • Poziom 35  
    Ehh, nie było A4 C5...
    Który rok tego autka?
  • Poziom 5  
    A4 C5 z 1996r

Dodano po 59 [minuty]:

1.8 125km ADR

Dodano po 4 [minuty]:

Jest malutki postęp, bo odczytuje błedy Abs ,klimatyzacji , deski rozdzielczej itp ale żeby odczytać błędy silnika nic hmmm...

Dodano po 33 [minuty]:

Lecę po drugą kostkę stacyjki

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Kostka zmieniona i nic, przekaznik od pompy paliwa nie reaguje czyli reszta też
  • Poziom 5  
    Coś w tym jest na pewno bo jak ją przyciągneła to zaczołem od najprostszych spraw czyli bezpieczników i był spalony pod nr 34 20A (no cos sie zadziało ze go spaliło ) wiec go wymieniłem i posprawdzałem reszte i nic, to sie wziełem za przekazniki ,stacyjke itd, Skrzynka z bezpiecznikami z lewej strony jaki te głębiej nad stopami sprawdzone ze 3 razy

Dodano po 5 [minuty]:

Jestem strażakiem wiec się nigdy ,nie poddaje , ale ile można te cholerne kable, bezpieczniki i takie tam sprawdzać :-?

Dodano po 41 [minuty]:

Panowie z czy ma to znaczenie ze Audi ma dwu letni gaz BRC ?
  • Moderator Samochody
    obacz ponownie ten bezpiecznik 34.
    Robertboczek napisał:
    ale ile można te cholerne kable, bezpieczniki i takie tam sprawdzać :-?
    Raz, a skutecznie.
  • Poziom 41  
    Trzeba utworzyć dział raczkujący😀😀😀.I odnośniki do Google-jak sprawdzić zasilanie 12V na sterowniku....

Dodano po 7 [minuty]:

Robertboczek napisał:
    A4 C5 z 1996r

Dodano po 59 [minuty]:

1.8 125km ADR

Dodano po 4 [minuty]:

Jest malutki postęp, bo odczytuje błedy Abs ,klimatyzacji , deski rozdzielczej itp ale żeby odczytać błędy silnika nic hmmm...

Dodano po 33 [minuty]:

Lecę po drugą kostkę stacyjki

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Kostka zmieniona i nic, przekaznik od pompy paliwa nie reaguje czyli reszta też

Pomyśl logicznie,kostka daje całe napięcie więc skoro jest z innymi komunikacja to sprawdź w końcu co orzy ECU....Ile można pisać?Google koledzy,no nie wiem jak to prościej wytłumaczyć....
  • Poziom 5  
    Witam kolegów po chwili nieobecności, po dokładnym przejrzeniu instalacji elektrycznej okazało się ze w przewód od zasilania ECU zostało bardzo sprytnie wpięte i schowane takie malutkie urządzenie w czarnej skrzyneczce zaizolowane identyczną izolację jak reszta oryginalnych przewodów. Dopiero jak ze schematu rozszyfrowałem który przewód jest od ecu do bezpieczników i centymetr po centymetrze sprawdziłem natrafiłem na to urzadzenie wyciełem je, zlutowałem przewód i Audi odpaliła.

Dodano po 9 [minuty]:

Ale wczoraj wystąpiła nowa niespodzianka, mianowicie znikło podswietlanie przycisków i nie działaja el szyby a sa tylko z przodu. I znów przeszukiwanie przekaznikow bezpieczników i wniosek taki bezpieczniki ok przekazniki też prąd dochodzi do silników jest na czerwonym kablu z zielonym paskiem i czarnym cieniutkim ale nic nie działa