Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco HD8745/19 - Świeci się ciągle czerwona lampka z prawej strony !

Sagram 18 Feb 2020 14:08 393 6
 • #1
  Sagram
  Level 2  
  Mam problem z ciągle świecącą się lampką z prawej strony z !. Według instrukcji w przypadku palenia się czerwonej lampki z pr. strony na dole powinno się opróżnić kasetkę na fusy lub uzupełnić pojemnik na kawę.
  Okazało się, że mikroprzełącznik do kasetki na kawę był uszkodzony i go wymieniłem. Po tygodniu lampka czerwona ! znowu zaczeła się palić, sprawdziłem mikroprzełącznik uzupełniłem kawę i nic, nie mam pojęcia co zrobić. W chwili obecnej jestem po wypadku i nie mam możliwości zawieźć go do serwisu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 • #2
  sorier
  Level 27  
  Co się dzieje po naciśnięciu przycisku kawy?
 • #3
  Sagram
  Level 2  
  Po naciśnięciu przycisku kawy nic się nie dzieje, ale może od początku. Po włączeniu ekspresu migają w koło wszystkie lampki i jest funkcja płukania. Jak przestają migać lampki to świeci się lampka czerwona ! ciągle. Po wyciągnięciu pojemnika na fusy i naciśnięciu śrubokrętem mikrowłącznika lampka nadal się świeci.
 • #4
  sorier
  Level 27  
  Po wyjęciu zbiornika na fusy kontrolka "!" miga?
 • #5
  Sagram
  Level 2  
  Po wyciągnięciu pojemnika na fusy kontrolka "!" świeci ciągle.
 • #6
  sorier
  Level 27  
  Głowy nie dam, bo było kilka wersji tego ekspresu, ale po wyjęciu pojemnika na fusy kontrolka powinna migać. Tak samo po otwarciu drzwiczek. Czyli do sprawdzenia mikrowłącznik pojemnika na fusy
 • #7
  Sagram
  Level 2  
  Wspominałem, że mikrowłącznik jest nowy i po wymianie działał tydzień. To trochę mało, ale jak znam życie wszystko jest możliwe. Czy jest sposób na sprawdzenie tego mikrowłącznika, przez np. zmostkowanie przewodów ( oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa ) itp. ? No i jeszcze jedno pytanie, czy to urządzenie się resetuje, jeżeli tak to jak to zrobić ? Mimo dalszych pytań dziękuję za poświęcony czas. :-)