Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dmuchawe pieca CO zebym mógł sterownikiem regulować obroty dmuchaw

01 Mar 2020 15:52 303 9
  • Poziom 9  
    Panowie. Mam problem z podłączeniem nowej dmuchawy pieca CO do sterownika. W przewodzie od sterownika mam 5 zył ( L - faza - czarny, N - neutralny - niebieski i uziemnienie żółto zielony, zostają mi jeszcze dwa zyły brązowy i czarny które nie wiem gdzie podłączyć i czy w ogóle maja być podłączone. Jeżeli podłączam przewód od sterownika do dmuchawy w taki sposób: faza, neutralny i uziemnienie to dmuchawa pracuje tylko i wyłącznie na 1 biegu (sterownik ma 3 biegi). Jeżeli przełączam na drugi bieg dmuchawa automatycznie przestaje pracować. Pomoże ktoś jak podłączyć dmuchawe abym mógł sterować obrotami dmuchawy za pomocą sterownika pieca ?
    W załączniku pokazuje jakie mam wyjście od dmuchawy (wtyczka) oraz jakie mam przewody idące od sterownika (5 żył).
    Proszę o pomoc
  • Poziom 9  
    Dlaczego nie podłacze. Wcześniej miałem dmuchawe która mogłem normalnie sterować obrotami. Była duzo starsza
  • Poziom 28  
    Podłączałeś również pozostałe- czarny i brązowy?

A tak przy okazji: masz jeszcze tą starą dmuchawę? I co za sterownik?
  • Poziom 9  
    Czarnego i brązowego nie podłączałem bo nie wiem gdzie mam ich podłączyć. Jesli wiesz gdzie to powiedz. Starej dmuchawy juz nie mam (spaliła się). A jesli chodzi o sterownik to firmy Termina typ 221
  • Poziom 28  
    Potrzebujesz wentylatora 3 biegowego. WPA 03. Ten co masz nowy jest zwykły najprawdopodobniej.
    A z tymi pozostałymi przewodami chodziło mi o to czy po przełączeniu w sterowniku biegu, pojawia się na nich napięcie... na drugim czarnym, na brązowym...
  • Poziom 9  
    Panowie, wcześniejszy wentylator który miałem był to zwykły wentylator a sterownik regulował siłę podmuchu. Ten po przełączeniu na 2 bieg rozłącza dmuchawe. Wydaje mi się, że za regulację obrotami odpowiadaja 2 pozostałe przewody które nie wiem gdzie podłączyć (zdjęcie w załączniku). Nie wiem gdzie podłączyc dwa pozostałe przewody - a mianowicie drugi czarny i brązowy. Uziemnienie w tej chwili nie jest podłączone , no ale prosta sprawa - na środku. Pomoże ktos gdzie podłączyć przewód czarny i brązowy ? W załączniku dodaje też schemat instalacji który dostałem razem z wentylatorem.
    Przy przełączeniu na drugi bieg na sterowniku w przewodzie czarnym jest napięcie a prz przełączeniu na 3 bieg w przewodzie brązowym jest napięcie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    piotrw88 napisał:
    Przy przełączeniu na drugi bieg na sterowniku w przewodzie czarnym jest napięcie a prz przełączeniu na 3 bieg w przewodzie brązowym jest napięcie.
    Dlatego napisałem wcześniej, że nie podłączysz jednobiegowej dmuchawy do tego sterownika. Skoro napięcie pojawia się po kolei na poszczególnych przewodach, to logiczne jest, że dmuchawa musi posiadać trzy biegi...
  • Poziom 9  
    Poprzez kondensator nie będę miał możliwośći regulacji obrotów ?