Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault scenic 2 1.9dci 120km brak zap這nu

Arczi8987 01 Mar 2020 20:18 1587 13
    Arczi8987
    Level 6  
    witam.
    Jestem posiadaczem auta.Renault Scenic 2 1.9 dci 120km. Auto w zesz造m Miesi帷u przesz這 ma造 remont,regeneracja turbo,wymiana uszczelki pod kolektorem,wymiana uszczelki pod misk olejow i porz康ki w instalacji.Dla wygody wyci庵n掖em silnik aby mie do wszystkiego lepszy dost瘼 po zrobieniu wszystkiego po zalaniu oleju i po pod陰czeniu ca貫j instalacji przeprowadzi貫m kr鏒ki test rozruchowy auto odpali這 bez problemu chwile popracowa這 na wolnych obrotach no i zosta這 zgaszone no i dosz這 do dnia 28.02.2020 gdzie chcia貫m posk豉da reszt czyli intercooler i ch這dnic zrobi貫m to owszem ale po ponownej pr鏏ie odpalenia auto zakr璚i這 kilka razy i wyskoczy mi komunikat o b喚dzie uk豉du kierowniczego czyta貫m i pyta貫m si na wielu forach o tym to pisali mi ze za s豉by aku itp itd. ale to co si dowiedzia貫m tak robi貫m i nic aku na豉dowany bezpieczniki dobre i nic auto nie odpala no i dzisiaj znalaz貫m chwil czasu poszed貫m po rozgl康a si po aucie i pr鏏owa mo輳 si uda odpali ale, nie bo dzisiaj auto nie uruchamia zap這nu zap這n si w og鏊e nie w陰cza s造cha jaki przekaznik ze si w陰cza ale zap這n nie navi i radio si uruchamiaj zap這n niestety nie. Ogl康a貫m r騜ne filmiki i tak samo robi貫m ale bez skutku dziwi mnie to ze jako jedyny z tylu tysi璚y forumowicz闚 mam taki problem i nikt nigdy nie mia czego takiego wi璚 nie wiem czym mam si kierowa dodam 瞠 zdemontowa貫m blokad kierownicy wywali貫m zabezpieczenie w niej bo si zablokowa豉 p霩niej pod陰czy貫m i tak nic z tego prosi bym na prawd o propozycj co mog jeszcze zrobi z g鏎y dzi瘯uj
    jurekk55
    Level 36  
    Sprawd na klemie plusowej kt鏎y bezpiecznik ukruszy貫 , tylko dok豉dnie prosz.
    jurekk55
    Level 36  
    Miernikiem sprawdzi貫 przej軼ie napi璚iowe , 12V , do tego potrzeba kilku mA. Sprawd dwiema 瘸r闚kami H4 lub H7 wpi皻ymi r闚nolegle czy masz przej軼ie pr康owe, czyli chocia te 10A.
    genek1000
    Level 35  
    Arczi8987 wrote:
    po ponownej pr鏏ie odpalenia auto zakr璚i這 kilka razy i wyskoczy mi komunikat o b喚dzie uk豉du kierowniczego

Jaki dok豉dnie to komunikat ?
    Arczi8987
    Level 6  
    witam. uda這 mi si uruchomi zap這n ale nadal nic rozrusznik nie kr璚i powiedzcie mi gdzie znajd przew鏚 wyzbudzeniowy od rozrusznika bo chcia bym sprawdzi czy rozrusznik jednak nie umar a b陰d wyskakuj taki (EINSPRITZUNG DEFEKT)

Dodano po 3 [minuty]:

niby to jest b陰d wtrysku ale nie wiem o co chodzi rozkodowa by si i nie reaguj rozrusznik na ten b陰d
    jurekk55
    Level 36  
    Arczi8987 wrote:
    Ogl康a貫m r騜ne filmiki i tak samo robi貫m ale bez skutku dziwi mnie to ze jako jedyny z tylu tysi璚y forumowicz闚 mam taki problem i nikt nigdy nie mia czego takiego wi璚 nie wiem czym mam si kierowa dodam 瞠 zdemontowa貫m blokad kierownicy wywali貫m zabezpieczenie w niej bo si zablokowa豉 p霩niej pod陰czy貫m i tak nic z tego prosi bym na prawd o propozycj co mog jeszcze zrobi z g鏎y dzi瘯uj

Tego k這potu sam sobie narobi貫. Za堯 czyst sprawna blokad do scenika II i kolejn pr鏏a.
    Arczi8987
    Level 6  
    tzn ze jak zdj掖em blokad to narobi貫m sobie ba豉ganu tak a wi璚 nie bo ten problem pojawi si przed zdj璚iem blokady kierownicy

Dodano po 4 [minuty]:

bo to by這 tak ze rozrusznik zakreci pare razy i jak chcia貫m ponownie go odpali to ju mi wyskoczy ten komunikat a dzisiaj uda這 mi si uruchomi zap這n ale nadal rozrusznik nie reaguj

Dodano po 39 [minuty]:

dla tego pyta貫m wcze郾iej gdzie znajd przew鏚 wzbudzeniowy od rozrusznika aby sprawdzi czy zaskoczy
    genek1000
    Level 35  
    Arczi8987 wrote:
    auto zakr璚i這 kilka razy i wyskoczy mi komunikat o b喚dzie uk豉du kierowniczego
    Arczi8987 wrote:
    b陰d wyskakuj taki (EINSPRITZUNG DEFEKT)
    Arczi8987 wrote:
    dodam 瞠 zdemontowa貫m blokad kierownicy wywali貫m zabezpieczenie w niej bo si zablokowa豉

Ca趾owity brak wiedzy i naprawianie po omacku - a mo瞠 pomo瞠 , Spr鏏uj jeszcze postuka po tylnej belce , wymie 瘸r闚ki w lampach na mocniejsze i wpisz jeszcze raz kod do radia - powinien zapali . :D
    Kiedy w ko鎍u zrobisz jak捷 diagnostyk :?:
    Przew鏚 wzbudzenia znajduje si w module przeka幡ik闚 pod mask . 4 pinowa wzd逝積a wtyczka z grubymi przewodami . Jeden z nich .
    Stawiam na :
    a/ zapowietrzony uk豉d - zapali chwil popracowa i zosta zgaszony
    b/ uszkodzona karta - raz dzia豉 / raz nie
    c/ niedokr璚ona masa na silniku / skrzyni i nadwoziu
    d/ uszkodzone bezpieczniki na klemie +
    Robimy zak豉dy :?: :D
    Arczi8987
    Level 6  
    Haha bardzo 鄉ieszne i tu kolego si mylisz bo 瘸dne z tych twoich zak豉d闚 a, b, c, d to w milionera sobie pograj i tam sobie zgaduj druga karta te nie dzia豉 bezpieczniki s dobre uk豉d jest odpowietrzony masa na skrzyni jest dokrecona i prosz si wstrzyma z g... mi odpowiedziami
    genek1000
    Level 35  
    Arczi8987 wrote:
    Haha bardzo 鄉ieszne i tu kolego si mylisz bo 瘸dne z tych twoich zak豉d闚 a, b, c, d to w milionera sobie pograj i tam sobie zgaduj druga karta te nie dzia豉 bezpieczniki s dobre uk豉d jest odpowietrzony masa na skrzyni jest dokrecona i prosz si wstrzyma z g... mi odpowiedziami

Ha, Ha nic 鄉iesznego . :cry:
    Wyliczy貫m kilka najcz瘰tszych przypadk闚 nie palenia tych samochod闚 .
    Ha ha , a ty dalej naprawiasz po omacku, auto dalej nie zapala i ty dalej nie je寮zisz Ha HA :cry: