Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy

fantomek 15 Mar 2020 20:28 1578 45
 • #1
  fantomek
  Level 10  
  Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy
  Jak w temacie po odpaleniu sypie iskrami i podpala z tego elementu plastikowego co jest pod talerzem obrotowym. Dzięki za radę.
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  fantomek
  Level 10  
  Niewolno2- dziekuję, 100% ta przyczyna?
 • #5
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Przestań. Przyczyną tego stanu rzeczy ( a więc burz w komorze) jest spalona płytka mikowa wskutek rozkładu tłuszczu. Tłuszcz podczas rozkładu ulega zwęgleniu a węgiel jak wiadomo jest przewodnikiem. Musisz też sprawdzić głowicę magnetronu czy nie jest uszkodzona gdyż wspomniana płytka mikowa ma za zadanie zabezpieczyć powrót mikrofal z komoryKoniczynka to efekt a o przyczynie napisałem.
 • #6
  fantomek
  Level 10  
  Wiesiekmisiek ale to nie iskrzy po calej komorze mikrofali tylko iskry idą z tego elementu który nota bene jak widać został podpalony od nich
 • #7
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Bo to nastąpił już skutek. Nie używaj teraz tej kuchenki, wymień koniczynkę. Używanie do prowadzi do zniszczenia magnetronu a wtedy to już koszt. Obnażona jest oś silniczka napędu talerza i wali. Tak samo będzie burzowo jak włożysz łyżeczkę do komory ( oczywiście nie próbuj nawet).
  I jeszcze jak zdejmiesz ta koniczynkę to wyczyść tam osady z tłuszczu.
 • #8
  fantomek
  Level 10  
  Wiesiekmisiek, reasumując do wymiany jest sama ta koniczynka czyli element ten obfajczony na fotce czy cos jeszcze?
 • #10
  fantomek
  Level 10  
  Wydaje mi się że płytka wygląda ok, zerknijcie
  Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy
 • #11
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Płytka nie ma wypaleń ale nie jest za czysta. Nie zaszkodzi ją zdemontować ( odkręcasz tylko jeden wkręcik i wysuwasz ją)
  i porządnie umyć z tłuszczu. Przy okazji odsłonisz wnętrze falowodu i zobaczysz w jakim jest stanie. Niepokoi mnie jednak bardziej co innego. Na foto widać jakby były inne też ślady wypaleń powłoki w komorze . Zaznaczyłem na foto. Nie wiem, czy to złudzenie optyczne . Obejrzyj dobrze komorę kuchenki pod kątek innych wypaleń powłoki. Czasem tez zdarzają się uszkodzenia na krawędziach przy drzwiach. Uszkodzenia oczyścić, zamalować.
  Ponadto musisz tez odpowiedzieć sobie na pytanie, kto z domowników lub innych użytkowników użył niewłaściwego naczynia do podgrzania, włożył lub zostawił jakiś widelec, łyżeczkę . Dokładnie obejrzeć trzeba też siatkę na drzwiach od strony wewnętrznej komory.
 • #12
  fantomek
  Level 10  
  Brak wypaleń powłoki, siatka cała. Kuchenka wymyta, płytka też. Załączam zdjęcie falowodu i płytki której brzeg delikatnie jakby ułamany. Po tym zabiegu nadał żarzy i topi tę koniczynkę pod talerzem
  Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy
 • #13
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Zdjąłeś tą koniczynkę ( ona się zsuwa do góry) i jak to tam wygląda? A ponadto tutaj gdzie zaznaczyłem w falowodzie to jest złudzenie, czy tez już ubytek powłoki? Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy
  Jeszcze jak wygląda głowica magnetronu?
  Zanim go wymontujesz odczekaj aż kondensator rozładuje się , może to trwać kilka godzin.
 • #14
  fantomek
  Level 10  
  Tę koniczynkę sie normalnie podważa do góry śrubokrętem? Czy trzeba wyciągać mikrofalę i rozkręcać ? Gdzie jest i jak się dostać do głowicy magnetronu?
  Te miejsce co zaznaczyłeś jest jest czarne jakby obkopcone
 • #16
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Teraz po podgrzaniu może być trochę ciężko ( podgrzany i może być częściowo sklejony do osi silniczka) ale powoli , systematycznie i raz z jednej strony następnie z przeciwległej. Co do demontażu magnetronu to niestety ale trzeba odkręcić zewnętrzną obudowę kuchenki po uprzednim odłączeniu od zasilania sieciowego. Później będzie widać wszystko. Jeżeli na obudowie radiatora magnetronu jest zainstalowany bezpiecznik temperaturowy to albo go odkręcić albo tez zsunąć przewody z konektorów, bezpiecznie odłączyć przewody WN zasilające magnetron, odkręcić śruby lub wkręty mocujące magnetron i wyciągamy go. Jeżeli tego nigdy nie robiłeś zachowaj dużą ostrożność gdyż tam po stronie WN kondensator może dłuższy czas utrzymywać napięcie. Najlepiej by kuchenka postała z dobę czasu odłączona od sieci .
 • #17
  fantomek
  Level 10  
  Ok dzieki w,sobote,zatem wyjme z zabudowy, rozkręcę i zrobię fotkę i zadziałamy dalej tak?
 • #18
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Tak, dawaj zdjęcia.
 • #19
  fantomek
  Level 10  
  Niestety pojawił się problem nie mogę dostać się do magnetronu. Tak skręcili tę śrubkę, że zjechał się gwint, co robić?
  Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy
 • #21
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Natnij delikatnie flexem na płaski wkrętak lub teraz uzyj dobrych kombinerek chwytając za łepek blachowkręta.
 • #22
  fantomek
  Level 10  
  A jesteś kolego pewny że tę koniczynkę pod talerzem w tym modelu się podwarza poprostu śrubokrętem i schodzi ? Bo nie idzie i pękła od nadpalenia
 • #23
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Tak jestem pewny i innej metody nie ma. Silniczki napędu obrotowego talerza są wymienne. O trudnościach, (że mogą takowe wystąpić) pisałem wyżej.
 • #24
  fantomek
  Level 10  
  Nie chciała zejść bo był taki trzpień z boku koniczynki załączam zdjęcie. Dostałem się od dołu. Zdemontowałem pokrywę i wyjąłem silniczek i zsunąłem. Załączam fotkę silniczka. Niestety kombinerkami nie da rady odkręcić blachowkrętu, a małej szlifierki nie mam na chwilę obecną, tylko wielką krawężnikową więc masakry nie będę ją robił.
  Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy
 • #26
  fantomek
  Level 10  
  Poszło. Załączam foto głowicy Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy
 • #27
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Daj foto od frontu tej głowicy i zdjęcie wejścia czyli otworu do falowodu ze strony magnetronu. Sprawdź tez multimetrem rezystancję pomiędzy konektorami zasilania magnetronu i na zwarcie każdego konektoru do obudowy magnetronu. Podaj wartości.
 • #28
  fantomek
  Level 10  
  Jak ustawić miernik i co zmierzyć niestety jestem laikiem-) dzieki
 • #30
  fantomek
  Level 10  
  Wiesiek...niestety posty mi nie pomogły napisz jak ustawić miernik i gdzie przyłożyć dokładnie
  Załączam foto magnetronu jak chciales
  Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy Mikrofalówka Samsung FW213G001 - iskrzy