Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubezpieczenie OC po zbywcy - Przedłużenie umowy OC po Zbywcy

23 Mar 2020 22:01 135 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Kupiłem 3 tyg samochód od osoby prywatnej . Ubezpieczenie OC ważne do grudnia. Samochód został przerejestrowany na Mnie. OC przechodzi automatycznie po Sprzedającym więc nie kontaktowałem się z ubezpieczalnia. Jest to moj pierwszy samochód . Prawo jazdy posiadam od 5 lat... Nie szukałem innego OC poniewaz składka byłaby wyższa . Moje pytanie jest następujące ? Czy powinienem w jakikolwiek sposób kontaktować się z ubezpieczalnia czy po prostu jezdzic i w grudniu zająć się nowa umowa OC. Czy możliwe jest że pod koniec trwania polisy będę musiał coś dopłacić ? Dzieki z góry
  • Poziom 43  
    Każde towarzystwo ubezpieczeniowe nieco inaczej podchodzi do problemu ewentualnej rekalkulacji składki po zmianie właściciela.
    Zacznij od sprawdzenia na stronie internetowej ubezpieczyciela.
    Jeżeli nie wypowiedzieliśmy umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od nabycia pojazdu, wówczas zakład ubezpieczeń może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia zbycia pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących nabywcy oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek. W przypadku gdy nabywca pojazdu złoży wniosek o dokonanie ponownej kalkulacji należnej składki, zakład ubezpieczeń będzie obowiązany do jej dokonania.
  • Poziom 41  
    Raczej na pewno przeliczą po swojemu i będziesz musiał dopłacić.
  • Poziom 43  
    Zależy ile tej dopłaty wyliczą. Część towarzystw (jeżeli dopłata byłaby niewielka) odpuszcza w ramach promocji swoich usług.
  • Poziom 41  
    Autor tematu nie napisał szczegółów. Jeśli ma do 26 lat to zwyżka, nie wiadomo ile zniżek miał poprzedni właściciel. Jeśli 60% to będzie sporo dopłaty.
  • Poziom 43  
    sebap napisał:
    nie wiadomo ile zniżek miał poprzedni właściciel.
    Mniej prawdopodobne ale mógł mieć zwyżkę ;)
    Jeżeli faktycznie miał zniżkę 60% to ubezpieczyciel nie popuści bo polisa wygasa dopiero za 9 miesięcy a nie za 9 dni.
  • Poziom 42  
    Hunterrrrr napisał:
    Czy powinienem w jakikolwiek sposób kontaktować się z ubezpieczalnia
    Oczywiście że musisz, sprawdź teraz na stronie UFG po numerze rejestracyjnym, czy twój pojazd jest ubezpieczony ;-) Czy policja, podczas kontroli zrobi inaczej ??