Witam
Chciałem spytać co się dzieje a zrobiłem tak.
Przestroiłem radio Amator 2 według opisu który znalazłem na forum czyli wyciołem z głowicy 3 kondensatory i jednego zamieniłem, to było proste.
Potem włączyłem odbiornik i chciałem przystąpić do strojenia według opisu, przełączyłem na ukf i pokręciłem skalą i z szumu pojawiła się muzyka jakaś stacja leci, pochwili (15s) cisza nic nie słychać więc przepiołem głośnik do drugiego gniazda bo słuchałem na jednym i znowu muzyka popłyneła na jakieś 15 sekund i cisza. Wtedy zauważyłem że są przepalone dwa bezpieczniki na płycie (rurkowe 1.6A). Dlaczego się przepaliły co się stało????? Aktualnie jak włącze radio to wskażnik mocy sygnału pokazuje sygnał że jest bardzo dobry i swieci sie lampka stereo ale niema muzyki w żadnym z głośników. Dlaczego się przepaliły bezpieczniki bo obawiam się że jak założe nowe to sytuacja się powtórzy. Prosze o pomoc!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich na forum
Chciałem spytać co się dzieje a zrobiłem tak.
Przestroiłem radio Amator 2 według opisu który znalazłem na forum czyli wyciołem z głowicy 3 kondensatory i jednego zamieniłem, to było proste.
Potem włączyłem odbiornik i chciałem przystąpić do strojenia według opisu, przełączyłem na ukf i pokręciłem skalą i z szumu pojawiła się muzyka jakaś stacja leci, pochwili (15s) cisza nic nie słychać więc przepiołem głośnik do drugiego gniazda bo słuchałem na jednym i znowu muzyka popłyneła na jakieś 15 sekund i cisza. Wtedy zauważyłem że są przepalone dwa bezpieczniki na płycie (rurkowe 1.6A). Dlaczego się przepaliły co się stało????? Aktualnie jak włącze radio to wskażnik mocy sygnału pokazuje sygnał że jest bardzo dobry i swieci sie lampka stereo ale niema muzyki w żadnym z głośników. Dlaczego się przepaliły bezpieczniki bo obawiam się że jak założe nowe to sytuacja się powtórzy. Prosze o pomoc!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich na forum