Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup auta - Zakup nowego dostawczaka

24 Mar 2020 21:17 264 10
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    szukam opinii na temat aut dostawczych z 2019,
    Interesuje mnie zakup ze stocka, na szybko (awaria boxera z 2008r)

Zastanawiam się nad: (L3H2, choć może nawet L4H2)
    Jumper -najtańszy
    Boxer -średni cenowo
    Ducato, Master - najdrożej

Jak sprawują się silniki? Jak to wygląda od strony usterek?
    Nie potrzebuje dużej ilości koni.

Autko będzie woziło przede wszystkim narzędzia, ale z towarem też pojedzie od czasu do czasu,
  • Poziom 12  
    Cześć, ducato, citroen, peugeot to przecież jedno...wybierasz sobie tylko znaczek pod swoje gusta. Jak będziesz ganiał dalej po trasie 3.0 bajka jazda, 2.3 tez śmiga. Ogólnie nic nie mam do tych silników, a trochę tego złomu przerobiłem.
  • Poziom 21  
    Ja bym wybrał Mastera 2.3 z jedną turbiną.
  • Poziom 9  
    W pierwszych 3 buda ta sama, ale silniki inne.

Masterem starym chwile jeździłem, wiem że było mało miejsca w kabinie.
    Wysoki jestem.
  • Poziom 21  
    Cztery lata jeździłem Ducato 180 konnym multijetem. Bajka. Prowadził się jak osobówka. Lekko i zwinnie. Pod 400 tys. najechałem. Teraz mam Movano, znajomek mnie namówił, po super rabatach i tego ten. Auto tragedia. Prowadzi się jak stara wołga. Jeszcze rok leasingu i oddaje ten szajs Do Bułgarii poleciałem pożyczakiem z Kangura. Na serpentynach przez Rumunię miło mnie citroen Jumper zaskoczył. Pewnie i bezpiecznie się jechało. Wygodny ale trochę głośny. Jeśli o mnie chodzi to następny będzie fiat ducato z serii profesional 180. KM.
  • Poziom 36  
    Czasem jeżdżę Ducato z 2018 r., ale to pewnie to samo. Nad głową jest taka chora półka. Nie wiem, czy w każdym, ale w tym jest. Jak poprawiam się w fotelu, to zazwyczaj walę łbem w tę półkę. Jak jesteś wysoki (ja tylko 176 cm), to weź to pod uwagę.
  • Poziom 9  
    w starym ma półkę, też czasem uderzę się, ale jest pomocna. Można tam sporo schować
  • Poziom 21  
    Ale jak, o półkę. Mam 183 cm i ważę 110 kg. Ale w górną półkę nigdy nie przywaliłem. Wysportowani jesteście, że tak skaczecie wysoko😁. Jak sarenki😁. Mnie się udało jakimś cudem klemę na aku pod nogami poluzować. Może mam zaspół niespokojnych nóg. Co prawda czasem zdarzało się przyciąć komara za fajerą😴
  • Poziom 36  
    Mierzejewski46 napisał:
    Ale jak, o półkę. Mam 183 cm i ważę 110 kg. Ale w górną półkę nigdy nie przywaliłem.
    Może dlatego, że tym autem jeździ kolega, a ja tylko sporadycznie, więc przestawiam fotel i się wiercę. Walnę prawie za każdym razem. Auto jeździ w serwisie i część klamotów wozimy w kabinie, żeby były pod ręką. Wcześniej mieliśmy Jumpera, który miał jednak więcej miejsca (ale miał już ponad 10 lat). Tu jest więcej tych nadętych plastików, które może i fajnie wyglądają, ale zabierają sporo miejsca.
  • Poziom 28  
    Mierzejewski46 napisał:
    Ale jak, o półkę. Mam 183 cm i ważę 110 kg. Ale w górną półkę nigdy nie przywaliłem
    oni mają fotel bardziej do przodu i pewnie na maksa do góry.
  • Poziom 31  
    Ducato,itp to wozy na budowę.Mastery itp to długodystansowce do pierwszego większego serwisu.Man to nie van i inne Craftery rodem z Sprintera to takie wokół komina.Prawdziwe i prawilne dostawcze skończyły się z końcem 3.0 multijet zwał jak zwał.Dzisiaj dołożył bym i poszukał trzylitrowego daily i miałbym auto na lata.