Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK3 TDDI - Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów

26 Mar 2020 11:34 138 8
  • Poziom 9  
    Kilka dni temu jadąc moim Mondeo z silnikiem TDDI rocznik 2002 silnik nagle stracił moc, zaczął przerywać i bardzo mocno kopcić. Ledwo dojechałem do domu . Silnik już obecnie nie chce odpalać, rozrusznik kręci ale silnik nie zapali.
    .
    Sprawdziłem dziś błędy programem Forscan i poniżej zamieszczam zdjęcia z wielką prośbą do osób które lepiej ode mnie znają się na diagnostyce. Czy z tych błędów można coś wywnioskować , czy to może być wina padniętych wtryskiwaczy ? Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.

Ford Mondeo MK3 TDDI - Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów Ford Mondeo MK3 TDDI - Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów Ford Mondeo MK3 TDDI - Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów Ford Mondeo MK3 TDDI - Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów Ford Mondeo MK3 TDDI - Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów
  • Poziom 21  
    Z błędów podanych (które ciężko odczytać) wygląda na ukł paliwowy
    Należało by sprawdzić czy w ogóle dochodzi paliwo do silnika
  • Poziom 9  
    Miałem dostępne 4 wtryski do TDDI i dziś z ciekawości wymieniłem je. Po wymianie silnik odpalił , na wolnych obrotach szedł ładnie bez dymienia około 5 minut po czym zaczął kopcić , szarpać aż zgasł i już nie odpala . Czy te objawy nadal wskazują na problemy ze sterowaniem pompy lub awarią mechaniczną pompy ?
  • Poziom 29  
    90 czy 116 konny. Pompa vp44?
  • Poziom 9  
    115KM taką ma moc
  • Poziom 9  
    Czy może ktoś z was podpowiedzieć jak w Mondeo MK3 TDDI wymontować z pojazdu pompę wtryskową lub sam sterownik pompy ? Może macie namiar na jakiś filmik lub zdjęcia krok po kroku ?
  • Poziom 19  
    Witam. Mam problem z mondeo mk3 2.0 tddi 90km 2002r. Auto zaczęło nie równo pracować, na biegu jałowym i szarpie podczas jazdy. Auto odpala jeździ ogólnie moc ma . Błąd jaki zgłasza to P0148 , dodam że nie posiada pompy ,przy zbiorniku.
  • Poziom 3  
    Pompę wtryskową w 2.0 tddi można zdemontować bez rozpinania rozrządu. W obudowie rozrządu (tej czarnej pokrywie ) jest otwór inspekcyjny . Są specjalne zestawy do blokowania koła pompy wtryskowej. Jedynie w tedy można się zabrać za demontaż pompy . Co do sterownika jest on przykrecony chyba na 4 srubach z czego jedna prawdopodobnie ma inny łeb (trzeba mieć specjalnie dedykowany klucz) warto zaznaczyć w kilku miejscach pierwotne położenie nastawnika względem obudowy by później w tym samym miejscu go przykręcić.