Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba C660-18C - Brak kamerki - zaślepka. Instalacja z innego modelu

26 Mar 2020 22:09 60 5
  • Poziom 11  
    Witam. Obecnie w szkołach jest nauczanie zdalne do którego potrzebny jest komputer z kamerką. Posiadam Toshiba Satellite C660-18C jednak w tym modelu brak kamerki. Miejsce jest zaślepione. Pytanie moje jest takie czy jest możliwość zainstalowania kamerki z modelu C660D? Czy moja płyta będzie ją obsługiwać? Czy wymienić należy taśmę matrycy?

Toshiba Satellite C660-18C PSCOLE

https://uk.dynabook.com/discontinued-products/satellite-c660-18c/
  • Poziom 11  
    Niby tak. Ale czy się da i jest to możliwe? Będzie bardziej estetycznie. Na znanym portalu aukcyjnym koszt ok. 20zł.

• Poziom 43  
    Trzeba sprawdzić czy na płycie jest odpowiednie złącze, sygnał może być przesyłany osobną taśmą bądź jest z taśmą matrycy.
  • Moderator - Komputery Serwis
    sosarek napisał:
    Nie prościej zakupić kamerę na USB za kilka złotych?

W sumie nie tak łatwo ostatnio kupić kamerkę - albo ceny się zrobiły duże, albo dostępność zerowa, a za dwie cyfry zwykle można jakiś totalny złom kupić.

Na początek proponowałbym zdjąć ramkę matrycy i zobaczyć, czy nad matrycą jest miejsce na zamontowanie kamerki i czy nie wystaje kawałek tasiemki z małym wtykiem. Jeśli jest, to można próbować kamerkę podłączyć. Powinny pasować kamery od C660/C660D/C655/C655D. Przeglądając na Allegro taśmy do tych laptopów nie znalazłem żadnej, która by nie miała możliwości podłączenia kamery, więc jest spora szansa, że Kolegi model jest również pod to przystosowany.

Wraz z kamerą warto kupić ramkę matrycy, chyba że Kolega chce wiercić w oryginale dziurę pod obiektyw (co zadziała, ale nie będzie przesłonięte w żaden sposób, więc będą się zbierać zanieczyszczenia - lepiej to zrobić porządnie od razu.
  • Poziom 11  
    Towar zamówiony.Ramka matrycy,kamerka i na wszelki wypadek taśma matrycy.Wszystko od modelu C-660D.W poniedziałek montaż.