Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba C660-18C - Brak kamerki - zaślepka. Instalacja z innego modelu

26 Mar 2020 22:09 60 5
 • Poziom 11  
  Witam. Obecnie w szkołach jest nauczanie zdalne do którego potrzebny jest komputer z kamerką. Posiadam Toshiba Satellite C660-18C jednak w tym modelu brak kamerki. Miejsce jest zaślepione. Pytanie moje jest takie czy jest możliwość zainstalowania kamerki z modelu C660D? Czy moja płyta będzie ją obsługiwać? Czy wymienić należy taśmę matrycy?

  Toshiba Satellite C660-18C PSCOLE

  https://uk.dynabook.com/discontinued-products/satellite-c660-18c/
 • Poziom 11  
  Niby tak. Ale czy się da i jest to możliwe? Będzie bardziej estetycznie. Na znanym portalu aukcyjnym koszt ok. 20zł.

 • Poziom 43  
  Trzeba sprawdzić czy na płycie jest odpowiednie złącze, sygnał może być przesyłany osobną taśmą bądź jest z taśmą matrycy.
 • Moderator - Komputery Serwis
  sosarek napisał:
  Nie prościej zakupić kamerę na USB za kilka złotych?

  W sumie nie tak łatwo ostatnio kupić kamerkę - albo ceny się zrobiły duże, albo dostępność zerowa, a za dwie cyfry zwykle można jakiś totalny złom kupić.

  Na początek proponowałbym zdjąć ramkę matrycy i zobaczyć, czy nad matrycą jest miejsce na zamontowanie kamerki i czy nie wystaje kawałek tasiemki z małym wtykiem. Jeśli jest, to można próbować kamerkę podłączyć. Powinny pasować kamery od C660/C660D/C655/C655D. Przeglądając na Allegro taśmy do tych laptopów nie znalazłem żadnej, która by nie miała możliwości podłączenia kamery, więc jest spora szansa, że Kolegi model jest również pod to przystosowany.

  Wraz z kamerą warto kupić ramkę matrycy, chyba że Kolega chce wiercić w oryginale dziurę pod obiektyw (co zadziała, ale nie będzie przesłonięte w żaden sposób, więc będą się zbierać zanieczyszczenia - lepiej to zrobić porządnie od razu.
 • Poziom 11  
  Towar zamówiony.Ramka matrycy,kamerka i na wszelki wypadek taśma matrycy.Wszystko od modelu C-660D.W poniedziałek montaż.