Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie nowego TV Oled LG do starego amplitunera Denon AVR-1802

Mielor 31 Mar 2020 00:18 2571 17
    Mielor
    Level 4  
    Chciałbym podłączyć dźwięk z TV na system głośników ale mam stary amplituner Denona AVR-1802.
    Z TV jest tylko wyjście optyczne (toslink) i HDMI oczywiście. Po podłączeniu kabla optycznego z TV do amplitunera niestety dźwięku nie ma.
    Pytanie czy to połączenie ma sens bez konwertera?
    Pytanie 2: czy lepiej kupić konwerter z HDMI na analogowe wejście?
    Proszę o pomoc.
    sosarek

Level 43  
    W telewizorze wybierasz wyjście dźwięku cyfrowe/zewnętrzne głośniki?
    W amplitunerze wybrane odpowiednie wejście sygnału, przypisane do wejścia optycznego?
    togi
    Level 8  
    Z czego widzę to amplituner ma 2 wejścia optyczne i 1 wyjście optyczne. TV jest podłączony pod wejście w amplitunerze? Wybrane właściwe źródło dźwięku w amplitunerze? Jaki model TV? Na próbę można ustawić w TV format wyjściowy dźwięku na PCM.
    Mielor
    Level 4  
    Tak telewizor wpiąłem pod wejście optyczne. Telewizor to typ LG OLED55C9 i ma ustawione jako wyjście "głośniki wewnętrzne i wyjście optyczne". Po zmianie tylko na "optyczne" również nie ma dzwięku. Aplituner widzi że tv jest podłączony do wejścia optycznego niestety nie działa nic.
    Nie bardzo wiem co mam zrobić jeszcze aby zmienić sytuację.
    togi
    Level 8  
    W menu telewizora w opcjach dźwięku dla wyjścia optycznego jaka jest ustawiona opcja "wyjście dźwięku cyfrowego"? Na próbę można ustawić PCM i sprawdzić czy będzie dźwięk.
    Mielor
    Level 4  
    Dzięki kolego ale ustawiłem na próbę PCM i nadal nie działa. Ręce mi opadają.
    Polon_us
    Level 42  
    Do którego wejścia optycznego w wzmacniaczu (jego oznaczenie) kolega podłączył ten przewód optyczny?
    Mielor wrote:
    Aplituner widzi że tv jest podłączony do wejścia optycznego

Jak to kolega poznaje?
    Czy kolega mógłby zamieścić zdjęcie (w miarę wyraźne) wyświetlacza owego Denona, w sytuacji, kiedy "widzi" TV?
    Mielor
    Level 4  
    Przewód wpięty był pod wejście OPT-2. Twoje pytanie natchnęło mnie do przełożenia przewodu do wejścia OPT-1 gdzie miałem podłączony Blu-ray i zadziałało.
    Dzięki wszystkim za pomoc :-)
    Polon_us
    Level 42  
    O ile kolega nic nie zmieniał w ustawieniach amplitunera, to wejście OPT2 powinno zadziałać po wybraniu urządzenia "CDR" na pilocie/panelu amplitunera.
    Takie jest fabryczne przypisanie tego wejścia.

Tak z czystej ciekawości możnaby to sprawdzić :)
    Mielor
    Level 4  
    Sprawdziłem i niestety nie działa, ale faktycznie pokazuje w ustawieniach CDR dla OPT-2.
    Pewnie można to zmienić ale ja nigdy tego nie ćwiczyłem. Jak dla mnie wystarczy, że mam dźwięk na wejściu OPT-1.
    Na czas do zakupu nowego amplitunera dam radę na tym. Chociaż szkoda mi go trochę sprzedawać, tyle przeżył i wciąż działa.
    sosarek

Level 43  
    Mielor wrote:
    faktycznie pokazuje w ustawieniach CDR dla OPT-2.

W takim razie podłącz telewizor, jako źródło wybierz CD.
    Mielor
    Level 4  
    Przecież napisałem, że sprawdziłem. Nie działa na żadnym źródle. Nie wiem dlaczego. Tylko przy podłączeniu do wejścia OPT-1 jest dźwięk w głośnikach.
    Ale tak może zostać bo to jest rozwiązanie tymczasowe. Pozdrawiam
    sosarek

Level 43  
    Zobacz jak wybrać wejście cyfrowe dla CDR i czy aby na pewno jest takie ustawione...
    https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/denon/avr-1802/instrukcja
    Polon_us
    Level 42  
    Dużo by dało zdjęcia wyświetlacza amplitunera - raz z włączonym wejściem OPT-1, dwa - z włączonym wejściem OPT-2.
    Przecież każde wejście - jego parametry - można ustawić niezależnie. Być może OPT-2 jest ustawione inaczej niż OPT-1 i stąd ta niemożność odtworzenia dźwięku.

Ale jak to nie przeszkadza autorowi, to niech tak zostanie.
    Dla nas byłoby to istotne, na przyszłe, podobne przypadki.
    Zakładam, że OPT-2 jako takie, nie jest uszkodzone.
    Mielor
    Level 4  
    Ponowne dzięki za Waszą pomoc i sugestie. Przestudiowanie instrukcji ze zrozumieniem odniosło skutek ;-)
    Wszystko działa jak chcę, nareszcie. Oczywiście to dzięki Wam.

Ale przy okazji okazało się, że mój pilot odmawia posłuszeństwa. Nie działają klawisze głośności.
    Może ktoś doradzić jaki pilot mogę zastosować jako zamiennik? Chyba że można to naprawić jakoś.
    sosarek

Level 43  
    Możesz rozebrać pilota i wyczyścić płytę oraz klawisze.
    Polon_us
    Level 42  
    Mielor wrote:
    Może ktoś doradzić jaki pilot mogę zastosować

Polecam piloty z serii Logitech Harmony - nie są tanie, ale działają bezbłędnie.
    Jakąś wersję na 4-8 urządzeń.
    Mielor
    Level 4  
    Rozbiórka pilota odpada, nie jestem w stanie zrobić tego bez śladów na jego obudowie.
    Piloty Logitecha to zaś prawdziwe kombajny jednak za pewną cenę :-)

Pomyślę co tu zrobić.
    Dziękuję za Wasze porady.