Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV50E70EU/59 - nie pobiera wody, świeci kranik

07 Maj 2020 20:10 183 2
 • Poziom 2  
  Zwracam się z pytaniem dość powszechnym w zmywarkach tzn po uruchomieniu zmywarki wypompowuje starą wodę a następnie napuszcza trochę wody i po chwili ją tez wypompowuje i załącza się pikanie, oraz świeci kranik. Czytałem forum wszelkie wątki na ten temat ale u mnie podpowiedzi nie działają. Rozebrałem zmywarkę na części pierwsze, wszystkie węże czyste, płaszcz wodny, czysty, obie pompy czyste. Wymieniłem przepływomierz (płytka na płaszczu z kontaktorem), wyczyściłem czujnik zmętnienia wody i dalej nic się nie zmieniło. Po odłączeniu przepływomierza cały czas nalewa wodę aż do uruchomienia pikania, czasami załączy się zmywanie ale przy kolejnym pobraniu wody załącza się pikanie i kranik. Pod zmywarka sucho. Ktoś może wie co jest grane bo mi się pomysły skończyły ?
 • Specjalista AGD
  Prawdopodobnie tulejki łożyskujące wirnik pompy myjącej dokonały żywota. Zmywarka na początku sprawdza komponenty swego wnętrza, najprawdopodobniej stwierdziła pobierany za duży prąd pompy myjącej, przerwała dalszą procedurę i wypuściła wodę sygnalizując błąd.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Czy to możliwe w 3 letniej pompie? Zmywarka ma 8 lat, ale pompa już raz była wymieniona w 5 roku użytkowania, był to ten większy model, który miał problem z tymi tulejkami. Nowa pompa chodzi ok 3 lata i jest to ta nowa pompa, nieco mniejsza, rzekomo wolna od tej wady. Dodam tylko, że trochę mam wątpliwości czy to pompa gdyż jak odłączam przepływomierz to co któryś raz uda mi się załączyć pranie. Wtedy zmywarka chodzi, grzeje wodę aż do czasu ponownego pobrania wody. Dlatego też wydaje mi się, że to mimo wszystko przepływomierz. Nowy który mi dosłano to oryginał, z wyglądu taki sam, a jednak model na tabliczce inny. Załączam zdjęcia.
  Bosch SMV50E70EU/59 - nie pobiera wody, świeci kranik Bosch SMV50E70EU/59 - nie pobiera wody, świeci kranik
  Bardziej biały to stary przepływomierz, a ten żółty to nowy, oba oryginały Bosch. Po odłączeniu przepływomierza zmywarka cały czas pobiera wodę aż do uruchomienia alarmu o przepełnieniu.
  Jakieś pomysły.