Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY Wzmacniacz samochodowy 2 x 100W kaloryfer

kopernik8 03 Paź 2005 15:37 9585 11
  • Witam!
    Już jakis czas temu pokusiłem się o złożenie wzmaka samochodowego , nie lubie kupnych...może to uraz do mojego pierwszego jakim był FIRST :D
    Obudowa to moim geniuszem manualnym nie jest :D ale nie mam zbytnio warunków:P
    Do rzeczy, wzmacniacz na podstawie ELTRON'a 100 z tym że tu użyłem tranzystory TIP35C...
    Zasilanie z przetwornicy irka +-40V.Nawijając trafio osiągnąłem sprawność 79%...eh ale się namęczylem:D
    Zabezpieczenie wzmacniacza przed stałym U na wyjsciu i temperaturą.
    W ogole wyczyn to wytrawić PCB metodą prasowania z jednego arkusza płyty:D:!:

W sumie to planuje go rozebrać i zrobić od nowa zwracając uwagę na większy porządek w środku.

Aha i preamp to TDA1524...heh i nie szumi tak jak to wszyscy piszą...ale w samochodzie to nie takie ważne.:D

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • PCBway
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Witam
    Jak na domową robote to nawet nawet :)
    A co do FIRSTA To kto ci kazał kupowć takie badziewie beee!!! Ja u siebie mam wzmaka kenwooda i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
  • PCBway
    kopernik8
    Poziom 21  
    Apropo firsta...były to czasy kiedy to jeszcze sie nei interesowalem zbyt specjalnie elektroniką :P dopiero jak sie zainteresowalem to znalazłem wewnątrz zwykle TDA2005 buahaha
    pozdro!
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Witam
    kopernik8 Tak bywa hehehe :)
    Ja mam taki wzmak
    Tu troche ładniejsze foto :) tylko mój nie jest tak porysowany :)

Pozdrawiam
    melon 16
    Poziom 14  
    Witam.
    Widze kawałek dobrej roboty :) Wszystko ładnie pięknie tylko troche bałaganu (prawie taki jak u mnie w pokoju :P )
    Cytat:
    W ogole wyczyn to wytrawić PCB metodą prasowania z jednego arkusza płyty:D

jakto z jednego arkusza ? O co chodzi?
    BTW. Też robie wzmaka 2x100W + 150W , taki mały 2+1 ze schematu słynnych jabeli 35, kto wie może kiedyś go tu zamieszcze :)
    Pozdrawiam
    devolt
    Poziom 21  
    hej gdzie kupiłes takie zaciski śrubowe na kable?? Ogólnie spoko sprawa tylko dopracuj troche obudowe:) A jak z przydzwiekiem i zakłuceniami z silnika??
    kopernik8
    Poziom 21  
    Witam!
    PCB - heh prasowałem cały arkusz 20cm x 30cm 2 wzmacniacze i praetwornica za jednym razem trawione.

W sumie to byla moja pierwsza taka grzebanina, z tąd ten bałagan w środku. Ale teraz mam zamiar zrobić w nim 4x100W radiatory starczą.

Konektory do kabli głośnikowych i zasilania wygrzebałem z takiego pierdziela jak first :D

Przydźwięku z silnika nie ma. Jest tylko poburkiwanie od silnika gowicy z radia, z resztą od kazdego silnika w radiu :/ ale to wina Blaupunkta :P bo n kazdym wzmacniaczu tak było...
    Heh w ramach zimowej nudy moze cos nieco przerobie:P
    fraxx
    Poziom 15  
    Witam.

:arrow: kopernik8 DJpopak;)

A który wzmak tańszy ?? poprosiłbym poprostu o ceny :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  
    No niezły!
    PS co do tda1524.. jak mu sie przyklei radiator i da 16V to wcale nie buczy...:D
    Marcin_126
    Poziom 16  
    Według mnie konstrukcja fajna tylko po co ten "preamp" przecież jeżeli to jest do samochodu to:
    1. Radio ma już zazwyczaj regulację barwy (w tej chwili to już każde nawet tanie)
    2. Montując wzmaka w bagażniku i tak nie będziesz miał zabardzo dostępu do tych potencjometrów

Czy te wentyle coś dają (są tam jakieś otwory w obudowie czy wentyle działają na przelot)?
    elmer2
    Poziom 28  
    A ta blacha to chyba blacha alu ze starej zamrazarki...? :)

Pozrd
    tomo88
    Poziom 15  
    Widze że kolega pomęczył sie troszke przy tym wzmacniaczy- widać. Obudowy nie trzeba moim zdaniem dopracowywać, przecież w samochodzie nie stoi na półce tylko gdzieś schowany zazwyczj w bagazniku. To nie jest na pokaz tylko żeby coś dudnilo w samochodzie.:D
    Gratuuje pomysłu.