Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RF62HERS - zamarzanie rynienki na skropliny

19 Maj 2020 20:52 141 4
 • Poziom 2  
  Witam,
  Temat był już poruszany na forum odnośnie udroznienia odpływu skroplin w lodówce Samsung, wszystko super ładnie pięknie po zlaniu ciepła woda wszystko ładnie puszcza i lodówka jest sucha, po kilku dniach odpływ znowu zamarza i na dole lodówki zbiera się woda, jakiś pomysł co może być nie tak?
  PS.
  Już próbowałam lodówkę ustawić na 4 stopnie aby temperatura nie była za niska i dalej nic.
  Samsung RF62HERS - zamarzanie rynienki na skropliny
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 11  
  Niedrożny odpływ - tzn. nie jest 100% dlatego ciepła woda spłuknie, ale później nie zdoła spłynąć nowa woda z płyty i zamarza.
 • Poziom 2  
  Tak, tylko skoro odpływ jest całkowicie zakryty panelem od lodówki to nie ma możliwości aby jakieś resztki jedzenia to zapchaly, jakaś rada jak go udroznić? Naprawa utrudniona poniewaz lodowka kupiona w polsce, a mieszkamy w holandii wiec pewnie majster wziął by sowita zapłatę:)
 • Poziom 11  
  Ciepła woda, ale nie gorąca jest wskazana, bo to tłuszcz jest najczęściej powodem odkładania się i zalegania tak jak w żyłach u człowieka. Temp. około 40°C nie powinna zbyt zmiękczyć i uszkodzić przewody igelitowe, a gdybyś miał "gruszkę" do lewatywy to przy małym przepchaniu pompowanie tej ciepłej wody poprzez "gruszkę" do wejścia skroplin może pomóc. Jeśli nie to "koronografia" , ale nie drutem metalowym lecz cieńszym dosyć sztywnym przewodem igelitowym długości w zależności od przewidywanej dł. zapchanego wężyka i strzykawka duża na drugim końcu. Przewód wpychamy do oporu i ciepłą wodą uważając by ciśnienie nie zerwało wężyka próbować udrożnić przewód. Jeśli przewód nie jest zapchany woda swobodnie spłynie do wanienki lub rynienki. Powodzenia!
 • Poziom 2  
  Super dziękuję za pomoc!