Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moc przyłączeniowa piekarnika

23 Maj 2020 12:33 369 16
  • Poziom 3  
    Kupilam piekarnik z opcją pyrolizy. Pan w sklepie nie umiał mi powiedzieć, jaka jest moc przyłączeniowa. Zaryzykowalam i kupilam, bo generalnie moc przylaczeniowa nie przekracza w takich piekarnikach 3kW.
    Pogrzebalam w necie i okazalo sie, ze moc przylaczeniowa tego piekarnika to 3,6 kW.
    Czy sieć w moim mieszkaniu to wytrzyma?
    W umowie z Tauronem mam następujące parametry:
    Pp=4kW, Pu=4kW, Izab=20A, Faz=1
    Brać, czy wymienić na inny? Mają mi dowieźć piekarnik w poniedziałek. Do tej pory mialam Mastercooka z 2005 roku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 27  
    Trochę za dużo. Może okazać się, że trzeba będzie po ciemku siedzieć na czas pieczenia, a na pewno się nie poprasuje, nie wypierze itp.
  • Poziom 3  
    vieleicht napisał:
    Trochę za dużo. Może okazać się, że trzeba będzie po ciemku siedzieć na czas pieczenia, a na pewno się nie poprasuje, nie wypierze itp.

Tylko pytanie - czy to wylacznie pyroliza tyle zezre? Wtedy w piekarniku ma być 500 st. C, a normalne pieczenie nie sprawi problemu?
    Pyrolizę stosuje się raz na kilka miesięcy.
  • Poziom 27  
    To zależy od tego, czy do pyrolizy używane są jakieś dodatkowe grzałki. Osobiście w to wątpię, bo prawdopodobnie polega to na dłuższym grzaniu tych samych grzałek, które są wykorzystywane do normalnej eksploatacji. Powinno być to jednak w instrukcji napisane.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 3  
    Niestety, instrukcja milczy jak zaklęta na ten temat.
    Wygrzebalsm z Internetu jeszcze to: Moc przyłączeniowa piekarnika
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Piekarnik wymaga zabezpieczenia 16A, ty przed licznikiem masz 20A. Teoretycznie 4A zapasu, w praktyce więcej bo takie zabezpieczenie nie zadziała przy 20,1A ani przy 22A. Nie da się uruchomić 2 pradożernych urządzeń jednocześnie. Piekarnik i sporo drobnicy będzie działać. Pytanie zasadnicze jaką masz instalacje do piekarnika? Miedź, aluminium, przekrój?
  • Poziom 3  
    Na to trudne pytanie nie odpowiem.
    Blok z płyty, z końca lat 70tych. Cholera wie, co tam dawali.
    W każdym razie po wprowadzeniu się szesc lat temu korki wylatywaly po wlaczeniu żelazka i odkurzacza. Po wymianie skrzynki bezpiecznikowej wszystko gra i buczy. Korki nigdy nie wyleciały już.
  • Poziom 27  
    Alicja02 napisał:
    Niestety, instrukcja milczy jak zaklęta na ten temat.

To trzeba raczej przyjąć, że podczas normalnego użytkowania piekarnik będzie pobierać moc znamionową ponad 3kW.
  • Poziom 16  
    Alicja02 napisał:
    Na to trudne pytanie nie odpowiem.
    Blok z płyty, z końca lat 70tych. Cholera wie, co tam dawali.
    W każdym razie po wprowadzeniu się szesc lat temu korki wylatywaly po wlaczeniu żelazka i odkurzacza. Po wymianie skrzynki bezpiecznikowej wszystko gra i buczy. Korki nigdy nie wyleciały już.

To musisz się dowiedzieć co masz w ścianie, pewnie nie bez przyczyny były małe zabezpieczenia. 3,6kW to już jest sporo na być może słabą instalację.
    Przy tej mocy piekarnik powinien mieć własne zabezpieczenie. Tylko on i nic więcej na tym zabezpieczeniu. W latach 70 tak się nie robiło.
  • Poziom 27  
    W latach 70 w "wielkiej płycie" bardzo często wykonywana była instalacja z przewodów aluminiowych.
  • Poziom 3  
    No nic, na razie dziękuję bardzo za pomoc.
    W poniedziałek piekarnik przyjedzie, zostanie zamontowany i napiszę, jak się sprawy mają.
  • Poziom 12  
    A jaki ma Pani model ?
    Mam piekarnik W7 OM4 4S1 P, ma on możliwość ustawienia zużycia energii. Może Pani też tak ma?
  • Poziom 32  
    Do piekarnika o takiej mocy należy wykonać dodatkowy obwód bezpośrednio z rozdzielnicy, stosownie zabezpieczony, zakończony gniazdem przeznaczonym tylko do tego urządzenia.
  • Poziom 3  
    Przygód z piekarnikiem ciąg dalszy.
    Panowie wczoraj przyjechali, zamontowali i... kabel zasilający okazał się za krótki🤣.
    Wszystko sprawdziłam, ale nie przyszło mi do głowy, że teraz takie krótkie kable mają urzadzenia, bo stary piekarnik miał długi kabel.
    Panowie fachowcy-montazysci srednio się popisali, bo:
    1. Oznajmili, ze dluzszych kabli nie ma
    2. Zasugerowali korzystanie z przedłużacza😱.Na moja nieśmiałą uwagę, że to przecież 3,6kW nie zareagowali.
    W efekcie:
    Zadzwonilam do Siemensa i przyslą mi nowy, dłuższy kabel.
    Piekarnik jest podlaczony do przedłużacza i "robi" chwilowo za duzy, elegancki zegar 😉
    Ciąg dalszy nastąpi😉.
  • Poziom 39  
    Ale nie to jest problemem.
    Jedno i to samo elektrycznie przedłużacz czy dłuższy kabel.
    Nie o tym pisze koleżanka w poście #1.
  • Poziom 3  
    Ale długość kabla zasilającego to kolejny problem, nieplanowany, bo nowy obwód, specjalnie dla piekarnika też konczy się gniazdkiem😉 i krótki kabel nie sięgnie do miejsca, gdzie to gniazdko musi być, aby obeszło się bez demolowania połowy kuchni. Zaplanowałam wymianę piekarnika, a nie gruntowny remont kuchni😎.
  • Poziom 39  
    Alicja02 napisał:
    Ale długość kabla zasilającego to kolejny problem
    Mają przecież przysłać nowy, dłuższy.
    Można zastosować przedłużacz 16A z żyłami o przekroju 1,5mm².
    Koszt przewodu z wtyczką 3x1.5mm² o długości 2,5m to ok.20zł.