Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Eltra Julia stereo (czarna)- pominięcie isostatu sieć/baterie (jak?)

młody641 08 Jun 2020 14:15 429 2
    młody641
    Level 4  
    Witam wszystkich!

Dostałem do naprawy czarną Julię stereo z uszkodzonym isostatem Baterie/sieć. Chciałbym pominąć ten isostat i zrobić tak, by radio grało tylko po podłączeniu do sieci. Problem w tym, że na instrukcji serwisowej, którą mam jest jakaś inna wersja płytki zasilającej (w Julii którą naprawiam isostat ma 9 styków, natomiast w instrukcji jest wersja z 8 stykami). Podpowie ktoś, które nogi połączyć aby uruchomić to radio bez isostatu?
    Ewentualnie może ktoś ma do odsprzedania taki sprawny isostat? Patrzyłem ale w internecie ciężko dostępne.

Pozdrawiam serdecznie
    damian1115
    Level 35  
    Dobrze się przyjrzyj czy wszystkie styki tego isostatu są podłączone na płytce do ścieżek. Często się zdarza że niektóre styki są pomijane. Isostat może mieć dziewięć, a aktywnych może być tylko osiem. Wówczas będzie się zgadzało z schematem. Może też się zdarzyć że niektóre są wykorzystane podwójnie.
    DIORADIO
    Level 30  
    Zobacz które końcówki w transformatorze są od uzwojenia pierwotnego i gdzie jest bezpiecznik, odcinasz sznur sieciowy i lutujesz go( końcówki) do uzwojenia pierwotnego transformatora tylko nie zapomnij o bezpieczniku. Pokaż zdjęcie tego wyłącznika.