Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa hydrauliczn c330 - słabo podnosi po rozgrzaniu i opada

13 Sie 2020 16:44 876 17
  • Poziom 13  
    Witam
    Do ursusa c330 mam z przodu zamontowany podnośnik paletowy od wózka widłowego rak, Siłowniki w tym paleciaku zasila pompa hydrauliczna od ursusa c330 hylmetu (poprzez wałek WOM)z tucholi. Symbol pompy C-330W Vq=18.0 cm 3. Ostatnio mam problem z podnoszeniem palet. Trzeba ostro gazować a paleciak bardzo wolno podnosi. Po rozgrzaniu oleju hydraulicznego nie możliwe staje się podniesienie palety z towarem 800 kg. Postanowiłem rozebrać pompę hydrauliczną i z ty pod deklem ujrzałem taki widok jak na zdjęciac . Jeden oring jest przerwany i spłaszczony. Czy to może być powodem, że pompa daje słabe ciśnienie. Co mogło spowodować uszkodzenie oringu ? Czy może pomóc sama wymiana oringu ?
  • Poziom 11  
    Na takich oringach to na pewno nic nie podniesie!!Wymiana na nowe i jeśli pompa nie jest przytarta to powinno pomóc. Wypchnęło oringi ,typowy objaw zbyt dużego ciśnienia w układzie lub wadliwe działanie zaworu ciśnieniowego. Jeśli talerzyki -podkładki nie mają wyżłobień i luz między wałkami nie jest zbyt duży,,. Pompa pewnie chodziła na różnych mieszankach oleju,czy nie tak?
  • Poziom 13  
    A takie oringi są w jakiś zestawach naprawczych. Czy trzeba dobrać oring wg rozmiaru ?
  • Poziom 11  
    Wg wymiaru ale coś mi tu nie pasuje ,bo w raku na jakim jeździłem w pracy ,to pompa jak pamiętam to była wiele większa niż ta na zdjęciu.W c330 jest identyczna jak pokazałeś na zdjęciu i radzi sobie z wywrotem przyczepy bez problemu. Złożyć pompę i koniecznie sprawdzić rozdzielacz z zaworem ciśnienia (brak zdjęć)Pompa dostała ostro popalić tak teraz myślę że chodziła dłuzszy czas bez oleju, ślady przypalenia da deklu ostatnie zdjęcie. Oringi kosztują grosze lecz nie wróżę tej pompie czy jeszcze coś z niej będzie.
  • Poziom 13  
    Mam jeszcze pytanie czy pod pokrywa w której są oringi nie powinna być jeszcze uszczelka która uszczelnia pokrywę i korpus ?
  • Poziom 38  
    magnus27 napisał:
    Mam jeszcze pytanie czy pod pokrywa w której są oringi nie powinna być jeszcze uszczelka która uszczelnia pokrywę i korpus ?

Nie ponieważ olej jest tylko w przestrzeni wałków. Oringi które masz uszkodzone przeciwdziałają przedostawaniu się oleju między wałkami i wydobywaniu się oleju na zewnątrz.
  • Poziom 11  
    NIE . Właśnie oringi to całe uszczelnienie .
  • Poziom 13  
    Czy w pompie hydrotor HT42/37-129/2 są takie same oringi czy jest to inaczej rozwiązane ?
  • Poziom 11  
    Oj komuś tu się nie chce poszukać w sieci🤩Pompa to koszt 400 -500cet złotych a oringi chyba trzy z) Trochę inwencji z Twojej strony
  • Poziom 11  
    Jeśli jest jakikolwiek luz na łożyskach.,albo inaczej każde zużycie części wewnątrz pompy to pompa szrot. Według mnie pompa do wymiany
  • Poziom 31  
    magnus27 napisał:
    , Siłowniki w tym paleciaku zasila pompa hydrauliczna od ursusa c330 hylmetu (poprzez wałek WOM)z tucholi. Symbol pompy C-330W Vq=18.0 cm 3.
    magnus27 napisał:
    (poprzez wałek WOM)

Zgadzając się z Kolegami, że oringi są do D, i cała pompa może być D.

Pytam jaka jest przekładnia z WOM na pompę?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Witam.
    Rozbierałem wiele takowych pomp od c330 i powiem, ze nie widzialem jeszcze tak uszkodzonego oringu. Zdecydowanie cisnienie jakie masz ustawione na rozdzielaczu wynosi wiecej jak 120bar co jest dla pompy od c330 za duzo (wytrzymuje max 120bar).
    Oringi kupisz za grosze, przy skladaniu dekla pamietaj by zalozyc go tak samo jak był, odwrotne zalozenie zmienia kierunek przeplywu oleju przez pompę - wywali ci uszczelniacz z przodu pompy.
    Co do uszczelniacza z przodu to idzie rozmiar 17x28x8 jesli domrze pamietam.
  • Poziom 13  
    Zakupiłem dzisiaj odpowiednie oringi i mam jeszcze jedno pytanie na jakim smarze je składać. Czy śruby nasmarować jakimś klejem do gwintów ?
  • Poziom 27  
    magnus27 napisał:
    Zakupiłem dzisiaj odpowiednie oringi i mam jeszcze jedno pytanie na jakim smarze je składać. Czy śruby nasmarować jakimś klejem do gwintów ?

Śrub nie smarujemy.
    Nie składamy na żaden smar, jedyne możesz olejem hydraulicznym nawilżyć.
  • Poziom 13  
    Wymieniłem pompę i tylko trochę się poprawiło.. Podpiąłem manometr bezpośrednio pod wylot rozdzielacza na siłownik od podnoszenia i ciśnienie maksymalne wynosi 100 bar. Na wylocie drugiej sekcji która odpowiedzialna jest za przechył wideł ciśnienie dochodzi do 210 bar. Dodam że po puszczeniu dźwigni rozdzielacza ciśnienie spada a wydaje mi się , że powinno trzymać. Czyżby rozdzielacz był popsuty ?
  • Poziom 27  
    Na to wychodzi.
    Zawor w rozdzielaczu zle wyregulowany.
  • Poziom 33  
    magnus27 napisał:
    Wymieniłem pompę i tylko trochę się poprawiło.. Podpiąłem manometr bezpośrednio pod wylot rozdzielacza na siłownik od podnoszenia i ciśnienie maksymalne wynosi 100 bar. Na wylocie drugiej sekcji która odpowiedzialna jest za przechył wideł ciśnienie dochodzi do 210 bar. Dodam że po puszczeniu dźwigni rozdzielacza ciśnienie spada a wydaje mi się , że powinno trzymać. Czyżby rozdzielacz był popsuty ?

a tylni podnosnik OK??? zerknij na filtr z boku skrzyni sitko