Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E15 1,4 - Kod błędu u0129, świecą kontrolki silnika, ABS i P/S

sarastara 14 Aug 2020 11:56 345 0
    sarastara
    Level 1  
    Cześć, zakładam nowy wątek bo nie znalazłem nic podobnego. Mam Toyotę z 2008 r. e15 1,4 beznyna. Parę tygodni temu jadąc w trasie zapaliła mi się kontrolka ABS. Chwilę póżniej check enegine. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu samochodu ABS zniknęła, została "check engine". Żadnych innych objawów. Następnego dnia problem zniknął. Po okołu tygodniu po odpaleniu samochodu to samo + dodatkowo Power Steering i brak wspomagania. Po paru kilometrach wspomaganie wróciło, ale tylko na godzinę. Od tamtej pory wspomaganie raz jest, raz znika. Razem z kontrolką P/S nie działa prędkościomierz, a obrotomierz szaleje. Zmasowanie, styki i inne podstawowe rzeczy sprawdzone - problem nie zniknął. Pokazuje się kod błędu u0129. Czy ktoś ma pomysł co to może być? Z gór dziękuję za podpowiedź.

Byłbym zapomniał: wcześniej pokazywało również jakieś błędy, ale w tej chwili nie mogę się połączyć. Pamiętam, że było to "brak łączności z szyną CAN" czy coś takiego.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się