Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JAKI SPRZĘT DO NAGRYWANIA 3 INSTRUMENTÓW I WOKALU? interfejs audio usb? -

oskarex 26 Aug 2020 10:13 1395 39
    oskarex
    Level 9  
    Witam.
    Mam pytanie.
    Wraz z żoną gramy na instrumentach ( żona na keybordzie YAMAHA ja na perkusji elektronicznej , dodatkowo żona śpiewa korzystajac z mikrofonu)
    Jak to wszystko połączyć z laptopem ( win7 64 SP1 ) zeby fajnie grało?
    Chciałbym to wszystko fajnie nagrać zeby np wrzucic na YT .
    Proszę o rady jakiego sprzetu użyć zeby to ładnie zgrac dokłądając jescze jakis podkład muzyczny.
    Dodatkowo chciałbym nagrywać covery muzyczne dodając moją perusje.

Bardzo prosze o pomoc. majac na uwadze oczywiście nie wydawanie góry pieniędzy.

aha . docelowo poza perkusją , keybordem i mikrofonem chciałbym jeszcze miec mozliwosc podpięcia gitary elektrycznej :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    oskarex
    Level 9  
    Chciałbym wszystkie jednocześnie nagrywać.
    DjMapet
    Level 43  
    oskarex wrote:
    Chciałbym wszystkie jednocześnie nagrywać.

Można i tak, ale generalnie, nie polecam takiej opcji, bo nie ma możliwości korygowania w programie brzmienia i głośności poszczególnych instrumentów i wokalu.

Pozdrawiam.
    oskarex
    Level 9  
    włąsnie nie jestem za bardzo narazie w temacie. A majac interfejs usb np 4 kanałowy nie bede mógł tych 4 kanałów osobno korygowac?

Dodatkowo myslałem zeby jeszcze móc nagrac wystep np perkucji video. i zrobic z tego filmik na YT

i czy majac właśnie interfejs audio usb 4 kanałowy bede mógł grajac jednoczescnie na 3 instrumentach nagrywac osobne 3 sciezki zeby je potem korygowac?
  • Eltrox Hurton
    nagrywamy.com
    Level 29  
    Cztery wejścia to w tym przypadku za mało, dwa instrumenty stereo i wokal to w sumie pięć nie licząc gitary - czyli osiem ;)
    Możliwości jest bardzo wiele, w zależności od budżetu. Nie zapominaj o oprogramowaniu, ale np. w przypadku Reapera to niewielki koszt.

Dodano po 1 [minuty]:

Ponieważ mówimy o tylko jednym śladzie mikrofonowym, to raczej przesłuchów nie będzie i bez problemu można po nagraniu
    "korygować" co trzeba.
    oskarex
    Level 9  
    Weźmy pod uwagę tylko perkusje . Keybord i mikrofon do wokalu. Gitarę bede dogrywał osobno.
    Jaki sprzęt podpowiecie?
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    DjMapet wrote:
    Można i tak, ale generalnie, nie polecam takiej opcji, bo nie ma możliwości korygowania w programie brzmienia i głośności poszczególnych instrumentów i wokalu.

Można w interfejsie wielokanałowym.

Np M-AUDIO M-TRACK 8x4 1300zł, Focusrite Scarlett OctoPre 1 640,00 zł.
    Można popatrzeć też za mikserami cyfrowymi które nieraz mają opcję rejestracji wielośladowej przez USB, czy choćby na pendrive/SD. Np behringer XR18 (ok 2tyś).
    oskarex
    Level 9  
    A czy np Roland Rubix44 lub Behringer UMC404HD dalby rade?
    oskarex
    Level 9  
    Tak. Maja wyscie midi na usb. Jest to.perkusja elektroniczna millenium 750.
    Keybord yamaha 463. Tez ma midi usb.

Dodano po 1 [minuty]:

Musze tylko dokupić jeszcze.mikrofon pojemnosciowy
    nagrywamy.com
    Level 29  
    To przy użyciu dodatkowego sprzętu albo kombinując jakoś to opękasz z tym czterowejsciowym behringerem.

Dodano po 49 [minuty]:

Na początek przed zakupem czegokolwiek proponuję instalację wybranego DAW w wersji demo i sprawdzenie - z jednej strony bębnów czy się nagrywają i odtwarzają, z drugiej strony siebie, czy tego typu pomysł na domowe nagrania ma sens i perspektywy ;)
    oskarex
    Level 9  
    Ajakiego dodatkowego sprzętu?
    Jakie moge napotkać problemy?

Próbowałem nagrywac samym reaperen i nagrywało.
    Ale myślałem ze jak kupie interfejs audio to skorzystam z wejścia liniowego i będzie prościej.
    Co bede jeszcze potrzebowal poza interfejsem.
    Planowałem na interfejs przeznaczyć kolo 900zl.
    nagrywamy.com
    Level 29  
    Dodatkowy sprzęt ewentualnie przyda się do zapewnienia komfortowego odsłuchu podczas nagrywania. Jeżeli nie masz żadnego miksera ani nic takiego, to widzę to tak:

1. Klawisze - wejście stereo i dodatkowo midi/usb. Nagrywamy sygnał z klawisza i dodatkowo MIDI na drugi ślad. Uwaga - jeżeli klawisz jest typu auto arranger to zwykle po midi nie wychodzi nic z tego aranżu, stąd konieczność nagrywania audio i ograniczone możliwości edycji. Jeżeli jest to jedno brzmienie typu piano, to midi przyda się bardzo.
    2. Bębny - koniecznie MIDI/USB jako podstawa i dla referencji mono na jeden ślad audio.
    3. Wokal - mikrofon do czwartego wejścia.

Po nagraniu podstawy jeżeli wszystko jest OK edytujemy/kwantyzujemy bębny MIDI i nagrywamy/przegrywamy ten ślad przez moduł na audio stereo (najprościej) lub wykorzystujemy MIDI jako źródło sygnału dla próbek w Repaerze - tu możliwości nawet w zakresie darmowych programów są nieograniczone. Podobnie można postąpić ze śladem midi klawisza (jeżeli się da) - to znaczy edycja, kwantyzacja i nagranie klawisza brzmieniem z klawisza lub przy wykorzystaniu brzmień z komputera.
    Potem można dograć inne ślady z klawisza, dodać czy wymienić wokale.

Możliwe problemy to niezbyt imponująca głośność w słuchawkach podczas nagrywania przy korzystaniu tylko z interfejsu (wskazany wzmacniacz słuchawkowy) i konieczność współdzielenia i odpowiedniego ustawienia poziomów nagrywania i odsłuchu przy korzystaniu z direct monitoringu.

Czyli czterowejściowy interfejs da radę, a resztę kasy na Reapera ;)
    oskarex
    Level 9  
    W bębnach mam dokladnie takie wyjscia jak na załączonym zdjeciu JAKI SPRZĘT DO NAGRYWANIA 3 INSTRUMENTÓW I WOKALU? interfejs audio usb? -
    nagrywamy.com
    Level 29  
    oskarex wrote:
    W bębnach mam dokladnie takie wyjscia jak na załączonym zdjeciu JAKI SPRZĘT DO NAGRYWANIA 3 INSTRUMENTÓW I WOKALU? interfejs audio usb? -

No wiadomo. Najważniejsze jest, czy da się to nagrać po MIDI i odtworzyć z MIDI ;)
    oskarex
    Level 9  
    Dziala z ezzdrumerem . Nagrywa i odtwarza.
    piotrkol7
    Level 35  
    Tak prawdę mówiąc - nie widzę sensu w nagrywaniu wszystkiego "na raz".
    Sam co prawda nagrywam tylko gitarę, ale jest tutaj jedna złota zasada - multitracking. W przypadku gitary elektrycznej to podstawa uzyskania dobrego brzmienia w miksie.
    Jakie inne zalety?
    Choćby to, że przy jednym nieudanym podejściu nie trzeba nagrywać wszystkiego od nowa - każda ścieżka nagrywana jest osobno.
    Polecam iść tą drogą.
    oskarex
    Level 9  
    Po przeczytaniu wielu postów doszedłem tez do tego wniosku.
    Prosze wiec o ostateczne doradzenie jaki sprzęt zakupić. Zeby mialo to ręce i nogi , było dobrze i wygodnie.

Dodano po 1 [godziny]:

Napiszcie prosze czy
    Focusrite Scarlett 2i2 3Gen
    Sprawdzi mi się do moich potrzeb
    nagrywamy.com
    Level 29  
    2i2 jest do takich zastosowań OK. Ewentualnie jakiś interfejs z MIDI, np. M-Audio AIR 192|6 czy starszy M-Track 2i2 ten lepszy z midi albo Scarlett 4i4.
    oskarex
    Level 9  
    A prosze powiedziec czym się będzie różnił 2i2 od 4i4 skoro bede nagrywal każdy instrument i wokal osobno
    nagrywamy.com
    Level 29  
    oskarex wrote:
    A prosze powiedziec czym się będzie różnił 2i2 od 4i4 skoro bede nagrywal każdy instrument i wokal osobno

Złączami midi ;)
    oskarex
    Level 9  
    Aha. Czyli 4i4 ma dodatkowo złącza midi?

Dodano po 1 [minuty]:

A w moim przypadku lepiej podłączać pod midi?
    nagrywamy.com
    Level 29  
    oskarex wrote:
    Aha. Czyli 4i4 ma dodatkowo złącza midi?

Dodano po 1 [minuty]:

A w moim przypadku lepiej podłączać pod midi?

Midi i cztery wejścia i cztery wyjścia. Perkusja ma USB, ale klawisz jak rozumiem midi, także ten...
    oskarex
    Level 9  
    Perkusja jak i keyboard ma wyjście out liniowe jak i midi
    nagrywamy.com
    Level 29  
    oskarex wrote:
    Perkusja jak i keyboard ma wyjście out liniowe jak i midi

Wiadomo, ale klawisz ma midi a nie USB, więc do podłączenia przez midi potrzebne będzie midi w komputerze. Dodatkowe tanie interfejsy midi generalnie słabo działają...
    oskarex
    Level 9  
    Bardzo prosze o dokładniejsze wytłumaczenie. Czyli perkusje mam podłączać pod liniowe a klawisze pod midi . Wiem ze moze to głupie pytanie. Jestem narazie słabo w temacie ale szybko się uczę a państwa komentarze i odpowiedzi wiele dla mnie znacza i są wazne
    nagrywamy.com
    Level 29  
    Nie napisałeś, co i jak chcesz nagrywać, więc nie wiadomo, jak i co podłączyć. IMO na wszelki wypadek lepiej mieć midi niż nie mieć, bo chociaż większość współczesnych instrumentów ma USB, to jak rozumiem ten konkretny klawisz nie. Temat jest bardzo szeroki i pamiętaj, że jeżeli chodzi o wydatki to otwierasz puszkę Pandory ;)
    oskarex
    Level 9  
    Chxe nagrywac keybord yamaha 463 najlepiej tak jak brzmi sam w sobie. Do tego perkusje elektroniczna millenium 750 i dodatkowo wokal.

Dodano po 1 [minuty]:

Keyboard tez ma usb
    nagrywamy.com
    Level 29  
    Ta Yamaha ma USB, czyli 2i2 bez problemu obsłuży wszystko. Nadal nie wiadomo, co z tej Yamahy ma być nagrywane, a to ważne, bo jak pisałem aranż po midi/USB nie pójdzie i niezbędne będzie nagrywanie audio. Sam zobaczysz, co i jak z tego wyjdzie.