Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czarny ekran po podłączeniu kierownicy thrustmaster ferrari 458 italia

DiaVlo290 28 Nov 2020 18:13 1140 18
    DiaVlo290
    Level 2  
    Siema, przychodzę z problemem dotyczącym kierownicy Thrustmaster Ferrari 458 Italia. Problem wygląda następująco po podłączeniu o to tej kierownicy do komputera ekran komputera robi się czarny co jakieś 10 s a po 2 do 3 min ekran robi sie całkowicie czarny i komputer sie zawiesza.
    Czy ktoś spotkał sie z czymś takim lub wie jak to naprawić ?
    sosarek

Level 43  
    Sprawdź ją podłączając do innego komputera.
    DiaVlo290
    Level 2  
    sosarek wrote:
    Sprawdź ją podłączając do innego komputera.

Na innym komputerze wszystko działa bez problemu
    sosarek

Level 43  
    Sprawdzone we wszystkich portach USB?
    DiaVlo290
    Level 2  
    sosarek wrote:
    Sprawdzone we wszystkich portach USB?

Okazało się że nie mogę mieć w tym samym momencie podłączonej myszki i kierownicy do komputera.
    piotrprzewoznik7
    Level 4  
    Mam taki sam problem, kierownica nie działa tylko na moim komputerze i w tym przypadku odpiecie myszki nic nie daje. Czekam na odpowiedź.
    Piter3040
    Level 24  
    Prawdopodobnie masz za małe napięcie w porcie USB. Jak podłączysz więcej urządzeń brakuje prądu.
    Jak podłączysz dysk zewnętrzny to działa prawidłowo? nie przerywa? nie spada szybkość transferu?
    piotrprzewoznik7
    Level 4  
    Niestety podłączenie dysku zewnętrznego nic nie dało, a komputer nawet to nie wykrywa. W dodatku dysk zaczął dziwnie pipczeć.
    Piter3040
    Level 24  
    No to problem z napięciem w porcie USB
    Jak podłączysz urządzenia które potrzebują więcej prądu jak dysk czy kierownica to nie działa prawidłowo. A jak podłączysz myszkę czy pendriva to jakoś zadziałają jeszcze.

Jeśli to komputer stacjonarny spróbuj podłączyć do portu USB z tyłu obudowy. Tam wychodzą porty USB bezpośrednio z płyty a jeśli podpinasz z przodu w obudowie to nieraz słabe kabelki powodują duże straty napięcia. (spróbuj podłączyć z tyłu do niebieskiego USB3.0 i do starszego czarnego USB2.0)
    piotrprzewoznik7
    Level 4  
    Jakby to miało pomóc to jakieś 2 tygodnie temu spalił mi mi się kabel od gniazda czteropinowego w płycie głównej(atx12v). Poszedłem z tym do serwisu, gość mi wyczyścić te gniazdo i sprawdził piny, powiedział że w wszysko ok ale podlączajac kabel do tego gniazda nie wpina się do końca
    Piter3040
    Level 24  
    Nie wiem co ci powiedzieć, bo nie rozumiem co to znaczy spalił się kabel? To znaczy zasilacz padł?
    Trzeba by pomierzyć napięcie na końcówkach zasilacza. Jeśli powstało jakieś zwarcie to też duża szansa , że poszło coś na płycie.
    I pytanie co to znaczy ze złączę nie wchodzi do końca w płytę. Może odwrotnie wkładasz?

W najgorszym wypadku możesz spróbować np dokupić port USB 3.0 na śledziu i podłączyć go do pci-e ale taki który ma dodatkowe gniazdo podłączenia zasilania.
    Na allegro wiele sklepów oferuje z możliwością zwrotu. Koszt nie jest duży.
    https://allegro.pl/oferta/ak249-kontroler-2x-usb-3-0-pci-express-karta-pci-e-6831653655

tu masz za 20zł
    piotrprzewoznik7
    Level 4  
    Wcześniej, do płyty glownej była podłączona przedłóżka kabla tego czteropinowego ona się spaliła i kabel z zasilacza który był podłączony do przedłóżki podpialem bezpośrednio do płyty głównej i właśnie ten kabel nie jest spięty do końca bo się nie da

Dodano po 1 [minuty]:

A zasilacz jest kupiony nowy bo potrzebowałem mocniejszy do nowej karty graficznej Ale to było już parę miesięcy temu
    Piter3040
    Level 24  
    Nie spotkałem się z czymś takim by przedłużka się spaliła:)
    Czy możesz wstawić zdjęcie portu 4 pinowego w płycie i wtyczki którą chcesz podłączyć ewentualnie ten spalony kabelek?
    Bo gniazdo na płycie chyba się nie stopiło? bo przy takim zwarciu płyta by padła całkiem.
    piotrprzewoznik7
    Level 4  

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

Tej spalonej przedłużki nie mam
    Piter3040
    Level 24  
    Nie wygląda to ładnie.
    Tak naprawdę powinno się pomierzyć napięcia, zobaczyć czy piny w złączu są dobrze oczyszczone bo wyglądają na nieco zaśniedziałe.
    Styk musi być dobry no i ta wtyczka musi wejść do końca. Ale nie pchaj na siłę bo jak płyta się ugnie to zaraz jakaś ścieżka poleci i komputer nie wstanie już całkiem.
    Gniazdo jest wypalone a nie wiemy co jest po drugiej stronie płyty. Co to zwarcie pociągnęło za sobą.

Ale najprościej kupić USB na śledziu to co wyżej ci napisałem. Koszt 20zł to nie majątek
    piotrprzewoznik7
    Level 4  
    Ok kupię bo będę kupował nową kierownice i nie chce żeby sytuacja sie powtórzyła. Dziękuję bardzo za pomoc.
    Piter3040
    Level 24  
    Ale po co ci nowa kierownica jeśli jak mówisz ta działa na innym komputerze? Jesli sprawna to szkoda kasy. Kup pierw sam port i sprawdź czy będzie działała ta co jest:)

A tak na marginesie co spowodowało zwarcie w tym 4 pinowym gnieździe?
    piotrprzewoznik7
    Level 4  
    A jeszcze jedno pytanie. Bo mam USB 3.0 Ale nie z tylko komputera tylko z przodu, to coś zmienia?

Dodano po 2 [minuty]:

Kierownice bede kupowal poprostu lepsza bo ta ma 180 stopni skretu i 2 pedaly a to mi troche nie wystarcza i ta kierownica pojdze do brata a zwarcie spowodowalo chyba odpalenie wymagajacej gry dla mojego procesora i karty graficznej
    Piter3040
    Level 24  
    Z przodu nie podłączaj. Podłącz z tyłu obudowy. Jak producent obudowy zastosował słabej jakości kabelki to mogą być duże straty w sygnale i napięciu w przednim gnieździe. Z tyły gniazda są bezpośrednio połączone z płytą. Może pomóc.
    Spróbuj z tyłu podłączyć do portu USB 3.0 ale także do USB2.0.