Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Z710- Wysokie obroty wentylatora od startu

wojewoda124 21 Dec 2020 15:17 465 4
    wojewoda124
    Level 6  
    Witam, dostałem Lenovo Z710 które po kliknięciu włącznika uruchamiało się na 0,5 sekundy i wyłączało cały czas w pętli.Od właściciela dowiedziałem się, że wcześniej padła grafika dedykowana, ale laptop pracował na zintegrowanej.Podniosłem cewki zasilające GPU i laptop odżył, wyłączyłem w biosie switchable graphics, włożyłem dysk testowy, zainstalowałem system, sterowniki,(GPU nie jest wykrywane w menedżerze urządzeń).Wszystko z laptopem wydaje się ok oprócz tego że odrazu po uruchomieniu załącza max rpm wentylatorów i tak już zostaje.Nie reaguje na zmiany procentowe obrotów wentylatora w menedżerze zasilania.Co sprawdziłem: Podmieniłem wsad bios i Ec z elvikom, Temperatura rdzenia procesora na max rpm pod obciążeniem 45 stopni.(na pulpicie 30 stopni).Rdzeń grafiki fizycznie jest zimny.Podejrzewałem układ kbc, ale wszystkie funkcje oprócz regulacji obrotów działają prawidłowo.(klawiatura, uśpienie, podświetlenie).Ktoś może wie w jaki sposób mierzona jest temperatura na GPU, być może jakiś termik odpowiedzialny za pomiar GPU jest zwarty i widzi wysoką temperature? Będe wdzięczny za każdą cenną wskazówkę.

Dane Laptopa
    Lenovo Ideapad Z710
    Platforma: Pegatron DUMBO2 Rev 2.1
    Cpu: Intel Core I5-4200M
    GPU: Nvidia N14P-GS-A2
    PCH: Intel DH82HM86
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Raczej nie wystarczy podnieść cewek by "przerobić" płytę na taką bez zintegrowanej grafiki...
    wojewoda124
    Level 6  
    Są modele lenovo w których wystarczy podnieść cewki i wszystko działa dobrze.W tym modelu jak widać trzeba zrobić coś więcej, ale schematu płyty nigdzie nie znalazłem i nie mam pojęcia ,które rezystory/kondensatory trzeba byłoby poprzestawiać.Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł jak mógłbym próbować to robić to byłbym wdzięczny, a jeśli nie to pewnie zaczne strzelać i przestawiać rezystory powiązane z grafiką.