Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skuter elektryczny Zipp volteno lux odblokowanie

NATIOLES 22 Dec 2020 07:22 2931 14
    NATIOLES
    Level 4  
    Witam.
    Skuter elektryczny Zipp volteno lux. Inaczej mówiąc znen e cruise. Silnik bezszczotkowy 3000W, bateria litowa 28Ah. Pytanie jak zwiększyć jego prędkość odblokowując możliwości. Rozmawiałem z serwisem szukali możliwości odblokowania. W sterowniku w skuterze nie ma jak tego zrobić. Według serwisu nie ma jak się wpiąć i zmienić oprogramowanie. Prawdopodobnie sterownik jest w baterii. Oprócz zasilania wychodzi z baterii 5 pinów które razem połączone są w gnieździe i wtyku w baterii i skuterze. Prędkość skutera ograniczona do 45 kilometrów na godzinę. Szukam kogoś kto jest w stanie to ogarnąć, odblokować go tak żeby jechał szybciej. Wiem że jest taka możliwość. Widziałem identyczne skutery na YouTubie które pomykają 90, 100 km na godzinę. Może ktoś ma już takie doświadczenia, może ktoś poleci kogoś, kto robi takie rzeczy. Wiadomo że odpłatnie. Czekam na wasze sugestie i pytania. Dysponuję zdjęciami zarówno akumulatora, gniazda, jak i wtyku również środka baterii.
    kkknc
    Level 43  
    Faktycznie YT to wyrocznia. Szkoła podstawowa nie ważna. Policz może wzorami że szkoły podstawowej jaka moc jest potrzebna by osiągnąć te 100km/h...
    NATIOLES
    Level 4  
    Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem że z silnika 3 kW i baterii 60V nie osiągnę tej prędkości. Szczerze mówiąc to nie chodzi mi o 100km/h, bo to strach jechać takim małym nie przystosowanym skuterem do takich prędkości. Raczej chodzi mi o 60 max 70 na godzinę żeby nie być zawalidrogą w mieście.
    Myślę że to jest możliwe bo zwykle benzynowe 4 suwy z pojemności 50cm3 po odblokowaniu jadą te 60 - 70km/h. A elektryczne skuterki z silnika 1.8 kW osiągają 45km/h. Mój ma niby 3000W i jest Boscha więc zapas mocy chyba jest, tylko trzeba zdjąć blokadę. Pytanie pozostaje jak to zrobić?
    NATIOLES
    Level 4  
    Wiesz jak jest z kierowcami. Nie jest fajnie jak tir mija cię na centymetry bo jedzie 5km szybciej. Albo siedzi ci na dupie i pogania.
    Dzięki za odpowiedź.
    Kuri007
    Level 6  
    Witam
    Masz tylko 2 prędkości koło manetki gazu
    NATIOLES
    Level 4  
    Tak tylko 2 prędkości 25/45km
    Kuri007
    Level 6  
    U mnie to jest prędkość max tylko ja mam inny skuter ale wnętrzności mają podobne. Mam 3000W Bosch sterownik 50A bateria 72V 20Ah. Ty masz chyba 60V 28Ah ale na 3 biegu powinieneś też odciągnąć. Bo na tych forach to jakbyś nie doczytał to sami fachowcy gadają niepotrzebnie o wszystkim i o niczym.
    NATIOLES
    Level 4  
    Wysłałem ci wiadomość prywatną

Dodano po 7 [minuty]:

Chętnie dowiem się jaki to modelmiałeś 3 biegi czy są coś przerabiałeś

Kuri007 wrote:
    U mnie to jest prędkość Max tylko jadam inny skuter ale wnętrzności mają podobne.Mam 3000w Bosch sterownik 50a bateria 72v20ah ty masz chyba 60v28ah ale na 3 biegu powinieneś też odciągnąć. Bo na tych forach to jakbyś nie doczytał to sami fachowcy gadają niepotrzebnie o wszystkim i o niczym
    Kuri007
    Level 6  
    Tak samo jak ty szukałem coś na temat odblokowania a do serwisu nawet nie dzwoniłem w tej sprawie bo oni raczej sprzedają jak sie bawią w odblokowanie bo w tedy zasięg spadnie.Na początek szukałem zworki ograniczającej prędkość ale lipa rozbebeszyłem prawie całego.Później padło na sterownik ale jak poczytałem na niemieckich stronach że gość uwalił to się wystraszyłem bo to nowy zakup sam widzisz 160 km.Wiec po tych yotubach a tam widzę 3 bieg w podobnym skuterze jak ty i osiąga 104 km/h zagotowałem się .Wiec znowu go rozbeszyłem i po kabelkach. I aby mieć 3 bieg a nie utracić gwarancji wystarczy zworka na razie partyzantka ale robie przejściówkę tak aby mieć 1 i 3 bieg ale z zew. wyglądało bez przeróbki.Może filmik nakręce ale na pewno będą zdjęcia.Mój skuter to torq e-max ale z tej serii podobny do twojego to torq e-lumi
    NATIOLES
    Level 4  
    No dobra zrobiłeś zworkę i co trzeci bieg ci sam się pojawił? A prędkość na tym trzecim biegu się zwiększyła? Gniazdo w baterii masz takie samo chore? W serwisie powiedzieli że prawdopodobnie to nie tylko zależy od sterownika skutera ale głównie od baterii gdzie jest system zawiadujący całym tym ustrojstwem. Jak możesz to napisz mi na priv jakąś wiadomość bo są pewne rzeczy które lepiej prywatnie obgadać.
    Kuri007
    Level 6  
    TY masz baterie litową ja niestety akumulatory żelowe czyli gorsze.Po zworce trzeci bieg o razu wskoczył.
    NATIOLES
    Level 4  
    Niestety sytuacja nie jest łatwa bo jest to sterownik od którego chyba wszystko zależy. Trzeba by wymienić sterownik wtedy jest szansa na większą prędkość. zostało tak jak jest bez odblokowania.