Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Deutz Fahr - Włącznik świateł awaryjnych

DeutzFahr2020 06 Jan 2021 20:03 1059 9
    DeutzFahr2020
    Level 3  
    Witam mam pytanie w ciągniku przestały mi działać najpierw światła awaryjne później kierunkowskazy więc wymieniłem przerywacz nic to nie pomogło sprawdziłem wszystkie żarówki i styki wszystko sprawne więc padło na włącznik do włącznika dochodzi prąd bez kluczyków i na drugim przewodzie po przekręceniu kluczyka rozebrałem ten włącznik i tak nie bardzo wiem co tam się może popsuć może ktoś mi pomoże wytłumaczy? Deutz Fahr - Włącznik świateł awaryjnych Deutz Fahr - Włącznik świateł awaryjnych Deutz Fahr - Włącznik świateł awaryjnych Deutz Fahr - Włącznik świateł awaryjnych Deutz Fahr - Włącznik świateł awaryjnych
    DeutzFahr2020
    Level 3  
    A więc tak przejście na wlaczonym jest tylko z
    1 na 2
    2 na 1'8
    4 na 3
    3 na 4
    5 na 6'7'8
    6 na 7
    7na 5'6'8
    8na 1'2'5'6'7
    Chodzi mi o to że wydaje się prostym włącznikiem w którym się nie bardzo ma co zepsuć a jednak🤔
    Resist_34
    Level 25  
    Który to Deutz ?
    Płyta bezpieczników jest po prawej stronie, pod szybą/stacyjką ? Jeśli tak, to sprawdzałeś stan tej płyty. Często gęsto są one zalane i gniją - i zaczyna się niewinnie (brak postojówek, sygnału, kierunkowskazu, itp)
    DeutzFahr2020
    Level 3  
    Agrostar 6.31 tak bezpieczniki są po prawej stronie pod szybą sprawdzę stan tej płyty z bezpiecznikami
    DeutzFahr2020
    Level 3  
    mam pytanie czym można zastąpić oryginalny wł awaryjnych?schemat tego oryginału Deutz Fahr - Włącznik świateł awaryjnych
    Pomożecie?
    Skrzynka bezpieczników sprawdzona wyczyszczona.
    jakubek56
    Level 31  
    Zwykle w każdym traktorze włącznik świateł awaryjnych działa tak samo.
    Trzeba ci tylko wyłącznik o takich samych wymiarach niekoniecznie deutz
    piachu1994
    Level 38  
    DeutzFahr2020 wrote:

Pomożecie?
    Skrzynka bezpieczników sprawdzona wyczyszczona.

Chętnie, ale potrzebne jeszcze jest zdjęcie przerywacza kierunkowskazów oraz jego dane.
    Megawe
    Level 34  
    1 i 2 oznaczenie wg DIN 15, plus po stacyjce
    4 oznaczenie 30 stały plus
    3 oznaczenie 49 zasilanie przerywacza kierunkowskazow
    7 oznaczenie 49a wyjście z przerywacza kierunkowskazów
    5 oznaczenie L lewy kierunkowskaz
    6 oznaczenie R prawy kierunkowskaz
    8 kontrolka i podświetlanie nie ma wpływu na pracę kierunkowskazów.

Przełącznik łatwo sprawdzić zwykłą probówką, na pinie 3 ma być plus po włączeniu zapłonu. Po wyłączeniu zapłonu i wciśnieciu przełącznika ma być znowu plus na pinie 3.
    Przełączniki z oznaczeniami 30, 15, 49, 49a, L i R można kupić bez problemu.
    DeutzFahr2020
    Level 3  
    Przerywacz ma nr AL32891
    Oznaczenia pinów 49;C;49a;C3;C2;31