Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FreeSync 5600xt Nieobsługiwane ?

Skur3byk 13 Feb 2021 15:59 408 6
    Skur3byk
    Level 3  
    Witam

Posiadam Monitor Acer KG251QD z obsługą FreeSync i Kartę graficzną jak w temacie (rx 5600 xt od powercolor)

1.Nie mogę włączyć tego freesync bo pisze że nie obsługiwane, pobrałem nawet sterowniki do monitora i oczywiście reszta sterowników aktualna.
    2.Freesync chce włączyć bo widze że karta w wielu tytułach a nawet podczas oglądania niektórych filmików na YT nie radzi sobie z krawędziami, wygląda jakby jedna na drugą nachodziła co wygląda jak poszarpana pływająca krawędź, a w miejscu niektórych cieni widzę normalnie kwadraciki odpowiadające odcieniom czerni-szarości.

Bardzo proszę o pomoc bo nie mam ochoty po roku czasu wysyłać kartę graficzną na reklamacje gdzie na karte poczekam z 2 miesiące a może się okazać że oni problemu nie widzą
    sosarek

Level 43  
    Masz połączone przez DisplayPort?
    safbot1st
    Level 43  
    Skur3byk wrote:
    podczas oglądania niektórych filmików na YT nie radzi sobie z krawędziami, wygląda jakby jedna na drugą nachodziła co wygląda jak poszarpana pływająca krawędź, a w miejscu niektórych cieni widzę normalnie kwadraciki odpowiadające odcieniom czerni-szarości.

Na tym nie polega FreeSync. FreeSync pomaga tylko na screen tearing.
    Masz jakiś inny prawdziwy lub wyimaginowany problem.
    Zamieść screena i na nim zaznacz co wg. Ciebie jest nie tak. EDIT OK, widzę są filmy.
    Z tego, co opisujesz problem dotyczy głębi bitowej kolorów.
    Niestety YT słynie z obniżania jakości wrzucanych filmów.
    lisek
    Service technician RTV
    Od AMD , jak Włącz. FreeSynch. Link

Support od AMD Link_rx-5600-xt

:!: :idea:
    Quote:
    FreeSync is only supported on DisplayPort 1.2 or higher.

Twój monitor jest na liście monitor ow wspierających FreeS. Link

Spróbuj odł. wszystkie inne kable od monitora (1x HDMI 1.4 1x HDMI 2.0,DP),wył. monitor ... odczekaj jakiś czas i podłacz na nowo DP i wł. monitor

Od Link_patrz od 7:10
    safbot1st
    Level 43  
    Jak wspomniano, monitor musi obsługiwać FreeSync przez HDMI. Jeśli nie, to zadziała tylko przez DP.

Dodano po 2 [minuty]:

@lisek Zobacz filmy. Autor wie jak włączyć, opcja niestety jest nieaktywna.
    Ps. Tutaj wątek o kablu HDMI 2.0.
    Autorze napisz jeszcze jakiej wersji kabel używasz.
    https://community.acer.com/en/discussion/567919/no-freesync-option-in-kg221q/p2
    PS2. Napisz, czy masz w ogóle włączone v-sync.
    Podaj odświeżanie monitora ustawione i FPS w grze.
    lisek
    Service technician RTV
    * menu serwisowe

Quote:
    Change the mode of operation of the:
    - built-in scaler, select the signal source and DP version, set the dynamic range for HDMI, reassign two functions with quick access-all this can be done in the "System" section.
    Here you can also activate the quick power-on mode (without the manufacturer's logo / splash screen) and disable the DDC|CI protocol ...
    .. At the very end, there is a function for saving settings to one of the three eColor game modes.

FreeSync 5600xt Nieobsługiwane ? FreeSync 5600xt Nieobsługiwane ?
    Rola MPRT (Motion Picture Response Time), najlepiej wył.

Być moze w tym modelu (na East EU) masz matrycę TN+Film od AUO 24.5"
    która niestety do naj. z jakością obrazu nie należy (pixel) wtedy tylko masz 120HZ (nie 144)
    * np. Link
    Skur3byk
    Level 3  
    EDIT: Karta obsługuje technologie free sync 2 a monitor chyba podstawowe freesync da sie to jakoś połączyć ?
    A więc tak Panowie na kablu Displayport wszystko podłączone Kabel Displayport Hotron E246588 3 m
    Obsługuje rozdzielczości do 4Kx2K, w tym 3840 × 2160, 2560 × 1600, 2560 × 1440, 1920 × 1200, 1080p itp.
    Kompatybilny z DisplayPort 1.2 i właśnie taki ustawiłem w monitorze
    Moja karta https://www.x-kom.pl/p/541024-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-5600-xt-6gb-gddr6.html
    Włączylem również odświeżanie pionowe,bo wyżej padło takie pytanie i dalej nic to nie zmieniło nie moge włączyć tego freesync
    Niby wszystko się zgadza a dalej pisze nie obsługiwane.
    Może chodzi o bity 32/64 albo o zmniejszenie odświeżania ? nie mam pojęcia
    Pobrałem program aby sprawdzić jaka jest matryca na dole podaje screeny
    https://obrazki.elektroda.pl/3389838600_1613233971.png
    https://obrazki.elektroda.pl/8292783200_1613233971.png

Dodano po 11 [minuty]:

Być moze w tym modelu (na East EU) masz matrycę TN+Film od AUO 24.5"
    która niestety do naj. z jakością obrazu nie należy (pixel) wtedy tylko masz 120HZ (nie 144)
    * np. Link[/quote]

tak jak pisałes jak chce zmienić odświeżanie to nie mam 144 tylko
    60HZ
    120HZ
    240Hz

To jest bardzo ciekawe, może mi ktoś wytłumaczyć o co kaman ?