logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

jak odinstalowac zone alarm zeby nie blokowal dostepu do net

Talibanczyk 20 Paź 2005 02:30 5163 23
REKLAMA
  • #1 1912776
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    WItam mam naly problem z zone alarm opisany w poscie : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic377974.html

    chcialbym odinstalowac ZONE ALARM ale jak odinstalowywuje go to po 15 min. zamiast stron internetowych wyskakuje mi wiazomosc z ZONE LABS ze nie mam zone alarm-u i ze jesli chce korzystac z netu to powinienem go miec wlaczonego..


    Jak to ominac ???
  • REKLAMA
  • #2 1912909
    faber
    Poziom 24  
    Posty: 701
    Pomógł: 49
    Ocena: 36
    Zainstaluj tą samą wersje jeszcze raz. W ustawieniach programu zmień aby nie uruchamiał się podczas startu systemu, zrestartuj system i przystąp do odinstalowania. Podczas usuwanie jeżeli zapyta się czy usunąć taki czy inny plik odpowiedz "TAK".
  • #3 1913544
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    nic nie pomoglo .. :( nadal po 15 min... zrywa polaczenie z netem i wyswietla komunikat :
    Załączniki:
    • komunikat.jpg (130.97 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • Pomocny post
    #4 1913565
    md
    Poziom 41  
    Posty: 6237
    Pomógł: 681
    Ocena: 788
    Masz jak na dłoni, że Zone Alarm nie został odinstalowany, tylko usunąłeś niektóre jego składniki. Rzeczą normalną jest, że program w takich warunkach blokuje dostęp do sieci, bo zazwyczaj uszkodzenie plików lub wyłączenie niektórych funkcji Zone Alarm powodują wirusy. Jest to dowód, że Zone Alarm jest aktywny, uszkodzony nie pozwala łączyć się z netem i sugeruje ponowną instalację celem naprawienia błędów.
  • #5 1913581
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    ale md zrozum ze ja go odinstalowywuje !!! a nie usuwam NIEKTORE pliki !!!

    a jak go zainstaluje od nowa - obojetnie jaka wersje to on mi nie wlancza sie <zobacz drugi post> i tak samo blokuje dostep
  • Pomocny post
    #6 1913686
    XeON
    Poziom 17  
    Posty: 324
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Talibanczyk zrozum że jeśli ZoneAlarm ma jakies uszkodzone pliki ktore blokuja jego deinstalacje to go nie wyinstalujesz...

    A teraz lopatologicznie - sprobuj zrobic:

    1. Zainstaluj Zone Alarm ponownie (reinstall)
    2. Sprobuj go DEINSTALOWAĆ korzystając z deinstalatora programu.

    Pozdrawiam !
  • REKLAMA
  • #7 1913770
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    ja juz wszystko proobowalem - i lipa pielka !!! nortona uninstala tez i bez zadnych efektów
  • #8 1913782
    XeON
    Poziom 17  
    Posty: 324
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Talibanczyk napisał:
    ja juz wszystko proobowalem - i lipa pielka !!! nortona uninstala tez i bez zadnych efektów


    No to skoro wszystkiego już próbowałeś zostaje Ci tylko formacik... to zwykle rozwiazuje wszystkie problemy choć czasem jest kłopotliwe... :D

    Pozdrawiam !

  • #9 1913814
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38723
    Pomógł: 3167
    Ocena: 6479
    Wklej tu całą treść strony któr Ci się wyświetla... nie musi być screenshot, daj sam tekst.
  • #11 1913980
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38723
    Pomógł: 3167
    Ocena: 6479
    Ten akurat "robak" jest dość pożytecznym stworzeniem, nie wyrządza żadnej szkody a wręcz przeciwnie usuwa Blasetra i zabezpiecza przed nim komputer po czym sam się usuwa ;) ale jeśli go miałeś to możesz mieć jeszcze Sassera, który już taki sympatyczny i pokojowo nastawiony nie jest.
  • REKLAMA
  • #12 1913981
    XeON
    Poziom 17  
    Posty: 324
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Hmm z tego opisu na MKS-ie wynika że raczej to jest pożyteczny robaczek... chociaż kto go tam wie możliwe że ma jakieś działanie uboczne... bo inaczej by go nie klasyfikowali chyba jako robaka :D Proponuje usunąć i zobaczyć jaki efekt tego jest... w awaryjnym z obsługą sieci można odpalić skaner mks on-line...
  • #13 1913998
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    tzok napisał:
    ale jeśli go miałeś to możesz mieć jeszcze Sassera, który już taki sympatyczny i pokojowo nastawiony nie jest.


    w XP - SP 2 ??
  • #14 1914307
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    Jeden wątek dotyczący tego problemu kolega życzył sobie zamknąć, co też zostało wykonane. Ponieważ dyskusja prowadzona jest teraz w tym wątku, to pozwolę sobie przenieść jedną prośbę do kolegi: proszę wkleić na forum log z hijackthis (po odinstalowaniu ZoneAlarm) i popatrzymy, co się w komputerze dzieje.
  • REKLAMA
  • #15 1914325
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    Logfile of HijackThis v1.99.0
    Scan saved at 18:29:24, on 2005-10-20
    Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    D:\WINDOWS\System32\smss.exe
    D:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    D:\WINDOWS\system32\services.exe
    D:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    D:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    D:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE
    D:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE
    D:\WINDOWS\Explorer.EXE
    D:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
    D:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE
    D:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
    D:\PROGRA~1\WINZIP\winzip32.exe
    D:\Documents and Settings\Użytkownik\Ustawienia lokalne\Temp\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.o2.pl/
    O4 - HKLM\..\Run: [AVGCtrl] "D:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE" /min
    O23 - Service: AntiVir Service - H+BEDV Datentechnik GmbH - D:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE
    O23 - Service: AntiVir Update - H+BEDV Datentechnik GmbH, Germany - D:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE
    O23 - Service: TrueVector Internet Monitor - Zone Labs Inc. - (no file)



    wedlug mnie jest czysty - ale moze ...
  • #16 1914353
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    1. Czemu kolega nie posłużył się najnowszą wersją hijackthis? http://www.hijackthis.de/downloads/hijackthis_199.zip
    2. Proszę na wszelki wypadek przy pomocy hijackthis usunąc ostatnia pozycję logu, czyli wpis do rejestrów dotyczący pliku, którego nie ma.
  • #17 1914378
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    to log a HIJACKTJIS juz tego nowszego :

    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 18:48:07, on 2005-10-20
    Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    D:\WINDOWS\System32\smss.exe
    D:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    D:\WINDOWS\system32\services.exe
    D:\WINDOWS\system32\savedump.exe
    D:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    D:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    D:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE
    D:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE
    D:\WINDOWS\Explorer.EXE
    D:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
    D:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE
    D:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
    D:\PROGRA~1\WINZIP\winzip32.exe
    D:\Documents and Settings\Użytkownik\Ustawienia lokalne\Temp\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.o2.pl/
    O4 - HKLM\..\Run: [AVGCtrl] "D:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE" /min
    O23 - Service: AntiVir Service (AntiVirService) - H+BEDV Datentechnik GmbH - D:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE
    O23 - Service: AntiVir Update (AVWUpSrv) - H+BEDV Datentechnik GmbH, Germany - D:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE
    O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs Inc. - (no file)



    a tamtego wpisu nie daje sie usunac.. sprooboje pod awaryjnym

    Dodano po 34 [minuty]:

    pod awaryjnym tez tego nie moge usunąć !!! :(
  • Pomocny post
    #18 1914501
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    Czy kolega ten wpis usuwa przy pomocy programu hijackthis?
  • #19 1914503
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38723
    Pomógł: 3167
    Ocena: 6479
    Talibanczyk napisał:
    tzok napisał:
    ale jeśli go miałeś to możesz mieć jeszcze Sassera, który już taki sympatyczny i pokojowo nastawiony nie jest.


    w XP - SP 2 ??
    Ten robal wykorzystuje ten sam mechanizm "infekcji" co Blaster a Sasser jest nowszy od Blastera, więc skoro miał lukę przez którą złapał Welchie to mógł też złapać Sassera, może SP2 doinstalował później.
  • #20 1914520
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    tak usuwan za pomoca hijackthis

    Wlazło mi jeszcze cos co mi restartuje system od razu przu starcie
    : dumprep -o k

    Moderowany przez jankolo:

    Wulgaryzm usunąłem

  • Pomocny post
    #21 1914538
    md
    Poziom 41  
    Posty: 6237
    Pomógł: 681
    Ocena: 788
    Trzeba najpierw wyłączyć zlclient.exe (... Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlckient.exe),
    W załączniku masz coś jak HijackThis, ale prostsze w użyciu
    Załączniki:
    • Startup Run.zip (26.86 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #22 1914580
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    ok dzieki udalo sie .. usunac to ... od nowa zainstalowalem zone allerm ale nic nie pomoglo nadal cos siedzi w tym kompie co nie pozwala na to ze zone alarm sie nie wlancza.. :( i nie wiek kurcze co to jest :?

    Dodano po 2 [minuty]:

    odinastalowywalem na rozne sposoby i kompletnie nic sie nie udawalo caly czas... jest to samo :/
  • Pomocny post
    #23 1914679
    faber
    Poziom 24  
    Posty: 701
    Pomógł: 49
    Ocena: 36
    Ostatni serwis TrueVector to Zone Alarm. Wejdź w konsole serwisów (start-uruchom->services.msc) poszukaj TrueVector i spróbuj go zatrzymać ew. usunąć.
  • #24 1914711
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2547
    Pomógł: 115
    Ocena: 75
    DOBRA dzieki WAM wszystkim...

    TEMAT ZAMYKAM!!!

    p.s. mam dosyc robie reinstalke:P

    Moderowany przez jankolo:

    Temat zamykam

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył niemożności całkowitego odinstalowania programu Zone Alarm, który po usunięciu nadal blokował dostęp do internetu, wyświetlając komunikaty o konieczności jego aktywacji. Próby reinstalacji i deinstalacji programu nie przynosiły efektu, ponieważ uszkodzone pliki lub pozostałości Zone Alarm uniemożliwiały pełne usunięcie. Wskazano, że program może być aktywny w tle, a uszkodzenia powodują blokadę sieci. Zalecano ponowną instalację i deinstalację z wyłączeniem autostartu oraz usunięcie wpisów rejestru za pomocą narzędzia HijackThis. W trakcie diagnozy wykryto obecność potencjalnych wirusów (np. Blaster, Sasser), które mogły wpływać na działanie systemu i Zone Alarm. Sugerowano skanowanie systemu w trybie awaryjnym z obsługą sieci oraz zatrzymanie/usunięcie usługi TrueVector (serwis Zone Alarm) poprzez konsolę usług Windows. Ostatecznie problem nie został rozwiązany bez reinstalacji systemu, co było rekomendowane jako ostateczne rozwiązanie.
REKLAMA