Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Dobór kamer HikVision DS-2DE2A404IW-DE3 vs HWP-N2404IH-DE3

polokokt 23 Apr 2021 19:56 996 5
 • #1
  polokokt
  Level 4  
  Witajcie,
  Siedzę już od jakiegoś czasu i próbuję dobrać zestaw startowy do monitoringu domu jedorodzinnego na niedużej działce 600 metrów.
  Generalnie skłaniam się już ku produktom HikVision, ale... mają oni dwie serwie produktów DS (podobno lepsza, profesjonalna) i HWP (podobno bardziej amatorska).
  I nie mogę nigdzie znaleźć czym takie dwie kamery obrotowe właściwie się różnią poza symbolem modelu:
  DS-2DE2A404IW-DE3 vs HWP-N2404IH-DE3
  W specyfikacji wygląda że to jest toćka w toćkę to samo a różnica w cenie jest.

  Pytanie właściwie jest też dlatego, że wybór linii DS lub HWP będzie też skutkował wyborem rejestratora z analogicznej linii. Niestety na razie Ci sprzedawcy z którymi rozmawiałem, nie byli mi do końca w stanie odpowiedziec czym te dwie kamery sie różnią i czy dopłacając do tej droższej zobaczę jakąś różnicę ? Ktoś tam mi sugerował, że pewnie seria profesjonalna DS ma użyte lepsze materiały przy tych samych parametrach.... Może tu ktoś sie znajdzie kto jakoś to mi wyjaśni. Z góry dziękuję.
 • Helpful post
  #2
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Seria DS ma chyba funkcje analizy obrazu: przekroczenie linii, pozostawiony/zabrany przedmiot, detekcja twarzy.
 • Helpful post
  #3
  sosarek

  Level 43  
 • #4
  polokokt
  Level 4  
  @gkwiatkowski, te dwie powyższe kamery mają w tym względzie właściwie identyczną specyfikację. Także patrząc z grubsza na funkcję Smart (w takim rozdziale są opisane), to obie mają własnie wykrywanie intruza, detekcje twarzy, przekraczanie linii itd. Może tam na którymś przecinku sie różni, bo aż tak nie porównywałem ale obiektyw, kodowanie, ustawienia... na pierwszy i drugi rzut oka, wyglądają identycznie.
  Różnica w cenie nie jest ogromna i już postanowiłem kupić serię DS jako bazę mojego projektu, ale.... widze że raczej chyba nie dane będzie dowiedzieć sie jaka jest różnica i czy w ogóle jakaś jest, między tymi kamerami :)
 • Helpful post
  #5
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Poszukałem innej karty katalogowej do HWP i tam już był Smart. Wcześniej widziałem innego pdf-a bez wypisanych funkcji Smart.
  W Hik-u spotkałem się z tym, że kamery z podobną specyfikacją, ale z różną ceną mają różnice w wydajności procesora. Droższa kamera mogła dawać 3 strumienie z dowolnymi rozdzielczościami, a tańsza też niby nadaje 3 strumienie, ale ostatni strumień tylko z ograniczoną rozdzielczością. Kombinując z parametrami można ustawić na siłę lepszy trzeci strumień, ale co 2 sekundy następują zacięcia obrazu. Widać, że procesor sobie nie radzi.
  Może tu jest podobnie. Seria DS może realizować wszystkie funkcje na raz, a seria HWP tylko jedną wybraną.
 • #6
  polokokt
  Level 4  
  Reasumując. Zdecydowałem się na zakupy z serii DS. Po kilku miesiacach od zamontowania zestawu jestem ogólnie zadowolony.
  Obraz jest wystarczająco dobry. Podgląd na żywo także na komórce i możlwiość sterowania kamerą z telefonu.
  Mały minus za analizę obrazu. N ten moment wyłączyłem powiadomienia live odnośnie intruza przekraczającego założoną linię. Niestety wszelkiej maści ptaki, kot, w nocy owady lecące do światła czerownego czy nawet wiatr poruszający krzakami powoduje wzbudzenie powiadomienia. Dodatkowo wzbudzenie powoduje nawet w nocy łuna od świateł przejeżdzającego ulicą samochodu. Także nie wiem.. może gdzieś tam mozna to jeszcze dostroić ale na ten moment działa to tak sobie. W zamkniętym pomieszceniu pewnie działa super. Ale na otwartym powietrzu średnio.
  Tak czy siak, z samego zestawu jestem zadowolony i ponowiłbym ten zakup.