Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego

rdfilozof 09 Dec 2021 11:37 561 8
    rdfilozof
    Level 3  
    Cześć, wiem że temat był już wielokrotnie poruszany lecz mojego układu płytki nie znalazłem. A mianowicie chciałbym usunąć funkcję migania i programatora z lampek. Czy ktoś może pomóc, które ścieżki przelutować,a które odciąć aby obejść układ sterujący ? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Poniżej kilka zdjęć mojej płytki sterownika. Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    Pokaż drugą stronę płytki (wyraźną).
    rdfilozof
    Level 3  
    Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego

Dodano po 1 [minuty]:

Powyżej zrobiłem jeszcze raz fotki płytki, może będą czytelniejsze, z drugiej strony płytki jest tylko mikrostyk sterownika 🤔

Dodano po 3 [minuty]:

Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego

Dodano po 44 [sekundy]:

To ostatnie myślę że powinno być OK.
    zybex
    Helpful for users
    W innych sterownikach wyraźnie było widać małe tyrystory wykonawcze, które załączały poszczególne łańcuchy lampek. Tu nie widać czegoś takiego, ale zasada jest taka, że minus zza mostka jest na stałe do jednego wspólnego końca poszczególnych łańcuchów a plusów jest tyle ile właśnie łańcuchów. W każdym razie trzeba te plusy dać bezpośrednio na wyjście plusowe mostka, czyli wszystkie równolegle.
    Przykład dosłownie sprzed kilku dni. Widoczne mikro tyrystory u ciebie nie występują. Widocznie są w tym białym układzie scalonym.

Lampki choinkowe - jak usunąć funkcję migania? Przelutowanie ścieżek, omijanie układu sterującego
    rdfilozof
    Level 3  
    No a jesteś w stanie mi zaznaczyć czerwonymi liniami, które ścieżki polutować aby ominąć cały układ ?
  • Helpful post
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Schemat z #4 też nie będzie działać.

Tak zwierasz (czerwone), niebieskie połączenie do weryfikacji.
    rdfilozof
    Level 3  
    Odpowiedź jak wyżej