logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Skoda Fabia 1 - Brak połączenia między przełącznikiem świateł a bezpiecznikami

Zbyszek_64 12 Kwi 2022 12:40 3606 7
REKLAMA
  • #1 19975711
    Zbyszek_64
    Poziom 24  
    Posty: 663
    Pomógł: 66
    Ocena: 296
    Witam
    Mam pytanie do kolegów odnośnie świateł mijania. Szukając usterki zlokalizowałem brak połączenia pomiędzy przełącznikiem świateł a bezpiecznikami. Zrobiłem połączenie tak jak na załączniku. Nie mam schematu i nie wiem czy tak jest połączone czy sam skróciłem obwód i światła działają.
    Myślę ,że coś wydarzyło się z tyłu skrzynki bezpiecznikowej. Czy z czystym sumieniem mogę rozkręcić skrzynkę? Czy jest ewentualne połączenie między skrzynką a przełącznikiem? Skoda Fabia 1 - Brak połączenia między przełącznikiem świateł a bezpiecznikami
  • REKLAMA
  • #2 19975838
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 19975924
    Zbyszek_64
    Poziom 24  
    Posty: 663
    Pomógł: 66
    Ocena: 296
    majsterek12345 napisał:

    jeśli masz diagnozę to trzeba przełącznik wymienić
    na lewe i prawe światło jest osobny bezpiecznik

    Widzę ,że kolega jest zwolennikiem wymiany dobre na dobre.
    Poczekam jeszcze i pojeżdżę z tym baybasem może ktoś ma wiedzę na ten temat.
  • REKLAMA
  • #4 19975932
    ste
    Poziom 28  
    Posty: 549
    Pomógł: 183
    Ocena: 275
    Wg schematu jest tak: z przełącznika świateł wychodzi z pinu nr 7 (oznaczenie 56X, kolor żółto-zielony), następnie w wiązce rozdziela się na dwa przewody i do skrzynki dochodzą już dwa żółto-zielone na bezpieczniki 54 (lewe mijania) i 50 (prawe mijania).
  • #5 19976064
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 19977624
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7999
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4213
    Przełącznik zespolony świateł drogowych.
  • #7 19977654
    Zbyszek_64
    Poziom 24  
    Posty: 663
    Pomógł: 66
    Ocena: 296
    decybel91 napisał:
    Przełącznik zespolony świateł drogowych.

    Mam rozumieć , że z zacisku 56 przełącznika świateł zasilanie idzie na manetkę a potem na bezpieczniki 50 i 54?
  • REKLAMA
  • #8 19977660
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zidentyfikował problem z brakiem połączenia między przełącznikiem świateł a bezpiecznikami w Skodzie Fabii 1, co wpływa na działanie świateł mijania. W odpowiedziach zasugerowano wymianę przełącznika, ponieważ każdy z dwóch bezpieczników (54 dla lewego i 50 dla prawego światła) jest zasilany z osobnych przewodów wychodzących z przełącznika. Użytkownik rozważał otwarcie skrzynki bezpiecznikowej w celu dalszej diagnostyki, ale nie był pewny, czy to bezpieczne. Wskazano, że zasilanie z zacisku 56 przełącznika świateł prowadzi do manetki, a następnie do bezpieczników.
REKLAMA